Sobota, 28.11.2020, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"Ważne, aby uczniowie rozróżniali wolność od anarchii". Kurator oświaty apeluje ws. protestów

29.10.2020, 18:35:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Ważne, aby uczniowie rozróżniali wolność od anarchii". Kurator oświaty apeluje ws. protestów
Fot. RB

Młodzież, również w Elblągu, licznie uczestniczy w strajku kobiet. Zaniepokoiło to warmińsko-mazurskiego kuratora oświaty. - Ważne jest, aby uczniowie rozróżniali wolność oraz demokratyczne prawo do manifestowania swoich poglądów od anarchii - przekonuje Krzysztof Marek Nowacki i apeluje do dyrektorów, nauczycieli i rodziców o otoczenie młodych ludzi "szczególną troską". Samej młodzieży nie miał nic do powiedzenia.

W całej Polsce od tygodnia trwają protesty będące reakcją na wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Manifestacje odbywają się również w województwie warmińsko-mazurskim.

W Elblągu tylko wczoraj (28 października) przez miasto przeszło kilka tysięcy demonstrantów, a kolejną akcję mieszkańcy planują na piątek (30 października). Od początku w protesty zaangażowała się młodzież. Uczniowie szkół średnich, studenci licznie biorą w nich udział. Tak jest również w innych miastach. Zaniepokoiło to warmińsko-mazurskiego kuratora oświaty Krzysztofa Marka Nowackiego, który skierował w tej sprawie apel, adresowany jednak nie do młodzieży, a do dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców.

 

W ostatnich dniach na ulicach naszych miast, pomimo zakazów zgromadzeń ze względów epidemicznych, wiele osób tłumie demonstruje swój sprzeciw i niezadowolenie związane z wydanym 22 października orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego. Niestety, bardzo często tym manifestacjom towarzyszą agresywne zachowania, używanie słów nieprzyzwoitych, umieszczanie wulgarnych napisów, rysunków, ale także stosowanie przemocy fizycznej. Na skalę dotychczas niespotykaną jesteśmy świadkami aktów profanacji symboli narodowych i religijnych, wtargnięć do kościołów, a nawet zakłóceń sprawowanych obrzędów Mszy Świętych. Niepokój budzi fakt udziału w takiej formie demonstracji dzieci i młodzieży, którzy nie tylko są świadkami emanacji agresywnych i gorszących zachowań, ale niestety także często czynnymi uczestnikami tych zajść

 

- stwierdza kurator oświaty.Krzysztof Marek Nowacki zaapelował do dorosłych o otoczenie młodych ludzi szczególną troską.

 

- Szkoła zawsze wychowywała i wychowuje kolejne pokolenia w duchu prawdziwej tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka oraz poszanowania prawa. Ważne jest, aby uczniowie rozróżniali wolność oraz demokratyczne prawo do manifestowania swoich poglądów od anarchii. W poczuciu odpowiedzialności za młode pokolenie nie wolno nam wychowawcom stać obojętnie w obliczu aktów przemocy i profanacji dokonywanych z udziałem młodzieży

 

- przekonuje kurator oświaty.


O komentarz w sprawie protestów, które od tygodnia odbywają się na elbląskich ulicach, poprosiliśmy również prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego. Odpowiedź włodarza jest jasna i krótka: Jestem z Kobietami

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (37)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ jeee
  Czwartek, 29.10

  Następny pisowski "autorytet". Gdzie są parlamentarzyści z PiS, na czele z krasomówcą Krasulskim ?

 2. 2
  +12
  ~ Fjng
  Czwartek, 29.10

  Idź ty dziadu warmunsko-mazurski

 3. 3
  --10
  ~ Robert Koliński
  Czwartek, 29.10

  Ponieważ tow. sekretarz-kurator nie ma nic do powiedzenia protestującej, rewolucyjnej młodzieży, to ja może zacytuję na okoliczność list wystosowany do Reichsführera Kaczyńskiego przez Make Life Harder chwilę po jego żenującej odezwie do narodu, którym pogardza - nadaje się na tę okoliczność wręcz idealnie: "LIST OTWARTY DO JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO Szanowny Panie, w nawiązaniu do Pana orędzia chcielibyśmy zwrócić się z uprzejmą prośbą: niech Pan już wy ***ala. Z wyrazami, MLH." Przyłączam się do uprzejmych powinszowań;

 4. 4
  +20
  ~ yti
  Czwartek, 29.10

  Krasulski ten tchórz . Siedzi za kaczorem w sejmie

 5. 5
  +7
  ~ Dundersztyc
  Czwartek, 29.10

  Co za brednie, nie można czegoś załatwić nie rozmawiając.

 6. 6
  +9
  ~ N. Krupska
  Czwartek, 29.10

  Krasulski nie ma czasu na gadanie, prezes w ataku wściekłości dostał łupieżu, a kołnierzowy przecież jest od jego usuwania. Siedzi za Kaczyńskim w sali sejmu, ale palec (jeśli już nie całą dłoń...) trzyma mu w anusie bez żelu lubrykacyjnego... Bezmózgowy darmozjad, moja myszka od komputera ma większe IQ niż poseł Krasulski...

 7. 7
  +7
  ~ Kryspin
  Czwartek, 29.10

  To PiS uczy młodzież demokracji w takiej formie. To cynizm Kaczyńskiego wyprowadził wściekłe kobiety na ulice. Młodzi ludzie widzą fałsz i obłudę rządzącej partii, a nie trzeba chyba przypominać panu kuratorowi, że to w tym wieku jest się najwrażliwszym na prawdę i kłamstwo. Mleko się wylało. To pokolenie jest już dla waszej partii stracone.

 8. 8
  --6
  ~ Arc
  Czwartek, 29.10

  Zdjęcie na stronie głównej najlepiej pokazuje jak puste i tępe są te lewackie baby (nie mylić z kobietami, bo po potwarz dla kobiet) - "wiedza medyczna, nie teologiczna" - przecież dokładnie właśnie wiedza medyczna mówi o tym, że od chwili poczęcia rozwija się człowiek w łonie kobiety, a te baby chcą tego człowieka zabić w imię nie tyle wiedzy, co własnego widzimisię i "wolnego seksu" (najlepiej w dyskotekowej latrynie) - a potem ni chcą brać odpowiedzialności za swoje bezmózgowie.

 9. 9
  +4
  ~ edc
  Czwartek, 29.10

  Gdzie sąnasi włdarze gdzie LSD,PO gdzie prezydent ze swita gdzie rada miasta. Ukryci i przyczajeni na nowe stołki

 10. 10
  --8
  ~ Arc
  Czwartek, 29.10

  a ten napis: "my pussy my choice" - rany, że rodzice tej gimbazy się nie wstydzą, że takie dzi...i wychowali - do tego napisu brakuje mi tylko dopisanego na końcu "my dildo" i wtedy bym się ich nie czepiał szczególnie (wszakże są ludzie i taborety a ja jestem tolerancyjny)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.95756602287292