Środa, 25.11.2020, Imieniny: Katarzyna, Erazm, Klemens
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Kontrole sanitarne również na granicy z Rosją. Podróżni będą badani pod kątem koronawirusa

10.03.2020, 12:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kontrole sanitarne również na granicy z Rosją. Podróżni będą badani pod kątem koronawirusa
Fot. Archiwum redakcji

Rząd rozszerzył kontrolę sanitarną na całą wschodnią granicę Polski. Z dodatkowymi kontrolami, pod kątem koronawirusa, muszą się więc liczyć również podróżni na przejściach granicznych z Rosją.

Kontrole sanitarne w poniedziałek (9 marca) wprowadzono na granicach z Czechami i Niemcami. Dziś, 10 marca, rząd podjął decyzję o ich rozszerzeniu na wszystkie przejścia, również te na granicy z: Ukrainą, Białorusią, Rosją i Litwą. 

Dzisiaj rozszerzamy zakres kontroli sanitarnej na granicach. Kontrole obejmą granicę wschodnią, czyli granice: polsko-ukraińską, polsko-białoruską, polsko-rosyjską. Punkty kontroli sanitarnej zostaną również otworzone na granicy polsko-litewskiej. Również dzisiaj punkty takie zostaną rozciągnięte na całość granicy polsko-niemieckiej. Od dziś, w stu procentach, wszyscy przekraczający granicę będą poddania kontroli sanitarnej. Mamy również kontrolę sanitarną w odniesieniu do pasażerów promów, jak również pasażerów pociągów dalekobieżnych Intercity

- poinformował dziś minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński, na konferencji zorganizowanej po spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

Jak mówił szef MSWiA, dodatkowe kontrole odbywające się od wczoraj na wyznaczonych przejściach przebiegają sprawnie. - Stwierdzono kilka przypadków niepokojących, gdzie podróżni mieli powyżej 38 stopni gorączki. Te osoby zostały zaopiekowane i przewiezione do szpitali - dodał Mariusz Kamiński.

Podróżni przekraczający granicę od dziś będą musieli wypełniać dodatkowe dokumenty tzw. formularze lokalizacyjne. Podczas kontroli sprawdzana będzie również temperatura ciała.

Prosimy wszystkich pasażerów, w trosce o ich zdrowie, o rzetelne wypełnianie formularzy, a przewoźników i operatorów o w miarę możliwości wcześniejsze udostępnienie pasażerom formularzy do wypełnienia, tak by kontrola na granicy mogła przebiec szybko i sprawie

- apeluje Główny Inspektor Sanitarny. Wzory kart znajdziemy tutaj.

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Hjkg
  Wtorek, 10.03

  A na lotniskach czemu nie ma.kontroli? Muszę z Anglii wracają i nikogo nie oontroluja

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6007511615753