Sobota, 28.11.2020, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Uwaga - zmiana czasu na zimowy! Cofnij wskazówki zegara o godzinę

24.10.2020, 12:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Uwaga - zmiana czasu na zimowy! Cofnij wskazówki zegara o godzinę
Dziś pośpimy o godzinę dłużej: w nocy z soboty na niedzielę (24/25 października) wracamy do czasu zimowego. Nie zapomnijmy więc o cofnięciu wskazówek naszych zegarów.

W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z letniego na zimowy. 25 października nad ranem cofniemy wskazówki zegarów z godz. 3.00 na godz. 2.00, dzięki czemu będziemy spali o godzinę dłużej.

W całej Unii Europejskiej do czasu zimowego wraca się w ostatnią niedzielę października, a na czas letni przechodzi się w ostatnią niedzielę marca. Mówi o tym obowiązująca bezterminowo dyrektywa UE ze stycznia 2001 r.: "Począwszy od 2002 r. okres czasu letniego kończy się w każdym państwie członkowskim o godz. 1.00 czasu uniwersalnego (GMT), w ostatnią niedzielę października".

 
 
 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Radek
  Sobota, 24.10

  jeszcze jedna zmiana w marcu i koniec. Ale o tym juz nie napisaliscie.

 2. 2
  --3
  ~ Kedar.
  Sobota, 24.10

  Niekoniecznie musi być jeszcze jedna zmiana czasu. Z uwagi na fakt, że ta zmiana czasu jest powrotem do właściwego obowiązującego w strefie czasowej obejmującej m.in. Polskę. Istnieje u nas duża grupa zwolenników przejścia w marcu przyszłego roku na czas letni, który miałby obowiązywać już na stałe. Ale ta propozycja jest bezsensowna, bo wprowadza niepotrzebne zamieszanie w takiej strefie czasowej i zdecydowanie narusza kalendarz biologiczny i przyrodniczy. Ze wzgledow racjonalnych właśnie ta ostatnia zmiana jest właściwa i nie wymaga już zmian. Wprowadzenie czasu letniego na stałe wpisuje się w żądania typy aby Polska przykładowo należała do kontynentu Australii lub Ameryki Północnej. Jednocześnie trzeba pamiętać, że nie ma określenia czas zimowy, ten czas to czas właściwy.

 3. 3
  0
  ~ .
  Niedziela, 25.10

  czas letni jest najlepszy!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.88662099838257