Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Departament Bezpieczeństwa zwraca się do przedsiębiorców o umożliwienie pracownikom wykonywania pracy zdalnej

12.03.2020, 16:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Departament Bezpieczeństwa zwraca się do przedsiębiorców o umożliwienie pracownikom wykonywania pracy zdalnej
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

W związku z sytuacją epidemiologiczną związaną z rozwojem nowego koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19, mając na celu podjęcie dalszych działań ograniczenia przenoszenia czynników chorobotwórczych, Departament Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Elblągu zwraca się do przedsiębiorców i instytucji gdzie występuje kontakt większej ilości osób w ograniczonej przestrzeni, o:


Zwiększenie świadomości osób przebywających na terenie firm/instytucji poprzez przekaz informacji i promocję właściwych postaw względem zagrożenia, niezbędne informacje można uzyskać na stronach Sanepidu i rządowych np.:  https://www.gov.pl/web/koronawirus
   
(np. wywieszenie informacji w miejscach ogólnodostępnych – na tablicach ogłoszeń, klatkach schodowych, przekazanie informacji pracownikom drogą elektroniczną na służbowe skrzynki mailowe, skrzynki listowne lokatorów …)
   
Umożliwienie pracownikom wykonywania pracy zdalnej (z domu), odebranie zaległych urlopów, przesunięcie zamierzeń i zadań na późniejsze terminy. Unikanie spotkań w większej ilości osób/pracowników, ograniczyć kontakt z klientami do minimum, preferować – jeżeli to możliwe, udzielanie informacji i przyjmowanie dokumentacji drogą elektroniczną…
   
Zwiększenie częstotliwości odkażania miejsc i rzeczy użytkowanych przez osoby z zewnątrz, np. klamki drzwi, włączniki świateł, poręcze, kosze i wózki na zakupy, powierzchnie blatów obsługowych, powierzchnie stołów i inne powierzchnie dostępne wielu osobom. W szczególności dotyczy to sklepów.
   
Indywidualne rozważenie możliwych kierunków zakażenia pracowników lub klientów przez użytkowanie rzeczy lub pomieszczeń firmy/instytucji i podjęcie działań przeciwdziałających przenoszenia wirusa ( np. odkażanie powierzchni).
   
Ograniczyć rozliczenia gotówką za zakupiony towar, preferować rozliczenia bezgotówkowe. (karty płatnicze) Ograniczenie punktów kontaktu z osobami z zewnątrz, stanowiska mające kontakt z osobami z zewnątrz – jeśli to możliwe, zabezpieczyć szybą lub pleksą.
   
Indywidualne, obywatelskie stosowanie się do zaleceń dotyczących higieny osobistej i zapobiegania przenoszenia wirusa między osobami, im więcej osób będzie stosować się do zaleceń, tym możliwość i szybkość przenoszenia wirusa zostanie ograniczona.
   
Promowanie postaw obywatelskich w obliczu zagrożenia i pamiętania, że my sami możemy przebyć chorobę w sposób umiarkowany jednocześnie możemy nieświadomie przenieść wirusa na inne osoby u których choroba może mieć ciężki przebieg.

 

UM Elbląg

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Do_pomorskiego
  Czwartek, 12.03

  Kolejny potencjalny pozytyw wirusa - poza sprzątaniem naszej komunikacji miejskiej. Może pracodawcy wreszcie zrozumieją, że praca zdalna to nie apokalipsa dla firmy i wyzbędą się post-PRL-owskiej (postszlacheckiej?) mentalności stania z batem nad pracownikiem. Jeśli ktoś się nie nadaje do pracy zdalnej to szybko wyjdzie w efektywności jego pracy.

 2. 2
  +2
  ~ Kryzys?
  Czwartek, 12.03

  Zaskoczona jestem wysokim poziomem informacji bo znam ziomeczka od kryzysu. Gigant, normalny tego by nie ogarnął.

 3. 3
  +2
  ~ Megi
  Czwartek, 12.03

  Nauczyciele mają wolne. A administracja i obsługa do pracy. DE dzieli nas na lepszy i gorszy sport.

 4. 4
  0
  ~ NIE Słup .
  Czwartek, 12.03

  Megi proszę się nie czepiać " ciała pedagogicznego " ono tak ciężko pracuje w wyborach samorządowych i w " nauczaniu " na swoje podwyżki , kolejna 6 % we wrześniu , ale , ale rozważają strajk ..bo za mała tak twierdzi ZNP .

 5. 5
  +2
  ~ LEON
  Czwartek, 12.03

  coś co w głowie się nie mieści praca zdalna - jak pomysłodawcy to sobie wyobrażają o ile się nie mylę 90% prac nie da rady wykonywać zdalnie nie wszyscy siedzą przy klawiaturach komputerów ktoś musi np. wypiec chleb, dokonać drobnych napraw czy wykonać zabieg itp najlepiej gadać głupoty i odsuwać od siebie odpowiedzialność jeśli się mylę to proszę mnie sprostować

 6. 6
  --1
  ~ Przedsiebiorca
  Czwartek, 12.03

  Dobrze, damy zaległe urlopy, dobrze pozwolimy wykonywać prace z domu ( której rezultatu są nieefektowne) będziemy płacić za pełen wymiar godzin, aby pracownik nie odczuł sytuacji. Dobrze a Państwo nam opłaci czynsze, zawiesi pół miesiąca opłat do zusu i skarbówek, dołoży do wypłat dla pracowników 🙂. Zgadzam się za zabezpieczeniem pracowników, przejście na elektroniczny system kontaktu z klientem, oraz ograniczeniem skupisk w pracy. Ale rząd niech tez zacznie w końcu dostrzegać pracodawców z których ma największy dochód na finansowanie swoich chorych programów oraz kampanii wyborczych.

 7. 7
  0
  ~ Efe
  Piątek, 13.03

  Przeprowadziłeś testy na efektywność czy gdybasz sobie ?

 8. 8
  0
  ~ Solidarność
  Piątek, 13.03

  Niech sanepid zrobi porządek z z autobusami kierowcy i motorniczy są narażeni niech wydziela strefy dfla prowadzących i zawiesili sprzedaż biletów a pojazdy nie są wogole odkażane...

 9. 9
  0
  ~ xyz
  Sobota, 14.03

  A co z Wójcikiem meble też są teraz przy koronoworusie potrzebne to żywność czy środki ochrony??? Pełny autobus wracający po 15 z pracy i teraz co???przekażmy sobie wirusa???Gdzie ostrożność wszystko zamykają??

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6428909301758