Środa, 1.04.2020, Imieniny: Grazyna, Zbigniew, Teodor - Prima aprilis
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Dni Elbląga zakończył koncert EOK i Marcina Wyrostka & Corazon

24.06.2019, 08:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dni Elbląga zakończył koncert EOK i Marcina Wyrostka & Corazon
Fot. Ryszard Biel
W ramach Dni Elbląga odbył się wczoraj koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, która wystąpiła w towarzystwie Marcina Wyrostka & Corazon.
 
- Nie ma złych dźwięków, są tylko jeszcze nieodkryte – tym założeniem kieruje się Marcin Wyrostek i jego artyści. Ich muzyka to bowiem mozaika kultur: latynoamerykańskiej, bałkańskiej i żydowskiej, dzięki czemu doczekali się miana „zespołu wielokulturowego przez duże „w”. Nie zapomnieli przy tym o muzycznych korzeniach – dowodem płyta POLACC, w ramach której rozmaite wątki POL-skości powiązano wspólnym, ACC-ordeonowym mianownikiem – opowiadał Tomasz Czapla z EOK.
 
Wczoraj, na scenie rozstawionej specjalnie na tę okazję przed Ratuszem Staromiejskim, wystąpili Marek Moś – dyrygent, Marcin Wyrostek & Corazon: Marcin Wyrostek – akordeon, Marcin Jajkiewicz – wokal, Agnieszka Haase-Rendchen – fortepian, Daniel Popiałkiewicz – gitara, Mateusz Adamczyk – skrzypce, Piotr Zaufal – bas, Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne, Elbląska Orkiestra Kameralna.
 
 
Tak wielobarwny i energetyczny repertuar musiał dać piorunujący efekt i przy scenie na Starym Rynku byliśmy świadkami dziesiątek muzycznych „wyładowań”. Popłynęły one z bogatego i różnorodnego instrumentarium, obejmującego instrumenty smyczkowe, perkusyjne, gitary, akordeon i fortepian. Nad ich dialogiem czuwał szef artystyczny EOK, „dyrygent z dwustuprocentową energią” – maestro Marek Moś
 
– stwierdził Tomasz Czapla.
 
 
Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z tego wydarzenia.

 
 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Marcin Wyrostek & Corazon i EOK koncert ( zdjęć 116 )
Dodano: 2019-06-24 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Stojacy
  Poniedziałek, 24.06

  Jak długo takie imprezy będą dla elity siedzące dla reszty stojące. Dlaczego miejsze miasta mają super amfiteatru gdzie imprezę się czuje i wszyscy siedzą a w Elblągu byle zaliczyć. Czlowieku wybuduje wreszcie nowy amfiteatr.

 2. 2
  +3
  ~ Żenada
  Poniedziałek, 24.06

  Trzeba było poklepać po główkach elbląskie "elyty". Nawet to schrzaniono, ten tłusty tyłek mógłby postać z "pospólstwem".

 3. 3
  +1
  ~ alla
  Wtorek, 25.06

  A cóż to za pani obok p. Wójcika?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.