Sobota, 6.03.2021, Imieniny: Róza, Wiktor, Jordan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Terytorialsi pomagają w walce z koronawirusem Sars-CoV-2

09.05.2020, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Terytorialsi pomagają w walce z koronawirusem Sars-CoV-2
Fot. 4 W-MBOT

Adepci Akademii Wojsk Lądowych wspierają żołnierzy z 4. Warmińsko- Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej w kluczowych obszarach zadań na rzecz walki z koronawirusem od 24 marca. Dwa tygodnie później do Brygady Obrony Terytorialnej w Olsztynie dociera kolejna grupa studentów w mundurach, tym razem z Wojskowej Akademii Technicznej.
 

W ramach prowadzonej przez Wojska Obrony Terytorialnej operacji „Odporna Wiosna" 78 podchorążych ramię w ramię z Terytorialsami 4W-MBOT od ponad dwóch miesięcy wspiera lokalną społeczność.
 

Żołnierze dostarczają żywność i leki kombatantom oraz osobom przebywającym na kwarantannie. Wspomagają działania logistyczne związane z transportem żywności do miejskich i gminnych ośrodków pomocy społecznej oraz DPS.

„Wszystko po to by zminimalizować rozprzestrzenianie się wirusa i ograniczyć kontakty międzyludzkie", podkreśla szer. Sabina MAZUREK z 4. Warmińsko- Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Celem naszych działań jest łagodzenie skutków kryzysu oraz wzmocnienie odporności na kryzys społeczności lokalnej. Wspieramy osoby potrzebujące, samorządy, ośrodki opieki medycznej, służby sanitarne oraz służby medyczne. Wpieramy również kombatantów Armii Krajowej w dostarczaniu ciepłych posiłków. To było jednym z pierwszych działań jakiego podjęli się żołnierze. Zaangażowanie podchorążych jest ogromne i nieocenione w każdym obszarze. Dla studentów AWL i WAT to zderzenie się z nowym środowiskiem, otoczeniem i regionem z czym doskonale jednak sobie radzą

- podkreśla plut. pchor. Jan Duma z Wojskowej Akademii Technicznej.
 

Dziś opuszczamy koszary ale wierzę, że jeszcze tu wrócimy, może na dłużej, mówi studentka czwartego roku Akademii Wojsk Lądowych plut. pchor. Ewa Gandzel..

Ostatnie kilka tygodni były bardzo intensywne w działaniach na rzecz walki z COVID- 19 na Warmii i Mazurach. Podchorążowie zasilają bataliony lekkiej piechoty miedzy innymi w Giżycku, Morągu, Braniewie i Olsztynie.
 

ppor. Paulina Nasiadka / szer. Sabina Mazurek
4 W-MBOT

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. 4 W-MBOT


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --5
  ~ bluselka
  Sobota, 09.05

  Brawo

 2. 2
  +7
  ~ Hmm...2
  Sobota, 09.05

  WATAHA też dzielnie pomaga razem z Folwarkiem Żuławskim i Oddam obiad Elbląg

 3. 3
  +6
  ~ Ania K.
  Sobota, 09.05

  Propaganda antosiowego tworu ?

 4. 4
  +6
  ~ były szwej
  Sobota, 09.05

  Czy to bardzo prymitywna propaganda?

 5. 5
  +4
  ~ ślepy
  Sobota, 09.05

  A to wojsko widziało czołg, czy Pana Ministra Misiewicza (tylko)?

 6. 6
  +9
  ~ Terytorialsi
  Niedziela, 10.05

  Co to za wulgarny język Terytorialsi . To jakiś nieuk tak pisze. Co za baran wprowadza takie słownictwo ???

 7. 7
  +5
  ~ kik
  Niedziela, 10.05

  Dwie panie napisały cztery akapity?

 8. 8
  --3
  ~ Józek
  Poniedziałek, 11.05

  ~ ślepy. Ani jedno, ani drugie. W WOT może na wyższych szczeblach jest polityka, ale na szkoleniach rotacyjnych, czyli tych weekendowych nie ma ani jednego słowa o polityce, a co do czołgów, to tak żołnierze z WOTu widzieli czołg, ale jak stoi na placu. WOT to lekka piechota, a nie wojska pancerne. Żeby o czymś pisać, trzeba mieć choć minimalną wiedzę na dany temat.

 9. 9
  0
  ~ odiprofanumvulgus
  Poniedziałek, 11.05

  Elbląskie lemingi zleciały się do arta widząc WOT w tytule. I już leci jad typowy dla "nowoczesnych wesołych". Kiedy żołnierze z WOT będą was wyciągać z walącego się budynku albo ratować was z jakiegoś wypadku to im z...by powiedzcie żeby s...li bo lubicie polityka, który zainicjował powstanie tych jednostek. Wojska Obrony Terytorialnej są przede wszystkim lekką piechotą przygotowaną do toczenia potyczek z oddziałami dywersyjnymi. Wcześniej Polska miała braki na tym polu. Dysponowaliśmy (rozwalonym przez PO/PSL) GROMem, ale nie mieliśmy takich oddziałów jak te. W przypadku pojawienia się dowolnych separatystów, to WOT będzie, zaraz po policji (która nie jest na to w ogóle przygotowana) będzie stanowić pierwszy opór.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6279220581055