Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Ze sklepów znikają towary. Nie tylko ryż i papier toaletowy...

12.03.2020, 20:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ze sklepów znikają towary. Nie tylko ryż i papier toaletowy...
Wczorajsza decyzja Rządu o zamknięciu na dwa tygodnie placówek oświatowych i kulturalnych dała do myślenia mieszkańcom naszego miasta. - Skoro sytuacja jest tak poważna, to trzeba się zabezpieczyć - stwierdziła elblążanka, która stała przy kasie w jednym z marketów z wypełnionym po brzegi wózkiem.
 
Początkowo wykupywany był ryż, makaron, papier toaletowy. Od wczoraj ze sklepowych półek zaczęły znikać kolejne towary. - Wczoraj wieczorem byłam w Kauflandzie. Na półkach były puste kartony po makaronach, ryżach. Początkowo się z tego śmiałam, ale potem poszłam do Biedronki i tam też te produkty były wykupione. Już mi nie było do śmiechu. Dziś nie mogłam dostać kolejnych - stwierdziła 35-letnia p. Ania.
 
Dziś sytuacja nie uległa zmianie. Od rana w sklepach zaczyna brakować niektórych produktów. - Nigdzie nie mogę dostać papieru toaletowego. Byłam już w czterech Biedronkach. Nie było też ani chusteczek, ani ręczników papierowych - mówiła 43-letnia p. Grażyna.
 
- W lodówkach też za wiele nie ma. Ludzie z Biedronek powykupowali mięso. Zostały resztki. W osiedlowym mięsnym też już nic nie ma, a jest dopiero jedenasta - dodała 56-letnia p. Danuta.
 
Ludzie wózkami wywożą mleko, wodę, cukier i mąki. Dużym powodzeniem cieszą się też konserwy i jogurty.
 
To jakieś szaleństwo. Mieliśmy unikać zatłoczonych miejsc, a teraz każdy sklep jest pełen kupujących. Każdy się boi, że nie będzie miał czego dać jeść swoim dzieciom. Przez dwa tygodnie mają siedzieć w domach, bo zamknęli szkoły i przedszkola, więc tam nic nie zjedzą
 
- stwierdziła 44-letnia p. Agnieszka.
 
Ministerstwo Rozwoju zapewnia, że sklepy nie zostaną zamknięte. - Sytuacja jest poważna. Prawdopodobnie najpoważniejsza od 2008 r., dlatego Rząd podejmuje wszelkie możliwe działania, które minimalizują skutki epidemii. (...) Nie jesteśmy w stanie oszacować skutków epidemii. Jeszcze kilka tygodni temu mogliśmy mówić, biorąc pod uwagę tempo rozprzestrzeniania się wirusa, o niewielkim wpływie na gospodarkę europejską. Dzisiaj z całą pewnością możemy powiedzieć - nie wiemy jakie ostatecznie będzie miał wpływ wirus na gospodarkę - mówi Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz.
 
 
Stanowczo dementuję pojawiające się fakenewsy. Wszystkie sklepy działają i będą działać normalnie! Nie ma mowy o zamykaniu żadnych placówek handlowych!
 
- napisała wczoraj Jadwiga Emilewicz na Twitterze.
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 12 )


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ Nie będzie niczego
  Czwartek, 12.03

  A za około dwa tygodnie to co kupili wyląduje pod śmietnikami. Już dziś bułki były pod jedną z Żabek, przy śmietniku , w mieście.

 2. 2
  +10
  ~ Mały
  Czwartek, 12.03

  DEBILE!!!!!!

 3. 3
  +9
  ~ Mayk
  Czwartek, 12.03

  I dobrze niech kupią raz i nie wychodzą.

 4. 4
  +5
  ~ Antonina
  Czwartek, 12.03

  No to handel ma okazję wyzbyć się zapasów magazynowych, kupujcie, kupujcie....zuo będzie miał co utylizować jak te zapasy zaczną lądować w śmietnikach.

 5. 5
  +7
  ~ Czkawski
  Czwartek, 12.03

  Mam nadzieję, że jeszcze na zapas się wy$&@ąj.

 6. 6
  --9
  ~ Marek
  Czwartek, 12.03

  Trochę przesadzony art. mam fotki z datą i godziną z 15.02.2020 gdzie jeszcze nie było mowy o koronawirusie, a lodówki i półki były puste w jednej z biedronek, więc nie róbcie sztucznej afery, nie straszcię ludzi.

 7. 7
  +5
  ~ Kaśka
  Czwartek, 12.03

  Proszę odwiedzić małe osiedlowe sklepy, tam jest wszystko poza paniką i natłoku zarazków, które mnożą się między ludźmi stojącymi w kolejce do kasy

 8. 8
  +7
  ~ M@
  Czwartek, 12.03

  A pampersy można jeszcze dostać???

 9. 9
  +9
  ~ Megi
  Czwartek, 12.03

  Apelują żeby nie wychodzić z domu- ludzie robią zapasy żeby się dostosować. I z drugiej strony NIKT nie wie co będzie pojutrze. Zrozumcie Polaka (zwłaszcza żyjącego w PRL) że woli być zabezpieczony...

 10. 10
  +8
  ~ Eg89
  Piątek, 13.03

  Najlepiej krytykować i obrażać innych. Tak jest łatwiej przejść myśli że może faktycznie ten,, głupi,, koronawirus może mnie spotkać. Nic nie myślicie o innych, widzicie tylko czubek własnego nosa. Ludzie się boją i mają do tego prawo. Zwłaszcza jak mają dzieci bądź opiekują się sstarszymi rodzicami czy dziadkami. A skoro już jest czas kwarantanny no to się dostosujmy a nie oceniamy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.8089489936829