Sobota, 4.07.2020, Imieniny: Anatol, Jacek, Tomasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Raport o stanie miasta gotowy

02.06.2020, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Raport o stanie miasta gotowy
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Zgodnie z obowiązkiem wynikającym z ustawy o samorządzie gminnym Prezydent Witold Wróblewski przekazał Radzie Miejskiej. „Raport o stanie Miasta za rok 2019". Raport dostępny jest również dla mieszkańców w Biuletynie Informacji Publicznej. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.
 

- Mam przyjemność już po raz drugi przedłożyć Państwu Raport o stanie Miasta Elbląg. Opracowanie to w sposób rzetelny i kompleksowy prezentuje sytuację naszego miasta i pracę samorządu w minionym 2019 roku. Znajdują się w nim informacje o naszej działalności, w oparciu o realizację polityk, programów, strategii, oraz uchwał Rady Miejskiej. Opracowany materiał przedstawia wszystkie ważne obszary życia gospodarczego i społecznego. Jestem przekonany, że dostarczy on Państwu wszelkich niezbędnych informacji na temat naszego miasta i jego potencjału rozwojowego – podkreśla Prezydent Witold Wróblewski.
 

Raport ma prawie 600 stron i podzielony jest na 16 rozdziałów. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem. Oprócz opisu, charakterystyki miasta i struktury samorządowej przedstawione w nim zostały między innymi szczegółowe informacje dot. majątku i finansów miasta, w tym analiza spadku zadłużenia, które zmalało z prawie 370 mln na koniec 2015 roku do 298,30 mln zł na koniec roku 2019.

W dokumencie przedstawione zostały również działania społeczne, edukacyjne, kulturalne, sportowe oraz inwestycyjne, realizowane w minionym roku. Znaleźć w nim można także szczegółowe dane na temat bezpieczeństwa, gospodarki komunalnej, mieszkaniowej planowania przestrzennego, ochrony środowiska, rozwoju przedsiębiorczości, czy realizacji Budżetu Obywatelskiego.
 

Nad dokumentem zostanie przeprowadzona debata na sesji Rady Miejskiej w dniu 25 czerwca 2020 r. Mogą w niej zabrać głos elblążanie, zgodnie z zapisami ustawy o samorządzie gminnym. Szczegółowe informacje na temat zasad debaty nad Raportem przedstawimy mieszkańcom do końca bieżącego tygodnia.

 

UM Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Kronikarz Truso
  Miesiąc temu

  Ceremonia patronalna wpłatomatów wszelkiej maści.

 2. 2
  +6
  ~ Matka Wislera
  Miesiąc temu

  Opracowany przez wysokiej klasy specjalistów managerów oraz wysokiej klasy ekonomistów z zakresu finansjery ,to musi być dzieło wiekopomne i doskonałe oraz budujące jakim rozwojowym miastem jesteśmy

 3. 3
  --5
  ~ Ja
  Miesiąc temu

  Wykres spadku długu, przedstawiony jak w TVP poparcia Dudy, mam wrażenie ze w przyszłym roku będziemy na plusie

 4. 4
  +11
  ~ Figaro
  Miesiąc temu

  No cóż raport to takie kopiuj wklej uchwał zarządzeń, projektów. Żadnej analizy, żadnych wniosków. Ale papier przyjmie wszystko!

 5. 5
  +10
  ~ Rety
  Miesiąc temu

  Plakac sie chce za takie rzadzenie.

 6. 6
  +7
  ~ obserwator zdarzeń
  Miesiąc temu

  Niestety nie doczytałem do końca bo to totalny bzdet i kolejna kompromitacja. A o zabezpieczeniu miasta w ciepło moze by tak.

 7. 7
  +5
  ~ mam przyjemność
  Miesiąc temu

  "Z uwagi na..., nie wierzę mu".

 8. 8
  +7
  ~ Kasandra
  Miesiąc temu

  Trudno do końca czytać (600 stron - ile to zmarnowanego papieru, bo przecież podrukują dla każdego radnego zapewne). Szkoda pracy, żadnej wartościowej analizy, żadnych wniosków. Kazali, to każdy zrobił swój zlepek wpisów, bezużytecznych, żadnych prognoz, żadnego porównania, ot nic nie wnoszący dokument. Mam nadzieję, że radni analizując zrozumieją tekst, i ocenią rzeczowo i merytorycznie. Szkoda czasu!

 9. 9
  +13
  ~ P. Klim na Prezydenta
  Miesiąc temu

  ***u, ***u... Wróblewski kiedy weźmiesz się za przerost zatrudnienia w EPEC-U??? Ile jako mieszkańcy zapłaciliśmy za dukanie wystraszonej kobieciny z ILS na prezentacji zleconej przez niedorajdów - nierobów z EPEC-u??? No i oczywiście kiedy ta obniżka ciepła???

 10. 10
  +10
  ~ P. Klim na Prezydenta
  Miesiąc temu

  ***u, ***u... Wróblewski kiedy weźmiesz się za przerost zatrudnienia w EPEC-U??? Ile jako mieszkańcy zapłaciliśmy za dukanie wystraszonej kobieciny z ILS na prezentacji zleconej przez niedorajdów - nierobów z EPEC-u??? No i oczywiście kiedy ta obniżka ciepła???

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.