Poniedziałek, 16.09.2019, Imieniny: Edyta, Kamil, Korneliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Spotkanie z Pawłem Domagałą na długo pozostanie w pamięci widzów. "Koncert był wielopokoleniowy"

19.05.2019, 11:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Spotkanie z Pawłem Domagałą na długo pozostanie w pamięci widzów. "Koncert był wielopokoleniowy"
fot. Majka Brejdak
REKLAMA

Sobotni wieczór (18 maja) dla wielu mieszkańców naszego miasta (i nie tylko) na pewno długo zapadnie w pamięci i sercu. To za sprawą Pawła Domagały i jego magicznego koncertu promującego najnowszą płytę „1984” tego zdolnego i wszechstronnego artysty, który odbył się w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR.
 

Piosenkę „Weź nie pytaj” promującą album „1984” odtworzono na You Tube ponad 90 milionów razy. I choć na elbląskim koncercie było mniej słuchaczy, to hala MOSiR dawno nie gromadziła tak licznej widowni. Wśród przybyłych łatwo dostrzec można było tych najmłodszych, dzielnie siedzących na ramionach rodziców, jak również wielu dojrzałych wielbicieli talentu Pawła Domagały. Śmiało można przyjąć, że w koncercie przekrój wieku mieścił się między 6 a 66 lat (a może i więcej, jak mawiał klasyk).
 

Burza oklasków i okrzyki radości przywitały artystę na scenie i taka atmosfera panowała przez cały koncert.  Paweł Domagała nie zawiódł oczekiwań przybyłych, którzy choć znaleźli się na koncercie z różnych powodów, zapytani o to byli jednomyślni.

- Bardzo spontanicznie tutaj przybyliśmy – przyznała p. Olga, która na koncert przyszła z mężem. – Dzisiaj się o nim dowiedzieliśmy. Myślałam, że będzie dopiero w czerwcu. Mamy nadzieję, że usłyszymy te swoje ulubione utwory, zwłaszcza „Weź nie pytaj”.
 

Słuchamy Domagały, dlatego przyszłyśmy na koncert. Najbardziej lubię utwór „Czasami”, „Zuzę”. Ale dzisiaj na pewno tego nie będzie, bo to ze starej płyty. Ale każdą piosenkę znamy na pamięć

– mówiła Asia, która wraz z siostrą czekały na spotkanie z artystą. 

– Jak usłyszeliśmy  o tym koncercie, a podoba nam się chłopak, ładnie śpiewa, dlatego przyjechałyśmy do Elbląga na koncert. Najbardziej lubię tę piosenkę co jest tu na napisach, że przytul mnie. Na tę piosenkę czekam dziś najbardziej -  stwierdziła pani Jola z Brzezin koło Łodzi.

- Dostałyśmy bilety w prezencie od teściowej – wyznała p. Marta, która na koncert przyszła z mamą Renatą . – Znamy tę muzykę z telewizji, ale na co dzień jej nie słuchamy. Znamy wykonawcę jako aktora i piosenkarza. Może nie tak, żeby kupić płytę, ale lubimy go i nie zmieniamy kanału, gdy leci w telewizji czy w radiu.

-  A ja bardzo lubię – dodała mama. - Zwłaszcza „Weź nie pytaj”

W trakcie koncertu usłyszeć można było zarówno utwory z nowej płyty „1984” (m.in. „Wystarczę ja”, czy oczywiście „Weź nie pytaj”), jak również znakomite kawałki z pierwszego albumu artysty pt.„Opowiem ci o mnie” („Jestem tego wart”, Gdybyś była”, „Szczęście”  i  tytułowy „Opowiem ci o mnie”).

Wzruszającym momentem koncertu, który na chwilę zmienił nastrój publiczności, było wykonanie utworu „Najgrubszy Anioł Stróż”, dedykowanego zmarłemu rok temu przyjacielowi Pawła Domagały, Markowi Jaździkowskiemu.  Elbląska publiczność w skupieniu wysłuchała dojmującego tekstu oprawionego dojmującą muzyką, a tonącą w mroku widownię rozświetliły światełka latarek, kołyszących się nad zgromadzonymi przez cały utwór.

- Pięknie! Bardzo mi się podobało – stwierdziła z zachwytem w głosie p. Daniela .- Naprawdę super. Wspaniale. Najbardziej to ostatnie wykonanie, bo to taka znana piosenka. Także super. Czuję się jakbym była na jakimś zagranicznym koncercie. Bardzo, bardzo mi się podobało.
 

Bardzo mi się podobało i podobało mi się to, że koncert był wielopokoleniowy. I młodsi i starsi mogli coś znaleźć dla siebie. Każdy mógł usłyszeć swoją ulubioną muzykę. Mnie podobają się utwory z pierwszej płyty i oczywiście piosenka, która jest teraz hitem. Jak powiedział sam Domagała, to co można grać na weselach, „Weź nie pytaj”. Ale na każdej imprezie można bawić się, szaleć  przy jego muzyce. Też były wzruszenia i ta piosenka o jego przyjacielu bardzo wzruszała i dawała do myślenia

– wyznała p. Małgorzata.

- Udany bardzo koncert – mówi nastoletni Jakub. – Myślałem, że będzie nudno, ale była pompa. Zrobił na mnie duże wrażenie. Domagała ma swoje lata, ale dalej robi niesamowite wrażenie.  Treść zaciekawia, to jak śpiewa o miłości, o szczęściu.

Entuzjastycznych wypowiedzi było więcej. Niestety awaria sprzętu nie pozwoliła nam zarejestrować i opublikować  wszystkich. Żałujemy, że nie możemy ich zacytować.

Publiczność nie chciała się rozstać z artystą i długimi brawami zachęciła do zagrania jeszcze dwóch utworów. Najwierniejsi fani  z kolei cierpliwie czekali na przybycie swojego idola, by na przyniesionych lub zakupionych przed koncertem płytach zdobyć autograf wykonawcy. Paweł Domagała, w obstawie ochrony, z rozbrajającym uśmiechem podszedł do zgromadzonych,  wszystkim składając upragniony podpis i robiąc z nimi selfie.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Paweł Domagała "1984" ( zdjęć 108 )
Dodano: 2019-05-19 | fot. Majka Brejdak
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ JaJnosik
  Niedziela, 19.05

  Koncert się odbył i fajnie czy porwał? Każdy pewnie będzie miał inne zdanie, mnie osobiście średnio ale chciałem zwrócić uwagę na coś innego. 15 minut przed koncertem do wejścia ustawiła się dość długa kolejka, która bardzo sprawnie się poruszała...Kochani elblążanie i goście, byłem pod wrażeniem, że nikt się nie pchał, nikt się nie chciał wciąć z boku (przynajmniej nie zauważyłem), kolejka szła bardzo sprawnie i w miłej atmosferze, czy to poziom ludzi idących na koncert Domagały czy nasze społeczeństwo staje się cywilizowane. Nie spotkałem się z tym na imprezach sportowych i innych koncertach. Dziękuję Wam wszystkim bo oprócz koncertu tą miłą kolejkę na pewno będę pamiętał długo i marzę, żeby było już tak zawsze!!!

 2. 2
  +2
  ~ nord
  Niedziela, 19.05

  Hala MOSiR jest przy ulicy Kościuszki , a ten koncert sądząc po zdjęciach byl w hali na Grunwaldzkiej .Czyli blad osoby piszącej artykul , ,chyba ,że to ja się mylę i nie jestem na bieżaco . Jakby nie bylo ,warto by obie te hale wzorem trojmiejskich nazwać dla odroznienia , może hala Elbląg , może Wójcik , a może od nazwy firmy przy Stoczniowej 2 , kiedyś Zamech , a teraz GE .

 3. 3
  +4
  ~ Kalina
  Niedziela, 19.05

  @nord Hala przy Kościuszki, to hala MOS (Międzyszkolny Ośrodek Sportowy). Co do nadania nazw halom, całkiem fajny pomysł, nqa pewno wart przemyślenia :)

 4. 4
  +1
  ~ wierna fanka
  Poniedziałek, 20.05

  było super!!! Piosenki zaśpiewane lepiej niż na płytach a juz "Najgrubszy anioł..." SZOK!!!! Brawo Paweł!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.