Sobota, 28.03.2020, Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Trwa modernizacja Galerii EL. "Mimo trudności będziemy w sposób istotny wnosić swoją część do oferty kulturalnej"

02.02.2020, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Trwa modernizacja Galerii EL. "Mimo trudności będziemy w sposób istotny wnosić swoją część do oferty kulturalnej"
Fot.Ryszard Biel
Centrum Sztuki Galeria EL realizuje projekt pod nazwą "Modernizacja dawnego kościoła NMP - obecnie siedziby Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu".
 
Projekt za prawie 4,2 mln zł realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko- Mazurskiego na lata 2014-2020. Współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
 
 
W ramach projektu realizowane są m.in. prace konserwatorsko-budowlane obejmujące wykonanie drenażu, izolacje pionowe i poziome, remont lica murów, remont gotyckich okien, remont tynków, a także wyposażenie sali ekspozycyjnej w techniczno- widowiskową infrastrukturę dostosowującą obiekt do pełnienia zadań interdyscyplinarnych
 
– informuje Wojciech Minkiewicz, rzecznik prasowy Centrum Sztuki Galeria EL.
 
Jak podkreślają pracownicy Galerii EL, w projekcie ważne są dwa główne cele: wzmocnienie potencjału turystycznego Elbląga oraz Województwa Warmińsko-Mazurskiego poprzez podtrzymanie oferty istniejącej dotychczas w ramach instytucji oraz stworzenie nowej oferty - produktu turystyki kulturalnej. Natomiast drugim celem jest zachowanie dziedzictwa kulturalnego poprzez poprawę funkcjonowania instytucji mieszczącej się w zabytkowej siedzibie.
 
Prace trwają od 2018 r. - Modernizacja istotnie wpływa na możliwość wykorzystania przestrzeni Galerii EL w tym okresie. Rzutuje na mniejszą ilość wystaw. Przez dużą część roku wyłączone z użytkowania będą oba piętra empory, prezbiterium, a w pewnym okresie podczas wymiany okien również nawa główna, czyli aktywności, z którą Galeria EL kojarzona jest najbardziej – informuje Wojciech Minkiewicz.
 
 
W to miejsce staramy się intensyfikować inne nasze działania, które można realizować w dostępnych przestrzeniach (krużganek, Galeria Laboratorium, dziedziniec) i proponować mniejsze wystawy, koncerty, projekcje filmowe. Takich wydarzeń będzie w tym roku więcej i mimo trudności wynikających z remontu starać się będziemy w sposób istotny i zauważalny wnosić swoją część do oferty kulturalnej dostępnej w Elblągu
 
– dodał rzecznik Galerii EL.
 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +14
  ~ Kolińskinaprezydenta
  Niedziela, 02.02

  Galeria El to bogata instytucja skoro ją stać na utrzymywanie rzecznika prasowego! Bogate te nasze państwo.

 2. 2
  +6
  ~ lucyna
  Niedziela, 02.02

  Czy w tym roku odbedzie się kolejny Jazzbląg ?

 3. 3
  +6
  ~ rzecznik społeczny piwnicy
  Niedziela, 02.02

  Zrozumcie, że w większości firm rzecznik prasowy to jedno z zadań przydzielonych osobom wykonującym inne czynności służbowe. Tak więc to, że ktoś występuje publicznie jako rzecznik prasowy wcale nie oznacza, że jest to jego jedyny obowiązek służbowy.

 4. 4
  +6
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Niedziela, 02.02

  Szkoda ze remont kościoła nie przewiduje odbudowy sygnaturki na dachu.

 5. 5
  +8
  ~ fgchvjbkn
  Niedziela, 02.02

  Teren wokół Galerii El powinni w końcu jakoś zagospodarować, Zaorać to pastwisko i wokół budynku zrobić brukowane alejki tak jak w zeszłym roku zrobiono za Biblioteką Elbląską.

 6. 6
  0
  ~ Kronikarz Truso
  Niedziela, 02.02

  Obiektywnie i histoycznie rzecz ujmując Galeria EL to kosztowna przechowalnia etatów dla milusińskich przy minimalnym wysiłku !!!!!! A kto bogatemu zabroni ???!!!!

 7. 7
  +13
  ~ Zapytanie
  Niedziela, 02.02

  A co z murem w kolo galerii najgozej wyglada strona od żeglugi.

 8. 8
  +2
  ~ galernik
  Poniedziałek, 03.02

  Czy odbędzie się w tym roku plener rzeźbienia w sniegu ?

 9. 9
  +4
  ~ Dede
  Poniedziałek, 03.02

  Kronikarz Truso, nie pasujemy tu. Tu nie znajdziesz posłuchu dla zmniejszania publicznych wydatków w jakiejkolwiek formie. Aż dziwne, że się tu jeszcze ostałeś z takim światopoglądem, w tej mekce bezrobocia i sierot po PRL.

 10. 10
  --3
  ~ babcia
  Poniedziałek, 03.02

  Może dobrym rozwiązaniem dla Galerii ,byloby przed 20 laty oddaniem jej dla Kościola Wojskowego . Domagal się tego ówczesny Biskup Polowy WP Leszek Sławoj Głódż . Tylko kościół chciał przejąc obiekt Galerii , ale nie dając nic w zamian . Galernicy na ulicę . Chyba ,że nie znamy zakulisowych ustaleń . ale fakt ,że plastycy elbląscy się postawili i na Radzie Miejskiej z udzialem Glodzia wniosek kościola upadł .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.