Sobota, 15.08.2020, Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Smartfon narzędziem tworzenia!

30.01.2020, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Smartfon narzędziem tworzenia!
Fot.Ryszard Biel

Galeria EL w ramach ferii zimowych trzy razy zorganizowała zajęcia dźwiękowe "Akustyka, elektroakustyka, smartfon narzędziem tworzenia". Na czym one polegały?


- W każdym spotkaniu uczestniczyło 6 dzieci. Przez wzgląd na charakter zajęć planowo odbywały się one w małych grupach – mówił Wojciech Minkiewicz, rzecznik prasowy Centrum Sztuki Galeria EL.


Zajęcia prowadził Maciej Olewniczak. - To pracownik Galerii EL i jednocześnie muzyk, realizator dźwięku, kurator wydarzeń muzycznych i pomysłodawca m.in. Festiwalu Wydźwięki

 

Maciej od lat stara się pokazać młodym adeptom muzykę od strony twórcy, kompozytora czy budowniczego instrumentów, biorąc oczywiście pod uwagę skalę i wiek uczestników. Tym razem zaproponował wykorzystanie faktu, że młodzież, a nawet coraz młodsze dzieci posługują się już elektroniką taką jak smartfon czy tablet na co dzień, często radząc sobie z nimi lepiej niż niektórzy dorośli

– wyjaśniał Wojciech Minkiewicz.


Ku zadowoleniu uczestników zajęć smartfony okazały się być dobrymi narzędziami do tworzenia. - Żeby  ukierunkować młodych użytkowników na wartościowe i edukacyjne posługiwanie się tymi urządzeniami, przy pomocy dostępnych darmowych programów (Digital Audio Workstation) pokazał jak można samemu tworzyć podkłady dźwiękowe, prostą muzykę ilustracyjną – wyjaśnił Wojciech Minkiewicz.

 

Podczas zajęć powstało 6 utworów, w których dodatkowo wykorzystano fragment jednego z wierszy ks. Jana Twardowskiego. Powstałe utwory zostaną wykorzystane jako ilustracja muzyczna podczas przygotowywanej na marzec w Galerii EL wystawy zatytułowanej "Sprawiedliwość" grafik elbląskiego artysty mieszkającego i tworzącego od lat w Austrii - Jarka Polańskiego

-  zaznaczył Wojciech Minkiewicz.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Galeria EL, ferie zajęcia muzyczne ( zdjęć 20 )
Dodano: 2020-01-30 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ mius
  Czwartek, 30.01

  nie nazwałbym tego tworzeniem muzyki...

 2. 2
  --1
  ~ oki
  Czwartek, 30.01

  Tłumów tam nie było. Czyżby tylko zaprzyjaźnieni?????

 3. 3
  0
  ~ :-)DDD
  Piątek, 31.01

  walnij sie facet cegla w leb

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.