Wtorek, 20.10.2020, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Czy koronawirus miał wpływ na przebieg prac prowadzonych w Galerii EL?

09.06.2020, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Czy koronawirus miał wpływ na przebieg prac prowadzonych w Galerii EL?
Fot.Ryszard Biel
- Wszelkie prace są uzależnione od dostaw, od producentów, więc pod tym względem odbiło się to u nas na pewnych terminach - przyznał Wojciech Minkiewicz, rzecznik prasowy Galerii EL. Jak bardzo koronawirus wpłynął na przebieg prac prowadzonych w Galerii EL?
 
Centrum Sztuki Galeria EL realizuje projekt pod nazwą "Modernizacja dawnego kościoła NMP - obecnie siedziby Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu". Projekt za prawie 4,2 mln zł realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko- Mazurskiego na lata 2014-2020. Współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
 
 
Wydaje nam się, że realizacja remontu Galerii EL nie będzie zakłócona jeżeli chodzi o ostateczny termin zakończenia inwestycji. Pewne etapy mogą się przesunąć, ale zgodnie z zapewnieniami całość powinna być zakończona zgodnie z terminem
 
- stwierdził Wojciech Minkiewicz.
 
W ramach projektu realizowane są m.in. prace konserwatorsko-budowlane obejmujące wykonanie drenażu, izolacje pionowe i poziome, remont lica murów, remont gotyckich okien, remont tynków oraz wyposażenie sali ekspozycyjnej w techniczno- widowiskową infrastrukturę dostosowującą obiekt do pełnienia zadań interdyscyplinarnych.
 
- W tej chwili odbywają się prace związane z wymianą okien w Galerii i rozpoczęły się prace związane z odświeżeniem prezbiterium, czyli części wewnętrznej. Jednocześnie prowadzane są działania związane z montażem elektroniki - dodał Wojciech Minkiewicz.
 
Jakie prace jeszcze zostały?
 
Przed nami okna w nawie głównej. Okna są już wypiaskowane od zewnątrz, została część wewnętrzna oraz wymiana szyb i wysłonienie okien specjalnymi kotarami
 
- informował Maciej Olewniczak, kurator ds. interdyscyplinarnych.
 
Termin zakończenia realizacji planowany jest na koniec września br. - Musimy wywiązać się z podpisanego projektu z Urzędem Marszałkowskim. Nie zostały wdrożone żadne procedury przesunięć - dodał Maciej Olewniczak.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Renowacja Galerii El ( zdjęć 12 )
Dodano: 2020-06-09 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ O ja cię p.....
  Wtorek, 09.06

  A górniki, które masowo rozsiewają zarazę, i dzięki swemu zaangażowaniu wyprowadziły naszom ojczyznem na pierwsze miejsce w Uniji pod względem liczby zachorowań mówiły dzisiaj w radyju i telewizorze, że one nie som chore i przyszły do pracy. Bojom sie, że to je zmowa i wiadomo jakie siły chcom ich pozbawić roboty. One mówiom, że tego wirusa to ni ma, to jeno taki pomysł jak gnębić ludków. Więc one słuchają tylko takich co im gadajom, żeby sie uczonych magistrów i dochtorów nie słuchali, bo one głupie som. No to pyrsk ludkowie.

 2. 2
  +4
  ~ A MOŻE
  Wtorek, 09.06

  Ciekawe czy doczekamy się remontu morow od strony żeglugi . Ruina stoi ledwo .

 3. 3
  0
  ~ moja ocena
  Wtorek, 09.06

  W galerii jak w medyku

 4. 4
  --1
  ~ ~elblązanin
  Wtorek, 09.06

  Powinni w końcu oddać Galerię EL Kościołowi!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4489200115204