Środa, 29.01.2020, Imieniny: Franciszek, Zdzislaw, Zenon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego w Nowakowie

19.10.2019, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego w Nowakowie
W Szkole Podstawowej w Nowakowie (gm. Elbląg) odbyło się uroczyste otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego dla najmłodszych. W realizacji przedsięwzięcia uczestniczyli policjanci z elbląskiej drogówki, którzy projektowali dla dzieci małe skrzyżowania.
 
Wczoraj (18 października) w Szkole Podstawowej w Nowakowie (gm. Elbląg) odbyło się uroczyste otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego. Jest to obiekt, na którym można uczyć się i praktycznie ćwiczyć znajomość przepisów ruchu drogowego. To także narzędzie pozwalające od najmłodszych lat wykształcać dobre nawyki, które sprawią, że w prawdziwym ruchu ulicznym, będzie można poczuć się pewniej i jeździć bezpieczniej.

Obiekt będzie wykorzystywany do egzaminowania dzieci na kartę rowerową, a także pomocny przy realizacji dużych imprez, np. Warmińsko – Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, organizowanego z roku na rok przez elbląski WORD.
 
Projekt został finansowany przez Starostwo Powiatowe w Elblągu, Urząd Gminy Elbląg i WORD w Elblągu. Jest to już drugi taki obiekt, który został zbudowany na terenie powiatu elbląskiego. Podobne miasteczko funkcjonuje przy Szkole Podstawowej w Godkowie.
 
W otwarciu Miasteczka Ruchu Drogowego wzięli udział przedstawiciele WORD, służb mundurowych, samorządowcy, dyrektorzy placówek oświatowych z Elbląga oraz najbardziej zainteresowani projektem - dzieci z Nowakowa.

Pod opieką nauczycieli i rodziców przygotowały występy i pokazy związane z bezpieczeństwem na drodze. Był też symulator dachowania, który cieszył się również zainteresowaniem dorosłych.
 
 
Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Rodzice
  Sobota, 19.10

  I proszę można zadbać o dzieci i ich naukę i bezpieczeństwo można. A w Elblągu miasteczko rowerowe było pozostała karykatura przy ul Nowej . Miasto 130tys Elbląg gr,ie dzieci mają się uczyć zasad ruchu drogowego pytamy włodarzy i radnych. Wstyd.

 2. 2
  +2
  ~ gdyby się chciało chcieć
  Sobota, 19.10

  Popatrzcie , Nowakowo ma to co potrzeba, będzie miało most a Elbląg nie ma portu, o takim placu nie wspominam. Tam się po prostu wybranym chce przyzwoicie zarobić na solidną pensję. Otwarcie zrobili po wyborach . Taki sam psl a jacy inni ludzie. Zapewne są naszpikowani robotyzacją (sic!) i innowacjami płynącymi od bratniego kozła i czerepaka. I jakoś mniej opuchnięci od zmartwień o gminę. Robią to do czego się wynajęli.

 3. 3
  +3
  ~ Neo
  Sobota, 19.10

  Ryba psuje się od głowy, w tym urzędzie nie ma osób z pomysłami, przychodzą siedzą do 15:00 i do domu.

 4. 4
  --1
  ~ Benedykt
  Sobota, 19.10

  Lokalna patola będzie miała nową miejscówkę i tyle. Zmarnowane pieniądze, ale jak dają to trzeba na coś wydać. To tak jak w Elblągu wybudowali plac-boisko do gry w bule, nikt nie korzysta tylko zarosło zielskiem, ale była kasa to trzeba było na coś wydać.

 5. 5
  --1
  ~ Franka
  Sobota, 19.10

  O i tu sobowtór p. Roberta. Człowiek swoje życie poświęca śledzeniu artykułów gdzie jest coś o prezydencie, albo gdzie coś można wpisać (sic) Ale sen życia jest, no bo co w podeszłym wieku można robić tylko tetryczyć.

 6. 6
  +4
  ~ Tak trzymać!!!!
  Niedziela, 20.10

  Brawo Nowakowo, widać, że można, jak się tylko chce!!!

 7. 7
  +1
  ~ doskonale
  Niedziela, 20.10

  Czytając wpisy Franki (francy) czytelnik ma możliwość zapoznania się ze stanem psychicznym ludzi rządzących miastem, bo franca zapewne należy do ścisłego dworu. Tylko izolacja , bo leczenie nie pomoże. To może też być stan oznaczający chorobę butelkową - deja vu. Współczuję miastu, nie francy. Dobrze się nazwała. Coraz bardziej król jest nagi.

 8. 8
  0
  ~ LekkoZaniepokojony
  Poniedziałek, 21.10

  To fajnie, że mamy relację z Nowakowa. W Elblągu przez 2 dni odbywała się wspaniała impreza dla całych rodzin, wszystkich pokoleń Planszówkowy Zawrót Głowy. Przez moment na imprezie pojawiła się nawet prywatnie Paulla, a media milczą... milczą... milczą....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.