Sobota, 21.05.2022, Imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Piję wodę z kranu

28.08.2020, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Piję wodę z kranu
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Już za kilka dni rozpocznie się nowy rok szkolny. Niespełna 900 pierwszoklasistów rozpocznie edukację w elbląskich szkołach podstawowych. Zgodnie ze styczniową zapowiedzią Prezydent Elbląga wraz z Elbląskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., przygotował dla nich specjalną inicjatywę społeczną promującą ideę zrównoważonego rozwoju: Piję wodę z kranu! Każdy elbląski pierwszoklasista otrzyma filtrującą butelkę wielokrotnego użytku.
 

Elbląska woda z kranu nie ustępuje jakością wodzie butelkowanej, zawiera wartościowe substancje mineralne, m.in. wapń, magnez i potas. Elbląskie wodociągi zapewniają wysokie bezpieczeństwo spożycia wody, gwarantowane przez prowadzone kontrole jej jakości. Kranówka jest znacznie tańsza i powszechna, a wykorzystując do jej spożywania pojemniki szklane lub wielokrotnego użytku ograniczamy ilość odpadów, które powstają z jednorazowych butelek i opakowań.
 

Na całym świecie pitniki, zwane też zdrojami wodnymi lub poidełkami, zyskują coraz większą popularność, ponieważ zapewniają łatwy, szybki, bezpieczny i higieniczny dostęp do wody pitnej bezpośrednio z sieci wodociągowej. Kilka takich urządzeń zamontowanych jest w elbląskich szkołach.
 

Z tego też powodu istotne jest promowanie picia wody prosto z kranu również w szkołach, już od najmłodszych lat. Doskonałą chwilą jest więc pierwszy dzień nauki szkolnej przez dzieci.
 

Każdy elbląski pierwszoklasista otrzyma filtrującą butelkę wielokrotnego użytku na wodę, która staje się dziś symbolem świadomości ekologicznej. Mamy nadzieję, że dzięki temu dzieci będą chętniej sięgać po wodę, która jest zdecydowanie zdrowsza niż kolorowe napoje gazowane. Chcemy również już od najmłodszych lat kształtować  postawy proekologiczne.
 

Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Elblągu Sp. z o.o. przygotowało także dla placówek edukacyjne materiały video do wykorzystania w czasie zajęć lekcyjnych.

 

Joanna Urbaniak
Rzecznik prasowy UM w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ Róża
  Piątek, 28.08

  Jeśli mają dobrą wodę z kranu to można ją pić, czemu nie. U mnie akurat zbyt czystej wody nie ma dlatego pije mineralna cisowiankę. a kranówkę dopiero po przegotowaniu. Nie chciałabym dostać biegunki. A u mnie w okolicy raz bakterie coli były.

 2. 2
  +6
  ~ Wodnik szuwarek
  Piątek, 28.08

  Pijac wode z kranu placisz podwojnie,drugie tyle co wypijesz placisz za wirtualne odprowadzenie sciekow.

 3. 3
  +3
  ~ SPRAWIEDLIWY
  Sobota, 29.08

  Ci co proponują picie wody z kranu (dyrektor wodociągów, dyrektor sanepidu)sami piją szampana ,piwo ,soki swieżo wyciskane itp.smaczne płyny.A kogo nie stać temu każ ,,kranówkę,,pić z rdzawych rur z domieszką substancji chemicznych.Każdy myślący człowiek wie że lepszy jest sok z owoców lub warzyw niż ,,kranówka,, !!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1225788593292