Środa, 15.07.2020, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Spotkanie z przedstawicielami branży turystycznej

29.04.2019, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Spotkanie z przedstawicielami branży turystycznej

W Kamieniczkach Elbląskich odbyło się spotkanie Prezydenta Witolda Wróblewskiego z przedstawicielami branży turystycznej. Było ono między innymi okazją do zaprezentowania kierunków rozwoju miasta i omówienia podejmowanych działań z zakresu promocji i turystyki.


W spotkaniu uczestniczyli między innymi  hotelarze, touroperatorzy, a także przedstawiciele firm, instytucji oraz organizacji pozarządowych zajmujących się w Elblągu i w okolicy szeroko rozumianą turystyką.

 

- „Bardzo się cieszę, że po raz kolejny przyjęli Państwo nasze zaproszenie i że możemy omówić podejmowane oraz planowane działania z zakresu promocji i turystyki w naszym mieście” – podkreślał Witold Wróblewski Prezydent Elbląga.

 

Prezydent przedstawił sytuację finansową miasta oraz najważniejsze realizowane i planowane inwestycje miejskie. Wśród nich także te, które mają służyć zarówno mieszkańcom, jak i turystom. Mowa między innymi o rewitalizacji Parku Dolinka i basenu miejskiego, na które samorząd poszukuje dofinansowania, czy utworzeniu ścieżek dydaktycznych na cele turystyczno-rekreacyjne. To zadanie otrzymało unijne wsparcie i obecnie trwa procedura wyłonienia wykonawcy.

 

Podczas spotkania Prezes Elbląskiego PTTK – Pan Leszek Marcinkowski przedstawił stan przygotowań do rozpoczynającego  się sezonu turystycznego oraz omówione zostały działania związane z promocją Elbląga.

 

- W naszym mieście realizowany był program „Zakochaj się w Polsce”. W maju rozpoczynamy trzymiesięczną kampanię promującą walory Bażantarni, będziemy też realizowali kampanię Elbląg na szlaku promującą Kanał Elbląski – wyliczał między innymi Adam Jocz dyrektor Departamentu Promocji, Kultury i Turystyki.

 

Uczestnicy spotkania zapoznali się również z koncepcją rozbudowy elbląskiego lotniska. Perspektywy rozwoju zaprezentował Pan Jacek Sobolewski Prezes Elbląskiego Aeroklubu. Rozmawiono również o szansach na rozwój turystyczny miasta i regionu w kontekście budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną.

 

UM Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ Amelia Truso
  Poniedziałek, 29.04

  Rozmowy w Baden Baden. Wynik - żaden żaden.

 2. 2
  +18
  ~ wicia
  Poniedziałek, 29.04

  Co ta trójka / na eksponowanym zdjęciu / wie na temat turystyki? Tyle lat zajmują wysokie stanowiska / od portu, od promocji aż do prezydenta / i co zdziałali w rozwoju turystyki? Ale pieniądze od mieszkańców na pensje i to niemałe pobierają i jak to jest panowie?

 3. 3
  +11
  ~ Tu ziemia!
  Poniedziałek, 29.04

  Walory Bażantarni, ile już, zrujnowanej po powodzi, Kanał Elbląski ze spacerem po wspomnieniach po Wyspie Spichrzów - oni naprawdę odjechali. To promują?

 4. 4
  +6
  ~ Janusz Nos
  Poniedziałek, 29.04

  Szkło jak do winera.

 5. 5
  +8
  ~ jurek w.
  Poniedziałek, 29.04

  Jak widzę byli również biznesmeni obracający miliardami euro !

 6. 6
  +9
  ~ bvvvv
  Poniedziałek, 29.04

  obudzili się i gadanie o niczym, takie ble ble ble, i kawka ciasteczko i odfajkowane, że niby się coś robi

 7. 7
  +4
  ~ już nie jest śmieszne
  Wtorek, 30.04

  Podobnie jak targi pracy, spotkanie z nauczycielami, przedsiębiorcami, także to spotkanie nie ma żadnego efektu, poza "prezydent się spotkał". Chłopisko chce zaistnieć ale pracy i efektów brak. Widzę tylko jawne łamanie ustawy o wychowaniu w trzeźwości - coraz ciekawiej, prawie po "wschodniemu" - pusty stół i solidny stakan. A dla uczniów nie było cukierka. I tylko słychać " halo mieszkańcy, tu wasz administrator. Mijam kolejne dno". Efekty??? Miny tłumnie zebranych potwierdzają kurs na kolejne dno. Chłopie, jesteś prezydentem miasta i uruchom wreszcie departamenty. Chyba, że chodzi o trunek w kielichach.

 8. 8
  +4
  ~ Ryszard Klim
  Wtorek, 30.04

  Do zaakceptowania stwierdzenie:"kanał przez Mierzeję a turystyka". Ale... Gdzie w ślad za tym dyskusja nad wypracowanymi wcześniej na kadencję Strategią lub Programem Promocji Miasta ? Niestety, Król jest nagi. Pisałem w Liście do P. Prezydenta, że Miasto nie czuje swojej Starówki. Więc jaki Program? Wyciąga się do promocji z kapelusza Kanał E. On już jest wypromowany w świecie. Na Kanał płynie się przez rzekę Elbląg, zaludnioną jedynie przez wędkarzy. Dobrze, że po Prezydencie Grzegorzu, niezależnie od jego liberalnych grzechów, pozostały mosty i nabrzeże. Nawet mimo usterek. Dzisiaj by raczej nie powstały. Bażantarnia? Litości ! Czy naprawiono "czerwony szlak", skarpy, Mostek Elewów, Parasol? Spotkałem wczoraj P. Grzegorza. Wspomnieliśmy "boje" o "ślimaka" . Przynajmniej były. Pzdr

 9. 9
  +2
  ~ degrengolada
  Wtorek, 30.04

  Tak Panie Ryszardzie, on był i jest całkiem nagi, nawet zwis ma goły. Jest krnąbrny i z kompleksem, że ktoś myśli i działa lepiej i może mu zagrozić. Taki syndrom satrapy. Dlatego w UM nikt nie przejawia inicjatywy, tylko Kim Dzong Un. Szkoda miasta o którym ten golec mówi jakby jego słowo ciałem miało się stać . On lewituje w oderwaniu od rzeczywistości więc taczkę trzeba kupić. I tylko ten płyn w kielichach znieczulił uczestników od wybuchu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.