Czwartek, 21.01.2021, Imieniny: Agnieszka, Inez, Jaroslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Szpecące rury ciepłownicze znikną z ulicy Sochaczewskiej

24.07.2019, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Szpecące rury ciepłownicze znikną z ulicy Sochaczewskiej
Fot. Ryszard Biel

Przez lata rury ciepłownicze przy ul. Sochaczewskiej stanowiły "plac zabawa" dla okolicznych dzieci i szpeciły okolicę. Teraz znikną. W ich miejsce, kawałek dalej, powstanie rurociąg preizolowany. Prace już ruszyły.

Po tym rurociągu skakały i biegały dzieci. Zarośnięty krzakami, obsmarowany nie stanowiły pięknego widoku. Dobrze, że zniknie

- mówi jeden z mieszkańców ulicy Mickiewicza.

Rury ciepłownicze, biegnące nad ziemią wzdłuż ulicy Sochaczewskiej (obok Szkoły Podstawowej nr 4) rzeczywiście stanowią mało estetyczny widok. Teraz to się zmieni.

W bieżącym roku Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, w ramach prowadzonego projektu modernizacji miejskiego systemu ciepłowniczego, wykona przebudowę istniejącego odcinka ciepłociągu przy ul. Sochaczewskiej. Przebudowa polegać będzie na wymianie istniejącego odcinka sieci napowietrznej na rurociągi preizolowane, które znajdą się pod ziemią

- informuje Edward Atanasiu z EPEC, Kierownik Projektu.

Obecnie trwają prace budowlane. Rurociąg pod ziemią, nie zostanie poprowadzony w miejscu starego, ale kawałek dalej - za garażami, bliżej ośrodka przy ul. Polnej. Prace technologiczne zostaną zakończone do końca września.

Inwestycja współfinansowana jest z NFOŚiGW. Wykonawcą realizacji przy ul. Sochaczewskiej, a także przy ulicach: Teatralnej i Sadowej jest konsorcjum firm EKO Energetyka i Ciepłownictwo ( lider konsorcjum), Energa Serwis i Elektrotermex. Koszt wszystkich trzech zadań to ponad 3,9 mln zł (brutto).

Prace przy ulicy Sochaczewskiej nie są więc jedynymi zaplanowanymi w tym roku w ramach modernizacji systemu ciepłowniczego. Obecnie prowadzone są m.in. przy ul. Bożego Ciała. Takich zadań na 2019 rok EPEC postawił sobie więcej.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Wymiana rur ciepłowniczych ( zdjęć 28 )
Dodano: 2019-07-24 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Do syn piekarza
  Środa, 24.07

  Nie plujesz pajacu

 2. 2
  --1
  ~ tylkowpis
  Środa, 24.07

  A szpetni politycy zostaną? Na Sochaczewskiej i w całej Polsce?

 3. 3
  +1
  ~ Mieszkaniec
  Czwartek, 25.07

  Część zdjęć to nie są zdjęcia dotyczące ulicy Sochaczewskiej. Z tego co kojarzę, to widać na nich ulicę Królewiecką, oraz rondo przy Carrefourze...

 4. 4
  +3
  ~ Mieszkaniec
  Czwartek, 25.07

  Przy Kauflandzie miałem napisać...

 5. 5
  +3
  ~ mieszkaniec
  Czwartek, 25.07

  a to wszystko dzieki koordynatorowi projektu. a potem sasadzą oliwki i bedą pasły się kozy takie tam wziete z mitologii :)

 6. 6
  +3
  ~ mieszkaniec
  Czwartek, 25.07

  i znów głupek syn piekarza bedzie pisał donosy z oficerem bo przeciez te stare sa w dobrym stanie jak oni. jak by spojrzeli w lustro to oni tez sa do utylizacji pacholki rosji

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.005716085434