Środa, 30.09.2020, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Kiedy znikną z Elbląga? "One szpecą krajobraz miasta"

31.07.2020, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kiedy znikną z Elbląga? "One szpecą krajobraz miasta"
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)
- Nie można przejść obok nich obojętnie. Wygląd m.in. pustych kiosków szpeci krajobraz naszych miejskich przestrzeni - apeluje radny KO Antoni Czyżyk. Czy w tej kwestii coś się zmieni?
 
Przewodniczący Rady Miasta zwrócił uwagę na infrastrukturę, która nie wpływa korzystanie na wizerunek Elbląga. - Jeszcze kilka lat temu w przestrzeni publicznej naszego miasta można było zauważyć funkcjonujące drobne punkty sprzedaży, m.in. kioski RUCHU, budki do sprzedaży różnych produktów przemysłowych i żywności - stwierdził Antoni Czyżyk.
 
 
Od dłuższego czasu możemy zaobserwować zawieszenie aktywności działalności w tego typu punktach, które niejednokrotnie stoją opuszczone. Nie można przejść obok nich obojętnie. Ich wygląd szpeci krajobraz naszych miejskich przestrzeni
 
- zaznaczył.
 
Antoni Czyżyk zwrócił się z konkretnymi pytaniami do Prezydenta Elbląga. - Czy Samorząd Miasta Elbląg posiada wykaz kiosków i budek? Czy dysponuje wiedzą na temat zawieszenia wyżej wymienionych działalności? - pytał. - Czy w przypadku braku takiej działalności podjęto działania celem doprowadzenia do ładu prawnego, a tym samym czy są plany rozpoczęcia porządkowania miejskich przestrzeni?
 
- Samorząd Miasta Elbląg prowadzi rejestr umów i dzierżawy gruntów miejskich pod pawilonami handlowymi, które w większości stanowią nakłady osób prywatnych. Zawieszenie działalności ujawniane jest w CEIDG lub przez wykreślenie z KRS. Jednakże w przypadku zawartej umowy dzierżawy nie ma wymogu, aby w danym obiekcie prowadzona była działalności gospodarza - informuje Michał Missan, wiceprezydent Elbląg.
 
Kto zajmuje się monitorowaniem tych obiektów? - Tereny miejskie, których posadowione są prywatne pawilony handlowe administrowane są przez różne komórki i jednostki organizacyjne m.in. Departament Zarządu Dróg, Departament Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji, Zarząd Budynków Komunalnych, Zarząd Zieleni Miejskiej - wymieniał Michał Missan.
 
 
Właściciele obiektów zobowiązani są do utrzymywania ich w odpowiednim stanie technicznym i estetycznym. Gdy stan obiektów ulega pogorszeniu, zajmujący teren są wzywani do ich naprawy lub usunięcia, czego przykładem mogą być usunięte już kioski przy ul. Płk. Dąbka, Giermków, Saperów oraz przy skrzyżowaniu Bema i Kościuszki. Do kolejnych trzech zlokalizowanych przy Al. Grunwaldzkiej i ul. Królewieckiej zostały skierowane wezwania do ich usunięcia
 
- przyznał Michał Missan.
 
W przypadku jeśli umowa dzierżawy się zakończy właściciel kiosku bądź budki zobowiązany jest do jej usunięcia. -Jeśli teren nie zostaje zwolniony Gmina składa do sądu pozew o wydanie nieruchomości - dodał Michał Missan. - Postępowania takie toczą się na ul. Mickiewicza oraz ul. Kosynierów Gdyńskich.
 
 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Adrian Sajko


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +14
  ~ kik
  Piątek, 31.07

  Szpecą panie przewodniczący wszystkich radnych to przede wszystkim nierówne chodniki, dziury w jezdniach psie kupy na trawnikach. Mam więcej wymieniać?

 2. 2
  +7
  ~ mieszkaniec
  Piątek, 31.07

  To przypomina ustrojową zmianę , taki muzealne budki powinne pozostać na wieki , żeby młodzież wiedziała jak wyglądał tamten ustrój gospodarczy .

 3. 3
  --1
  ~ Od wypłaty do wypłaty
  Piątek, 31.07

  Jeden przykład z wielu braku zainteresowania sytuacją w mieście od prezydenta radnych po służby.

 4. 4
  +4
  ~ cisza
  Piątek, 31.07

  A te budki to pikuś .A jak tam remont Światowida to nikomu w UM nie przeszkadza.

 5. 5
  +4
  ~ smakosz
  Piątek, 31.07

  Mam nadzieje ze kiosk z ulicy Mickiewicza zostanie szybko usuniety bo bardzo przeszkadza .Jeszcze jest drugi kiosk w ktorym sprzedawano słodkie bułki z piekarni na Poprzecznej,Jezeli nie prowadza sprzedazy powinni go usunac.

 6. 6
  +7
  ~ Śmieszne
  Piątek, 31.07

  To trzeba debaty i wywodów by te budy zniknęły. Przyjeżdża dźwig i przyczepy i wywieźdz dziadostwo raz na zawsze.

 7. 7
  +1
  ~ jaPier...
  Piątek, 31.07

  Błagam, litości, poprawcie to! Oczy bolą. "al. Grunwaldzkiej; a nie "Al. Grunwaldzkiej", ciapciaki... korekta śpi? Więc tak: aleja Grunwaldzka i Aleje Grunwaldzkie. Proste? Proste. Od szkoły podstawowej....

 8. 8
  +1
  ~ Chętnie przyjmę raki kiosk za free
  Piątek, 31.07

  Na ogródek, będę miał gdzue schować rowery bo skuter.

 9. 9
  +3
  ~ lalik
  Piątek, 31.07

  Panie Czyżyk! To nie budki bolą, tylko niedokończony remont Światowida kłuje elblążan w oczy!

 10. 10
  +7
  ~ Media Ignorant
  Piątek, 31.07

  Krajobraz całej Polski najbardziej szpecą reklamy MediaExpert! Widać to nawet na jednym ze zdjęć. Są wszędzie, rzygać się chce...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.