Czwartek, 9.02.2023, Imieniny: Apolonia, Eryka, Cyryl
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Koronawirus w szpitalu wojewódzkim. "Od poniedziałku wyhamowujemy. Wstrzymujemy większość planowych operacji"

20.10.2020, 14:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Koronawirus w szpitalu wojewódzkim. "Od poniedziałku wyhamowujemy. Wstrzymujemy większość planowych operacji"

Rośnie liczba zakażeń koronawirusem wśród personelu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. W związku z tym od przyszłego tygodnia placówka wstrzymuje większość planowych operacji. - Operacje zaplanowane w tym tygodniu jeszcze się odbędą. Od poniedziałku jednak wyhamowujemy. Myślę, że to oznacza przesunięcie terminów co najmniej do przyszłego roku. Nie sądzę, aby w tym roku cokolwiek się polepszyło - mówi dyrektor szpitala Elżbieta Gelert.

Coraz poważniej wygląda sytuacja w szpitalu przy ul. Królewieckiej. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że zakażenie koronawirusem potwierdzono u trzech osób spośród personelu. Dziś, 20 października, jest ich już około 20. 

Podejrzewam, że wszystkie szpitale mają w tej chwili taki problem. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień. Obecnie około 20 pracowników jest zakażonych, dwa, trzy razy tyle przebywa w kwarantannie. W tej chwili nie ma niebezpieczeństwa, że któryś z oddziałów nie będzie mógł funkcjonować. Od przyszłego tygodnia jednak wyhamowujemy. Wszystkie zaplanowane do końca tego tygodnia operacje się odbędą. Jednak od poniedziałku, na wszystkich oddziałach zabiegowych, wstrzymana zostanie większość planowych operacji. Każdy z lekarzy będzie wcześniej musiał ocenić, czy nie zagraża to zdrowiu i życiu danego pacjenta, czy można taką operację przesunąć. Niebawem będziemy obdzwaniać naszych pacjentów z tą informacją. Myślę, że to oznacza przesunięcie terminów co najmniej do przyszłego roku. Nie sądzę, aby w tym roku sytuacja się polepszyła

- mówi Elżbieta Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

Czytelnik info.elblag powiadomił nas, że spora liczba zakażonych to pracownicy oddziału ginekologiczno-położniczego i dopytuje, czy w związku z tym funkcjonowanie aktualnie jedynej porodówki w Elblągu, nie jest zagrożone.

Wśród pracowników oddziału ginekologiczno-położniczego mamy teraz dwie osoby, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem i cztery osoby w kwarantannie. Położnictwo jednak funkcjonuje. Porody są normalnie przyjmowane. Tam jest sporo personelu. Na wypadek takich sytuacji, już wcześniej zespół został podzielony na dwie grupy, które w pracy zmieniają się co tydzień

 - dodaje Elżbieta Gelert.

Dyrektor szpitala przypomina również, że nadal w szpitalu wstrzymane są odwiedziny pacjentów i porody rodzinne. - Nie chcemy ryzykować - dodaje.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Hipokryci!
  Wtorek, 20.10

  czy dyrektorzy szpitali już złożyli do swoich przełożonych wnioski o ich dymisję. to wasza kompromitacja, że w sytuacji gdzie dziecko wie przy covidzie, że musi być we wszystkim jakaś rezerwa, wy bawicie się w unicestwienia drugiego oddziału ginekologii na Żeromskiego. Totalnie przestraszyliście elblążanki, strach u was rodzić. powinniście już wsiadać do taczek razem ze Świeżym, Likwidatorem i Narcyzem

 2. 2
  +8
  ~ pokażcie nabiał
  Wtorek, 20.10

  No cóż Elu , słowo stało się ciałem i jedyna ginekologia przeniesie się do garażu. Cóż na to Missan? Milczy. Co na to Nowak? Też milczy i standaryzuje. Rozumiem , że jest to wyjątkowa sytuacja epidemiczna, ale miejcie honor powiedzieć że zaniedbaliście i w mieście (UM) i w szpitalach - przepychanki "łączeniowe" zamiast logiki. Skoro WSzZ "wyhamowuje" pod laczkiem Eli, to może tam należy urządzić szpital zakaźny na wszystkie łóżka a miejski zostawić na lewatywy? Ponownie okazuje się, że myślenie w tym mieście jest zakazane i "be". Jakoś, gdy sprawy wymagają działania zniknęli wszyscy celebryci z 3 piętra. Mamy jeszcze dyrektora delegatury urzędu marszałkowskiego z psl i zapewne pomoże - Ela poproś bo sam tego nie zrobi gdyż przykleił się do fotela jak ci z UM. Najprościej zamknąć szpital.

 3. 3
  +40
  ~ ytguhij
  Wtorek, 20.10

  Skoro pacjenci nie mogą otrzymać pomocy w szpitalu, to może wypadałoby wstrzymać składki zdrowotne? Dlaczego ludzie mają płacić za coś z czego nie mogą skorzystać?

 4. 4
  +27
  ~ Qwerz
  Wtorek, 20.10

  Wczoraj nie przyjęto do wojewodzkiego pacjenta z udarem. Ciekawe ile ofiar będzie z powodu nieprzyjęcia do szpitala czy przesunięcia planowanych operacji np. u pacjentów onkologicznych, w stosunku do zmarłych po covidzie. Znam tez jeden przypadek osoby która zmarła po dwóch teleporadach...

 5. 5
  +17
  ~ Cisza
  Wtorek, 20.10

  Czemu nikt nie napisał że są też pracownicy SOR z Covidem? Tam ludzie trafiają na początku

 6. 6
  +12
  ~ SISI
  Wtorek, 20.10

  Współczuje dziewczynom co w tym roku będą rodzić. Szykujcie się w razie czego do Gdańska na porodówkę ;)

 7. 7
  +12
  ~ Referendum 2020
  Wtorek, 20.10

  babci już klapki spadły

 8. 8
  +14
  ~ pytaczka
  Wtorek, 20.10

  Bardzo dobra zmiana?

 9. 9
  +9
  ~ POLAK
  Wtorek, 20.10

  Powiedzcie Polakom prosto że ..... Tzw Slużba zdrowia jest bankrutem !!!!!!!!!!!!!! I po to jest Covid 19 rocznik . Pozdro.

 10. 10
  +9
  ~ POLAK
  Wtorek, 20.10

  A w Norwegi oprują i czas oczekiwania n zabieg to dwa tygodnie... Ha , Ha .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1396489143372