Poniedziałek, 4.07.2022, Imieniny: Elzbieta, Malwina, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

"Nie ma personelu. Co z tego, że łóżka i respiratory będą, jak nie będzie ludzi do obsługi"

20.10.2020, 14:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Nie ma personelu. Co z tego, że łóżka i respiratory będą, jak nie będzie ludzi do obsługi"

- Na chwilę obecną na łóżkach szpitalnych przebywa ok. 50 osób zakażonych koronawirusem. W tym mamy 5 osób na respiratorach. To są liczby, które w każdej chwili mogą się zmienić - stwierdził Jacek Wójcik, zastępca dyrektora ds. medycznych Szpitala Miejskiego w Elblągu.

   

Koronawirus to poważna choroba. Chroba nie wybiera statusu pacjenta. Nie patrzy na płeć, wiek, status społeczny. W momencie, gdy ktoś jest bardziej osłabiony choroba atakuje

- dodała Małgorzata Adamowicz, rzeczniczka prasowa Szpitala Miejskiego w Elblągu.


Według statystyk Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego z powodu COVID z Elbląga zmarła jedna osoba. (48-letnia kobieta). -  Na chwilę obecną zmarło ok. 10 pacjentów z COVID-em. Były to osoby w bardzo różnym wieku. Dla nas nie ważne jest to, czy osoba jest z Elbląga czy z innego miejsca. Wszyscy byli ludzmi, którzy odeszli z powodu koronawirusa. Nie wyobrażam sobie człowieka, który ma nawet 40 czy 50 lat bez chorób współistniejących. To jest taka naciągana statystyka - zaznaczył Jacek Wójcik.


Ile osób zakażonych koronawirusem może zostać przyjętych do Szpitala Miejskiego w Elblagu? - Oprócz oddziału zakaźnego, gdzie mamy 28 łóżek, mamy również 16 łóżek na oddziale chorób płuc i 5 łóżek na oiomie.  Na ten czas mamy 53 łóżka i nadal je zwiększamy  - mówi w rozmowie z nami Małgorzata Adamowicz.


    Zgodnie z decyzją wojewody powiększamy bazę łóżkową o kolejne 16 łóżek. W tym ma być 10 łóżek oiomowskich. Jesteśmy w trakcie przygotowywania tych łóżek do pracy

- przyznał Jacek Wójcik.


Jak zaznaczył zastępca dyrektora szpital boryka się z innym problemem.  - Główną trudnością jest pozyskanie personelu, szczególnie personelu pielęgniarskiego - zauważa Jacek Wójcik. - Obecnie kilkadziesiąt osób zajmuje się pacjentami zakażonymi koronawirusem. Bez pomocy pielęgniarek i lekarzy z zewnątrz nie jesteśmy w stanie uruchomić tych łóżek. Co z tego, że łóżka i respiratory będą, jak nie będzie ludzi do obsługi. To jest ogólnopolski problem. Po prostu nie ma personelu.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +17
  ~ Pielegniarka przed emeryturą
  Wtorek, 20.10

  Teraz się obudzili ,że nie ma personelu. A gdzie są podwyżki dla pielęgniarek, które zabrał nam dyrektor. Niech dyrekcja stanie do pracy przy łóżkach.

 2. 2
  +9
  ~ Informer
  Wtorek, 20.10

  przecież zajmowali się wyłącznie likwidacją ginekologii

 3. 3
  +11
  ~ Jak taki
  Wtorek, 20.10

  Tych madrych zatrudnic jak pozwolili by do ELBLĄGA zwozili chorych. Lekarze z olsztyna migaja sie by pomoc w Elblągu w leczeniu chorób na koroniwirusa. A województwa i marszałek co nie widza problemu. I przestańcie wreszcie klamac ze olsztyn leczy chorych na koronawirusa bo chorzy z olsztyna mówią ze są odsylani na Elbląg lub Ostróde.

 4. 4
  +15
  ~ Zatrudnic
  Wtorek, 20.10

  Olsztyniakow ściągać do pracy przy chorych na koroniwirusa.

 5. 5
  +9
  ~ muszka da radę
  Wtorek, 20.10

  Ot stepowa mentalność tych co ciągle żyją Olsztynem. jest jeszcze Pogrodzie i Chojnowo a nawet Górowo Iławeckie z rodakami po 47. Rzadka w Elblągu ale szczera i konkretna wypowiedź Dr Wójcika, bez "z uwagi na ,..., Nie!" Takie są realia a to rząd pis dopiero się obudził i zaczyna myśleć o medykach. Niepotrzebne było oszukiwanie elblążan "łączeniem" oddziałów zamiast ujawnić decyzję wojewody.

 6. 6
  +4
  ~ Pit stop
  Wtorek, 20.10

  Niewystarczające kontrolne na ulicach trzeba radykalnych zmian ! Policja nie daje rady

 7. 7
  +1
  ~ STEFF
  Wtorek, 20.10

  Pani dyrektor jest pielęgniarką a jej stanowisko niech zajmie menadżer a takich ukrytych jest pełno bo na recepcjach i.t.p.

 8. 8
  +7
  ~ M
  Wtorek, 20.10

  Jak by personel medyczny otrzymywał godne wynagrodzenie to nie byłoby problemów z brakiem pracowników. Czy to nie jest oczywiste?...

 9. 9
  +10
  ~ Madziara
  Wtorek, 20.10

  Toż przecież na uczelni elbląskiej co roku są absolwentki pielęgniarki. Obdzwonić i ściągnąć. Jak mało to te z ostatniego roku brać. W końcu lada moment i tak by kończyły.

 10. 10
  +4
  ~ wierząca
  Wtorek, 20.10

  Personelu nie bendzie? A katecheci, strażacy i idioci, to pryszcz? Matury zrobili (jak belferstfo strajkowało) , to se s koronawirusem nie poradzom? To propaganda jakanś?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.95889091491699