Niedziela, 26.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

XXI Gala Ośmiu Wspaniałych już za nami - zobacz zdjęcia

25.04.2019, 17:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
XXI Gala Ośmiu Wspaniałych już za nami - zobacz zdjęcia
fot. Patryk Mamczyński

Dziś, 25 kwietnia, w Młodzieżowym Domu Kultury odbyła się XXI Gala Samorządowego Konkursu Nastolatków "8 Wspaniałych”. Poznaliśmy ośmiu niezwykłych nastolatków, którzy bezinteresownie działają na rzecz innych osób.

Mamy 160, Ośmiu Wspaniałych w naszym mieście, którzy zostali wyróżnieni, za bezinteresowaną pracę na rzecz drugiego człowieka, za ich wolontariat, za to, że możemy polegać na ich wsparciu dla osób potrzebujących. Cieszę się, że co roku przybywa nam w Elblągu Wspaniałych

- mówił Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Celem konkursu jest wyłonienie młodzieży, która bezinteresownie działa na rzecz innych, tych, którzy pomagają zarówno młodszym, jak i starszym, którzy biorą udział w różnego rodzaju zbiórkach, udzielają korepetycji. To oni mimo natłoku obowiązków szkolnych i domowych znajdują czas na  działalność wolontarystyczną i promowanie prospołecznych postaw na rzecz osób ubogich, chorych i potrzebujących.

Podziwiam ogromnie tych młodych wspaniałych ludzi, którzy mają obowiązki szkolne, rodzinne, ale również znajdują czas na działalność dobroczynną. Chodzą do hospicjów, domów pomocy społecznej, biorą udział w akcjach, które mają na celu wspomaganie ludzi ubogich, pomagają też młodzieży, która gorzej sobie radzi udzielając koleżeńskich korepetycji. Ogromnie się wzruszamy dowiadując się, jak wiele dobrego robią młodzi ludzie, którzy są świadomi, że działają na rzecz innych, w ten sposób kształtując pozytywne postawy wśród mieszkańców, aby żyło nam się lepiej 

–mówiła Edyta Lichacz, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury.

Spośród laureatów edycji lokalnej, jury wyłoniło reprezentanta naszego miasta na eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu „8 wspaniałych”, które odbyły się 4 kwietnia w Warszawie. W tym roku Elbląg reprezentowała Oliwia Żukowska z SP 25. Wyniki poznamy w czerwcu na XXV Ogólnopolskiej Gali Samorządowego Konkursu Nastolatków 8 Wspaniałych, która odbędzie się w Białogardzie.

Na co dzień biorę udział w zbiórkach żywności, w których uczestniczy każdy wolontariusz. Udzielam się też na zbiórkach przyborów szkolnych. Biorę udział również w Żonkilowych Polach Nadziei i udzielam się w Hospicjum. Podczas zbiórek spotykam się z różnymi komentarzami i opiniami, wtedy też staram się z nimi porozmawiać, wytłumaczyć im jak to jest i dlaczego to robię. Wielu mówi, że z wolontariatu nie ma korzyści, i dosłownie nie ma ich w postaci materialnej, choć dzisiejsza gala może temu przeczyć, ale przede wszystkim wolontariat sprawia nam korzyści duchowe. Nasza praca sprawia nam ogromną satysfakcję i przyjemność. Pomaganie innych uczy wrażliwości na cierpienie drugiego człowieka, buduje też relacje, doświadcza, po prostu otwiera oczy

- mówiła Oliwia Żukowska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 25.

W gronie 8. Wspaniałych znalazły się Alicja Bem z ZSO, Oliwia Jakubowska z ZSEIO, Małgorzata Popowicz z ZST, Marta Puchta z ZSG, Dżesika Stępień z IV LO, Karolina Tomaszewska z ZSO, Alicja Zamojska i Oliwia Żukowska z SP 25. Uczennice te w podziękowaniu za swoją ciężką, bezinteresowną pracę otrzymały pamiątkowe statuetki i znaczki, upominki, a także walizki. Prezydent Elbląga ufundował również wyjazd do Białgordu dla całej Ósemki laureatów Konkursu Ośmiu Wspaniałych.
 

 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / XXI Gala Ośmiu Wspaniałych już za nami ( zdjęć 50 )
Dodano: 2019-04-25 | fot. Patryk Mamczyński
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Paulina
  Czwartek, 25.04

  Kilka ładnych lat temu również zostałam wyróżniona tym tytułem 💗

 2. 2
  +1
  ~ czytelnik info
  Czwartek, 25.04

  Brawo Wy !!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2111179828644