Sobota, 8.08.2020, Imieniny: Iza, Cyprian, Dominik
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Profilaktyka dla seniorów. Miasto sfinansuje szczepienia przeciw pneumokokom dla osób 65+

13.08.2019, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Profilaktyka dla seniorów. Miasto sfinansuje szczepienia przeciw pneumokokom dla osób 65+

Kilkuset seniorów z grupy ryzyka, w tym i w przyszłym roku, zostanie bezpłatnie zaszczepionych przeciw pneumokokom. Miasto właśnie wybrało jedną z przychodni, która się tym zajmie. Konkurs na kolejnych wykonawców ogłoszony zostanie.

Szczepienie przeciw pneumokokom starszych mieszkańców Elbląga to kolejna akcja tego typu finansowana z budżetu miasta. Beneficjentami poprzednich były dzieci. Tym razem program szczepień skierowany jest do osób, które ukończyły 65 lat i należą do grupy ryzyka, szczególnie dotyczy cierpiących na przewlekłe choroby dolnego układu oddechowego.

Właśnie poznaliśmy wyniki konkursu na realizację programu profilaktycznego w 2019 i 2020 roku. Część szczepień (80 osób w 2019 r. i 100 w 2020 r.) przeprowadzonych zostanie w przychodni "Alfa" przy ul. Komeńskiego.

Cała akcja, jak zapowiada Ratusz, będzie skierowana do większej liczby seniorów. W tym roku ogółem zaszczepionych ma zostać 320 osób i tyle samo w przyszłym. Koszt całego programu to 80 tys. rocznie.

Przychodnia "Alfa" będzie tylko jednym z wykonawców akcji. Miasto szuka kolejnych chętnych, którzy podejmą się, realizacji szczepień. W przyszłym tygodniu ogłoszony zostanie kolejny konkurs.

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ kozioł na czerepaku
  Środa, 14.08

  Czyli nadal selekcja a nie realizacja potrzeb. Kupę szmalu wydał Kozioł na innowację Czerepaka. Każdy chętny senior powinien otrzymać zniżkę 50% na takie szczepienia, a szczególnie podatni na schorzenie, lub o niskim dochodzie, za darmo. Eutanazja staje się modna a lekarz ma naśladować selekcjonera z Auschwitz? Raz, dwa, trzy - nie zaszczepisz się ty. Brawo Kozioł - kampania w toku.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.