Niedziela, 17.11.2019, Imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"Miło nam, że możemy pokazać własnym dzieciom, jak na co dzień wygląda nasza praca". Za nami drzwi otwarte GE

23.06.2019, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Miło nam, że możemy pokazać własnym dzieciom, jak na co dzień wygląda nasza praca". Za nami drzwi otwarte GE
Fot. Ryszard Biel

Dziś, 23 czerwca, w ramach Dni Elbląga mieszkańcy naszego miasta mieli okazję zwiedzić Zakłady General Electric. Otwarty dla zwiedzających był zarówno Zakład Turbin, mieszczący się przy ul. Stoczniowej 2, jak i Zakład Metalurgiczny przy ul. Dolnej 5.

W godzinach od 10.00 do 14.00 elblążanie mogli zwiedzać oba zakłady, na terenie których nie zabrakło atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i starszych mieszkańców. Jak co roku elblążanie tłumnie przybyli do GE, aby poznać na przykład proces powstawania turbin.

Mieszkańcy mogli zwiedzić dwie hale, w których znajdują się po dwa wydziały. W jednej z hal znajduje się również stanowisko automatyzacji i robotów gdzie można zobaczyć, w jaki sposób działają roboty. Na każdej ze ścieżek zwiedzania znajdowali się przewodnicy, którzy udzielali informacji, opowiadali o produkcji, odpowiadali na pytania

-opowiadał Michał Bruzdewicz, jeden z organizatorów.

Dodatkowo pracownicy General Electric przygotowali szereg atrakcji dla wszystkich przybyłych gości.

Dla najmłodszych uczestników przygotowaliśmy dmuchane place zabaw, trampoliny, stoisko z watą cukrową, popcornem i lodami. W tym roku postanowiliśmy nie otwierać bram zakładu a jedynie otworzyć drzwi, bramki, przez które każdy mógł przejść i choć na chwilę poczuć się jak pracownik

-dodał Michał Bruzdewicz.

Podczas pobytu w General Electric przy ul. Dolnej 5,mieszkańcy mogli wziąć udział w wielu ciekawych eksperymentach i warsztatach, tam również nie zabrakło słodkości, trampolin oraz dmuchanych placów zabaw.

Przede wszystkim elblążanie mogli zobaczyć proces produkcji odlewów staliwnych, żeliwnych i obróbki zgrubnej. Przygotowaliśmy też warsztaty dla trochę starszych dzieci, podczas których można stworzyć swój mały odlew, wziąć udział eksperymentach. Staraliśmy się połączyć zabawę z edukacją, aby dzieci mogły czegoś się dowiedzieć na przykład o energii

-mówiła Karolina Rutkowska, jedna z organizatorów.

Jak wspominają organizatorzy, jedną z głównych zalet dni otwartych jest nie tylko spędzenie czasu wspólnie z rodziną, ale także obejrzenie od środka miejsca pracy swoich dziadków, rodziców czy wujków. – Możemy pokazać mieszkańcom jakie zmiany zachodzą w naszym zakładzie. Miło nam, że możemy pokazać własnym dzieciom, jak na co dzień wygląda nasza praca- dodała Karolina Barańska, jedna z organizatorek.

Przyszłam dziś z moim synkiem i Tatą, który tu kiedyś pracował. Jesteśmy tu co roku, ponieważ GE przygotowuje wiele atrakcji i warsztatów dla dzieci, dzięki którym poprzez zabawę maluchy mogą dowidzieć się wielu ciekawych rzeczy. Wraz z synkiem zrobiliśmy świeczkę, a mój Tata porozmawiał z pracownikami i powspominał dawne czasy. Jest to naprawdę fajne wydarzenie, szkoda, że jest organizowane tak rzadko,

-mówiła pani Marzena.

Jedną z atrakcji w tym roku była wystawa zdjęć z czasów powstawania zakładu. Wielu elblążan z sentymentem wraca do miejsca, w którym pracowali przez lata.

Jestem już na emeryturze 8,5 roku, postanowiłem dziś przyjść, aby zobaczyć co się zmieniło. Byłem ciekawy czy z biegiem czasu przybywa lub ubywa maszyn i muszę powiedzieć, że teraz ten zakład jest bardzo zautomatyzowany i nowoczesny. Nie wiem, czy na nowo bym się tu odnalazł, ale dobrze, że wciąż tu się polepsza, że firma idzie z duchem czasu

-mówił pan Stanisław, jeden z były pracowników GE.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%100.0 %0.0


Galeria / Drzwi otwarte GE ( zdjęć 110 )
Dodano: 2019-06-23 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Zapytanie
  Niedziela, 23.06

  Dlaczego nie było informacji że odlewnia jest do zwiedzania. M9ea była tylko p wydziale turbin. Wiele osób chciało by zwiedzać ale informacji w info nie było. Jest teraz ????

 2. 2
  +1
  ~ Gość
  Poniedziałek, 24.06

  Ja nie chciałem zwiedzać, a informacje miałem.

 3. 3
  0
  ~ koko
  Poniedziałek, 24.06

  była informacja. Drzwi otwarte odlewnia na niskiej i fabryka turbin

 4. 4
  0
  ~ Antycypisek
  Poniedziałek, 24.06

  GE to i tak już prawie bankrut.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.