Sobota, 4.07.2020, Imieniny: Elzbieta, Malwina, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Za nami obchody 79. rocznicy Mordu Katyńskiego - zobacz zdjęcia

13.04.2019, 21:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Za nami obchody 79. rocznicy Mordu Katyńskiego - zobacz zdjęcia
fot. Patryk Mamczyński

13 kwietnia w Polsce obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Uroczystość z tej okazji odbyła się również w Elblągu. Dziś na cmentarzu przy ul. Agrykola, przed Krzyżem Katyńskim odprawiono apel pamięci i złożono kwiaty, upamiętniając ofiary zbrodni. W ceremonii wzięli udział między innymi: parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele środowisk kombatanckich i młodzież z elbląskich klas mundurowych.
 
Wiosną 1940 roku na rozkaz Stalina sowieci rozstrzelali blisko 22 tysiące przedstawicieli polskiej elity. Dokładnie 79 lata temu, 11 kwietnia, niemiecka agencja „Transocean” poinformowała o „odnalezieniu w lesie katyńskim masowych mogił z ciałami polskich oficerów", dwa dni później 13 kwietnia oficjalnie ogłoszono to podczas konferencji w Berlinie.


W latach 1940–1990 władze ZSRR zaprzeczały swojej odpowiedzialności za zbrodnię katyńską. Pięćdziesiąt lat Polacy czekali, aby 13 kwietnia 1990 roku usłyszeć, że była to „jedna z ciężkich zbrodni stalinizmu”. To jednak zdaniem wielu zdecydowanie za mało.

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Galeria / 79. rocznica Mordu Katyńskiego ( zdjęć 56 )
Dodano: 2019-04-13 | fot. Patryk Mamczyński
0

Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ bolekmolekdonksize
  Niedziela, 14.04

  przytyło się księciunio /??

 2. 2
  +3
  ~ 68
  Niedziela, 14.04

  brak delegacji szkół nieładnie

 3. 3
  +5
  ~ Baszor
  Niedziela, 14.04

  I nadal z uporem wkładamy głowę w zwiędłe wieńce z laurowych liści, spoglądając w przeszłość, coraz mniej interesując się przyszłością. W tej walce o ocalenie przeszłości z zapomnienia wciąż konsekwentnie dąży się na tym tle do podziałów i skłócenia ludzi tak aby te różnice spowodowały jak największe animozje. W tym zacietrzewieniu ludzkim zapominamy o ważnych sprawach mających wpływ na nasze aktualne życie i przyszłość. Te szwancparady przeszłości odcinają zainteresowanie naszymi obecnymi problemami. Może o to niektórym właśnie chodzi ?

 4. 4
  +2
  ~ "nasi" czytają
  Niedziela, 14.04

  Edek, ty mnie znowu zaimponowałeś tą kartką. A wy, "kwiat" miasta nie jesteście w stanie powiedzieć niczego z głowy, od serca? Wszechobecna kartka jak towarzyszy na spotkaniach robotniczo-chłopskich w pgr. wprawdzie to dumnie brzmi i biskup nawet słucha: "z kartki edka do kilku słuchaczy", ale nie wypada. No, nie wypada. Poza tym wiec był jak zwykle w Elblągu w południe i dlatego patriotyczne tłumy nie zmieściły się na placyku. I tylko kwiaty "smoleńskie" zmieszały się z katyńskimi i równo leżą na glebie, bo na stelaż nie ma pomysłu i kasy. Edek wprowadź jakąś innowację w obchodach rocznic , ich miejsca i jakości. jako najmądrzejszy z 3 piętra, zrób to.

 5. 5
  +2
  ~ wicia
  Poniedziałek, 15.04

  KWW wszyscy czworo w tym jedna zamienniczka + jeden dolosowany / bez trzech w tym dwoje zamienników /, ale "siła" jest?

 6. 6
  0
  ~ Joluś
  Poniedziałek, 15.04

  Gratuluję elblążanom licznej obecności na uroczystości. Gdzie byli Ci wszyscy dla których słowo NARÓD , MARTYROLOGIA nie schodzą z ust?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.