Piątek, 23.10.2020, Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Miejski pakiet pomocowy dla przedsiębiorców: ilu elblążan z niego skorzystało i jaką pomoc otrzymali?

20.09.2020, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Miejski pakiet pomocowy dla przedsiębiorców: ilu elblążan z niego skorzystało i jaką pomoc otrzymali?
Elbląski samorząd przygotował pakiet pomocowy dla przedsiębiorców. Wsparcie miało zostać udzielone "w zakresie poprawy płynności finansowej i ograniczenia negatywnych skutków wywołanych pandemią". Ilu elblążan skorzystało z pakietu i jaką pomoc otrzymali?
 
Prezydent naszego miasta powołał komisję, której przewodniczącym został Wiceprezydent Elbląga Michał Missan. - Pakiet dla elbląskich przedsiębiorców uruchomiliśmy 1 kwietnia br. - mówił Michał Missan podczas zorganizowanej w czwartek (10.09.) konferencji prasowej. - Z pakietu pomocowego wyłączeni byli przedsiębiorcy, którzy rozpoczęli działalność po 1 marca 2020 r.
 
Jaką pomoc zaproponowano przedsiębiorcom?
 
Przedsiębiorcy mogli skorzystać z ulg w spłacie podatku od nieruchomości. Tutaj w grę wchodziło odroczenie terminu płatności podatku, rozłożenie zapłaty podatku na raty bądź umorzenie zaległości podatkowej. Poza tym ulga w czynszu z tytułu najmu lokalu użytkowego oraz w dzierżawie gruntu stanowiącego własność Gminy Miasto Elbląg. Tutaj przedsiębiorcy mogli skorzystać z odroczenia, rozłożenia na raty bądź umorzenia należności
 
 
- wymieniał Michał Missan.
 
Przedsiębiorcom prowadzącym działalność w pawilonach na Targowisku Miejskim Miasto zaproponowano obniżenie czynszu. W grę chodziło przesunięcie opłaty rezerwacyjnej wniesionej z góry za rok 2020 za okres, w którym przedsiębiorca nie będzie prowadził działalności na Targowisku Miejskim.
 
To nie wszystkie propozycje Miasta. - Przedsiębiorcy mogli być zwolnieni z opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi przez przedsiębiorców, którzy zmuszeni zostali do tymczasowego zamknięcia lokali. Warunkiem zwolnienia z obowiązku wnoszenia opłat było złożenie stosownej deklaracji do 10 dnia każdego miesiąca - zaznaczył Michał Missan.
 
Elblążanie mogli się także ubiegać o niskooprocentowane pożyczki dla mikroprzedsiębiorców ze środków Funduszu Pracy. - Przedsiębiorcy mogli aplikować o ulgi dla elbląskich spółek komunalnych - dodał Michał Missan.
 
Z pakietu można było korzystać do 30 czerwca br. - W sumie wydaliśmy 218 decyzji na łączną kwotę 907 tys. 92 zł. Z czego umorzyliśmy 343 tys. 956 zł, na raty rozłożyliśmy zaległości na kwotę 147 tys. 767 zł i odroczyliśmy termin płatności na kwotę 415 tys. 368 zł - precyzuje Michał Missan.
 
Jak przyznaje wiceprezydent cztery sprawy są jeszcze w toku. - Jeszcze czterech przedsiębiorców uzupełnia dokumenty finansowe - stwierdził.
 
Ile w sumie wpłynęło wniosków? - Do Urzędu Miasta, do Skarbnika wpłynęły 103 wnioski, do Zarządu Budynków Komunalnych 93 wnioski, do Departamentu Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji - 9 wniosków, do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - wniosków, do Zarządu Zieleni Miejskiej - 3 wnioski - wymieniał Michał Missan.
 
 
W sumie udzieliliśmy pomocy elbląskim przedsiębiorcom na ponad 900 tys. zł. Chodziło o to, żeby pomóc przedsiębiorcom w tej trudnej sytuacji, by mogli nadal kontynuować działalność na terenie miasta
 
 
- dodał Wiceprezydent Elbląga.
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Elblaski przedsiębiorca
  Niedziela, 20.09

  Czytam i mam wrażenie , ze przedsiębiorcom z targowiska miejskiego (drobniaków) pomoc wyniosła ponad 900 tysięcy złotych , mam wrażenie ze pomoc uzyskali znajomi krolika , a reszcie czyli drobniaków z rynku przesunęli lub rozłożyli na raty płatność .

 2. 2
  +3
  ~ Ali Al Ahmadi
  Niedziela, 20.09

  no tak - czyli wojciki i inne bogate januszexy dostały grubą pomoc, a drobnym przedsiębiorcom co najwyżej łaskawie odroczyli termin zapłaty - typow dla komuszków z KWW Wrobla

 3. 3
  +1
  ~ lol
  Miesiąc temu

  @Ali Al Ahmadi, w artykule jest napisane: "W sumie wydaliśmy 218 decyzji na łączną kwotę 907 tys. 92 zł." Poniżej jest lista gdzie i ile wniosków wpłynęło. Czyli wynika z tego że wydali wszystkim którzy złożyli wnioski. Nie złożyłeś a teraz płaczesz...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2779121398926