Środa, 21.10.2020, Imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Seniorzy odwiedzają elbląskie cmentarze. Czy wiedzą, że za wizytę na grobach grozi im mandat?

09.04.2020, 09:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Seniorzy odwiedzają elbląskie cmentarze. Czy wiedzą, że za wizytę na grobach grozi im mandat?
Fot.Ryszard Biel

Elblążanie, głównie seniorzy, przed świętami ruszyli na groby bliskich. Policjanci apelują, aby wizyty na cmentarzach odłożyć na później i przypominają, że w tej chwili grozi im za to mandat.

Obostrzenia nałożone przez rząd, w związku z pandemią koronawirusa, zakazują odwiedzania publicznych miejsc rekreacji, parków czy plaż. Na tej liście nie ma cmentarzy. To powoduje, że wiele osób ma wątpliwości czy wolno im odwiedzić groby bliskich. Elbląska policja nie ma wątpliwości. Te wizyty należy odłożyć do czasu, kiedy przestaną obwiązywać obostrzenia, przekonują funkcjonariusze. Elblążanie, którzy mimo to zdecydują się iść na cmentarz, muszą się liczyć z tym, że zostaną ukarani mandatem.

Obowiązują ograniczenia, których musimy przestrzegać. Nie ma wśród nich zakazu chodzenia na cmentarze. Jest jednak zakaz przemieszczania się bez ważnego powodu. Można iść do sklepu, apteki, lekarza. Pytanie, czy wizyta na grobach bliskich jest w tej chwili niezbędna? Naszym zdaniem nie. Elblążanie, którzy zdecydują się wybrać na cmentarz, muszą się liczyć, z tym że mogą dostać mandat, właśnie za bezzasadne przemieszczanie

- mówi kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

To oznacza, że choć bramy nekropoli w Elblągu nie są zamknięte, nie jest to dobry czas na odwiedzanie grobów bliskich. Niestety wielu, elblążan niewiele robi sobie z zakazów. O rozwagę apeluje do nich również Ratusz.

Niestety, otrzymujemy wiele sygnałów, że cmentarze odwiedza teraz sporo osób i to głównie starszych, czyli tych, dla których koronawirus jest najgroźniejszy. Apelujemy o rozwagę i odłożenie wizyt na grobach bliskich na później. Przypominamy też, że obowiązuje zakaz przemieszczania się. Z domu można wyjść tylko ze ściśle określonych powodów, jak dojazd do pracy czy konieczność zrobienia zakupów

- mówi Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (39)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +44
  ~ iii
  Środa, 08.04

  do licha ciężkiego. przestańcie straszyć mandatami. Nie ma stanu wyjątkowego to nie ma zakazu poruszania się. Apelować i prosić tak i poruszać się maksymalnie dwie osoby. W sklepach odstępy i po parkach też nie łazić i nie grillować. ale mandat nie bo to bezprawie. Nie można zupełnie ludzi zamknąć w domu. A naczelny PIS-owiec czemu bez maseczki i rękawiczek??? Kina teatry zamknięte, puby też to choć starszym ludziom cmentarz został. Jeśli idzie sam i są zachowane odległości to ok.

 2. 2
  +15
  ~ Dramat
  Środa, 08.04

  W kolejce w sklepie nie zachowują odległości bo uważają ze jak maja maseczki to już nie musza! A może ja bez maski kichne na nią i przez oczy i uszy jej wejdzie !!!!

 3. 3
  --19
  ~ LSD elbląskie
  Środa, 08.04

  rozpuszczone mohery

 4. 4
  +42
  ~ Nieee
  Środa, 08.04

  A może dla tych starszych osób jest to niezbędne do życia aby odwiedzić bliska zmarła osobę z którą np żyła kilkadziesiąt lat. A Milicja bije statystyki mandatami

 5. 5
  +39
  ~ Do pani Urbaniak
  Środa, 08.04

  A czy pani wie, że nie został spełniony art. 228 Konstytucji RP, nie ma wprowadzonego stanu wyjątkowego, toteż wlepią ie mandatów ludziom z art. 54 KW jest wykroczeniem, łamaniem prawa przez policję. Każdy sąd podważy taki mandat. Proszę odświeżyć sobie wiedze z obowiązującego prawa.

 6. 6
  +2
  ~ Iza
  Środa, 08.04

  Wszyscy trzęsą się nad seniorami a oni mają to w głębokim powtarzaniu. Widać to w sklepie, mieście. Może dać im luz, ZUS się ucieszy...

 7. 7
  +19
  ~ oni mogą się lansować
  Środa, 08.04

  Ale antka z witkiem nikt nie ukarał, a byli na cmentarzu przy Agrikola . Dowód - foto z opisem w info.el. Byli, są i będą równi i równiejsi. Powinni dać przykład albo tak samo być karani jak syn czy córka za sprzątanie grobu rodziców.

 8. 8
  --2
  ~ Abc
  Środa, 08.04

  Yigvef

 9. 9
  --42
  ~ Emeryt Stanisław
  Środa, 08.04

  Je siedzę w domu i czasem na balkonie ,zakupy to 10 robię ,coraz więcej gówniarzy pcha się do sklepu . No ,ale jak mnie poprosi to kupie mu .A na cmentarz i do kościoła nie chodzę bo mi blnie podrodze,ale kara musi być za nie przestrzeganie prawa ,więc karać ,karać i jeszcze raz karać . Ja i tak zagłosuje na Andrzeja Dudę ,choćby mnie to życie miało kosztować ,bo on jak ja jest patriotą

 10. 10
  +31
  ~ Delta1
  Środa, 08.04

  Główny Komendant Policji miał odmienne zdanie w kwestii odwiedzania cmentarzy. Jeżeli Administrator nie zamknął cmentarza to można odwiedzić zmarłych. Dla niektórych jest to sprawa bardzo ważna . A jeżeli Policja elbląska chce karać za pojedyncze wizyty na cmentarzu u bliskich to niech się zajmie kolejki pod Totlotkami zresztą chyba po sąsiedzku mają taką kolekturę. Czy tam nabywane są towary pierwszej potrzeby czy to już uzależnienie. Jeżeli nie można jechać na cmentarz do najbliższych A można grać w totka gratuluję interpretacji przepisów naszej Policji i p. UrBaniak z Urzędu Miasta.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.7593789100647