Poniedziałek, 8.03.2021, Imieniny: Beata, Stefan, Wincenty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"To dla nas docenienie dotychczasowej działalności, ale i wyzwanie". Prezydencja Euroregionu Bałtyk należy do Elbląga

12.02.2020, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"To dla nas docenienie dotychczasowej działalności, ale i wyzwanie". Prezydencja Euroregionu Bałtyk należy do Elbląga
Fot.Ryszard Biel
Podczas dzisiejszego posiedzenia Prezydium Euroregionu Bałtyk Prezydent Elbląga Witold Wróblewski objął stanowisko Prezydenta Euroregionu Bałtyk. - To dla nas nie tylko uhonorowanie i docenienie dotychczasowej działalności i współpracy, ale także wielkie wyzwanie – mówił.
 
 
Od dziś przez najbliższy rok mam zaszczyt pełnić funkcję Prezydenta Euroregionu Bałtyk. Prezydencja stronie polskiej, reprezentowanej przez Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion Bałtyk, przekazana została przez przedstawicieli regionu Kłajpedy na Litwie. Przewodniczenie w Euroregionie Bałtyk to dla nas nie tylko uhonorowanie i docenienie dotychczasowej działalności i współpracy, ale także wielkie wyzwanie
 
– przyznał Witold Wróblewski.
 
Euroregion powstał 22 lutego 1998 roku. - Euroregion Bałtyk to międzynarodowa sieć, działająca od 22 lat skupiająca przedstawicieli samorządów regionalnych i lokalnych z 9 regionów Polski, Szwecji, Danii, Litwy i Rosji. Wśród priorytetów naszej prezydencji będą między innymi kwestie klimatyczne, ochrona środowiska, czy innowacyjna gospodarka. W przyszłym roku prezydencję przekażę przedstawicielowi regionu Blekinge ze Szwecji – zaznaczył Witold Wróblewski.
 
 
- Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregion Bałtyk to Stowarzyszenie, które zrzesza 45 powiatów i gmin. Są to jednostki samorządu terytorialnego województwa warmińsko-mazurskiego i województwa pomorskiego - dodała Joanna Zielińska, wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Bałtyk.
 
 
Stowarzyszenie umożliwia współpracę nie tylko międzynarodową, ale także pomiędzy naszymi jednostkami. To jest bardzo ważne. Aktualnie doskonale rozwija się współpraca grup młodzieżowych, które między sobą wymieniają doświadczenia
 
- zaznaczyła Joanna Zielińska.
 
Od 20 lat z Euroregionem Bałtyk jest związany Niels Chresten Andersen z Danii. - Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani na to spotkanie. Euroregion Bałtyk jest bardzo skupiony na przyszłości. Coraz silniejsza jest współpraca z młodzieżą, skupiamy się na klimacie i środowisku. Podczas dzisiejszego posiedzenia padła zupełnie nowa propozycja. System innowacji publicznych to jest coś, co Prezydencja Polska dziś zgłasza. Jeśli pewni, że możemy dać dużo doświadczeń. Mamy 22 lata i niecierpliwie czekamy na ciąg dalszy – podkreślił.
 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Galeria / Euroregion przekazanie prezydencji ( zdjęć 36 )
Dodano: 2020-02-12 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Do_pomorskiego
  Środa, 12.02

  Bo Elbląg jest od morza! Ale niedługo się i tak się okaże, że i to nam Olszczyn odbierze.

 2. 2
  +13
  ~ innowacje twarzowców
  Środa, 12.02

  I mysz urodziła . Konkrety tej działalności, bo z twarzy można wyczytać wiele. A prezydencja jest rotacyjna. Co damy regionowi "innowacyjnego"? Basen, Dolinkę, złom Chrobrego, słupowanie podwładnych, wpłaty podwładnych na kww, ceny ciepła 2 razy droższe niż u producenta, ...?

 3. 3
  +13
  ~ moja ocena
  Środa, 12.02

  Teoretycznie powinienem pogratulować panu Prezydentowi. Uczynić tego nie mogę bo ponieważ nie radzi sobie z miejskimi problemami ( myślę o spółkach) a bierze następne obowiązki . Coś tu chyba nie tak?

 4. 4
  +14
  ~ Majordomus Jepetto
  Środa, 12.02

  Czyjaś wątroba nie wytrzyma.

 5. 5
  +10
  ~ bynio
  Środa, 12.02

  TO CO SIE DZIEJE OBECNIE TO WIELKI SKANDAL 12 LUTEGO ELBLAG ZDOBYL WOLNOSC ZADNEJ WZMIANKI NIC BEZ TEGO NIE BYLOBY PIEKNEGO WOLNEGO ELBLAGA WSTYD WIELKI WSTYD COS JEST NIE TAK ZNAMI . PRZECOEZ JAK BY ADOLF WYGRAL ZADEN POLAK BY NIE PRZEZYL WOJNY LUDZIE CO WY ROBICIE

 6. 6
  +12
  ~ Chwilowo
  Środa, 12.02

  Tylko patrzeć jak olsztyn będzie u siebie miał to biuro ,bo przecież oni są nad morzem. REFERENDUM kiedy.

 7. 7
  +10
  ~ kolejny raz proszę
  Czwartek, 13.02

  To już jest nieludzkie by tak eksploatować naszego administratora. Twarz zmasakrowana problemami miasta, oczy jak z punktu krwiodawstwa, w ubrania znowu się nie mieści. Kto chce jego zguby? Zastępcy? Mieszkańcy? Jest jak koń - padnie a nie przestanie ciągnąć. Nasza krytyka nieudolności zarządu nie może przesłonić tego co widać i co się z człowiekiem dzieje na co dzień , Nie powinniśmy się odczłowieczyć i utracić empatię nawet do kogoś takiego. Może zaufane słupy mają na niego wpływ. Po twarzach uczestników tego ważnego, choć symbolicznego, wydarzenia (kilka osób) widać, że są zdegustowani i zaskoczeni naszą miejską demokracją. A efektów, poza widocznymi na twarzach, brak. Nawet Gustlik odpadł.

 8. 8
  +10
  ~ Ferdek
  Czwartek, 13.02

  Cieszyć się czy płakać?

 9. 9
  +7
  ~ kiki
  Czwartek, 13.02

  Już widzę tę. .. rozwijaną współpracę w zakresie innowacyjnej gospodarki. .. .No cóż panie prezydencie za rok mieszkańcy sprawdzą te obietnice. ..

 10. 10
  +7
  ~ Sam smutek
  Czwartek, 13.02

  Czy mnie oczy nie mylą, tam był chyba prezydent Olsztyna.Jeżeli tak, to zmarnowana okazja do korepetycji dla naszego włodarza, jak doprowadzić do finału ciepła. Nie to miasto, nie ci ludzie. My mamy "innowatorów" od złotego trójkąta, tam działających.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1553649902344