Środa, 23.09.2020, Imieniny: Tekla, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"Śniadanie na trawie" przypadło elblążanom do gustu - zobacz zdjęcia

21.07.2020, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Śniadanie na trawie" przypadło elblążanom do gustu - zobacz zdjęcia
Fot. Adrian Sajko
W niedzielę (19.07.), po raz drugi w tym roku, na dziedzińcu Galerii EL odbyło się "Śniadanie na trawie". Spotkanie trwało od 10.00 do 14.00. Co się działo?
 
- Mieliśmy strefy, w których można było aktywizować się w wybrany sposób. W strefie "Szkicologia" Bogdan Kiliński prowadził warsztaty pod hasłem "Parasolki na pogodę i niepogodę". Głównie dzieci, ale też z udziałem rozbawionych dorosłych tworzyli specjalne stemple o wybranych wzorach (często były to symbole superbohaterów, imiona czy np logo Galerii EL), którymi stemplowali z użyciem specjalnych kolorowych farb przezroczyste parasolki. Powstało niespełna 30 takich specjalnie ozdobionych parasolek - opowiada Wojciech Minkiewicz, rzecznik prasowy Galerii EL.
 
Prężnie działała też strefa muzyczna. - W tej strefie w klimatach elektro transowych dźwiękowe tło do imprezy zapewniał okazjonalny duet Very (odpowiedzialny za muzyczny projekt Żuławy) i Dolar, basista wielu składów w historii elbląskiej muzyki - dodał Wojciech Minkiewicz.
 
 
Za "Ruch" odpowiedzialna była Maszka, która wraz z kilkoma osobami dbała o dobrą kondycję cielesną proponując ponad godzinną gimnastykę z elementami pilates i stretchingu. O część kulinarną - w końcu było to śniadanie - dbała Ditte. Były więc Fuczki (placki z kiszoną kapustą), tarty m.in. ze szpinakiem, różne pasty warzywne, kanapki z pastą jajeczną, ciasta, Świeżo zrobiony napój arbuzowy z miętą, soki z bzu i mniszka lekarskiego oraz inne frykasy. Wszystko z ekologicznych produktów i własnoręcznie przygotowywane
 
- zaznaczył Wojciech Minkiewicz.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się też stoisko z zabiegami kosmetycznymi. -Gościnnie udział w imprezie wzięła też pani Adrianna ze Szkół Policealnych dla dorosłych ŻAK w Elblągu - przyznał Wojciech Minkiewicz. - Przy jej stanowisku można było sprawdzić jakie efekty dają zabiegi pielęgnacyjne połączone z parafinowaniem dłoni. Na następne Śniadanie na trawie pani Adrianna zapowiedziała przygotowanie kolejnej atrakcji dla uczestników.
 
Po raz kolejny "Śniadanie na trawie" okazało się sukcesem. - Imprezę uznajemy za udaną, było sporo śmiechu i uśmiechów, czas na książkę czy zwykłe południowe leniuchowanie lub aktywną niedzielę - według potrzeb i uznania - stwierdził Wojciech Minkiewicz. - Pogoda dopisała aż nadto. Niezwykłym powodzeniem cieszył się tego dnia cień. Przydały się wygodne leżaki i wielki namiot, który od kilkunastu dni stoi na dziedzińcu Galerii EL. Będziemy jeszcze wykorzystywać go w tym sezonie.
 
 
Następna okazja już 1 sierpnia, kiedy zaproponujemy koncert elbląskich młodych jazzmanów połączony z projekcją filmu "Ella Fitzgerald. Just One of Those Things" (film w ramach Elbląskiego Święta Muzyki 2020)
 
- zapowiada Wojciech Minkiewicz.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Śniadanie na trawie w Galerii EL ( zdjęć 52 )
Dodano: 2020-07-21 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Fajnie
  Wtorek, 21.07

  Tylko jak długo będą straszył te ruiny muru widoczne na zdjęciach. Od lat niby remontujecie a ruiny nadal zagrażają.

 2. 2
  0
  ~ brum brum
  Wtorek, 21.07

  A samolocik sobie lata brum brum od świtu do zmierzchu brum brum

 3. 3
  --1
  ~ Brum
  Wtorek, 21.07

  Niech lata przecież samolot nie chodzi.

 4. 4
  +4
  ~ Ploterek
  Wtorek, 21.07

  ~ Fajnie. A co mają zrobić? Cekolem obrzucić? Czy może zburzyć?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.