Poniedziałek, 16.09.2019, Imieniny: Edyta, Kamil, Korneliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Za nami Elbląskie Święto Sportu. Posypały się nagrody dla najlepszych zawodników

22.03.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Za nami Elbląskie Święto Sportu. Posypały się nagrody dla najlepszych zawodników
Fot. Ryszard Biel
REKLAMA

Za nami Elbląskie Święto Sportu. Uroczysta gala, która odbyła się w czwartek (21 marca) w hali przy Al. Grunwaldzkiej, była okazją, aby jeszcze przeżyć sukcesy, które elbląscy zawodnicy odnieśli w minionym roku, wyróżnić tych najlepszych, a także uhonorować trenerów i rodziców, czyli najwierniejszych kibiców. Zobacz naszą fotorelację z tego wydarzenia.

Sportowe posumowanie minionego roku to w Elblągu prawdziwe święto. Nie inaczej było i tym razem. W czwartek wieczorem hala sportowo-widowiskowa MOSiR przy Al. Grunwaldzkiej zapełniła się zawodnikami wszystkich elbląskich klubów, trenerami, działaczami sportowymi i kibicami. Uroczystość swoją obecnością uświetnili również lokalni samorządowcy, przedstawiciele służb i instytucji.

Jest mi niezmiernie miło pełnić funkcję gospodarza Elbląskiego Święta Sportu, które jest spotkaniem całego elbląskiego środowiska sportowego. To nasze wspólne święto. Miniony rok był bardzo udany dla elbląskiego sportu

- przywitał uczestników gali Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Mamy wiele powodów do dumy i radości, których przysporzyli nam nasi sportowcy - prezydent Witold Wróblewski, przypomniał największe sukcesy elbląskich sportowców w ubiegłym roku. - Do ubiegłorocznych sukcesów niewątpliwie należy udział dwóch elbląskich łyżwiarzy: Sebastiana Kłosińskiego i Adriana Wielgata w zimowych igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. W 2018 kolejny sukces odniósł Robert Karaś, który został rekordzistą świata na dystansie potrójnego ironmana. Karolina Kulig została mistrzynią Europy młodzików w podnoszeniu ciężarów, bokser Adrian Durma, zdobył brązowy medal mistrzostw Europy, a trójboista Mariusz Bojanowski ustanowił nowy rekord świata w tzw. martwym ciągu i zdobył tytuł mistrza Europy. Młody, utalentowany szachista Igor Janik został podwójnym wicemistrzem świata, a jego młodsza koleżanka Lidia Czarnecka, zdobyła srebro i brąz na mistrzostwach Polski. Kajakarka Marta Witkowska była czwarta w finale B mistrzostw świata juniorów w Bułgarii. Grupy taneczne z elbląskich szkół tańca zdobyły najwyższe laury na mistrzostwach świata, bardzo cieszy też brązowy medal mistrzostw Polski juniorów z Truso Elbląg - prezydent Witold Wróblewski, przypomniał największe sukcesy elbląskich sportowców w ubiegłym roku.

Nic więc dziwnego, że podczas gali, posypały się laury. Uhonorowano najlepszych sportowców i trenerów. Wyróżnienia wręczono również działaczom sportowym i rodzicom.

Nagrody za 2018 przyznano: Kamili Stormowskiej (KS Orzeł), Adamowi Witkowskiemu (ZKS Olimpia), Igorowi Komorowskiemu (ZKS Olimpia), Gabrielowi Gładykowskiemu (ZKS Olimpia), Przemysławowi Rojkowi (ZKS Olimpia), Pawłowi Krause (ZKS Olimpia), Marcie Witkowskiej (ZKS Olimpia), Igorowi Janikowi (UKS Hetman), Sebastianowi Makowskiemu (UKS Olimpia Judo), Karolinie Kulik (LUKS Meyer), Julianowi Falkowskiemu (LUKS Meyer), Jaromirowi Brekau (IKS Atak), Karolowi Kucharskiemu (IKS Atak), Andrzejowi Młynarczykowi (IKS Atak), Krzysztofowi Wojtaszkowi (IKS Atak), Rafałowi Wójtowiczowi (IKS Atak), Marcinowi Hebdzie (IKS Atak), Jarosławowi Czyżewskiemu (IKS Atak).

Nagrodzeni zostali również: Robert Karaś (mistrz świata w potrójnym ironmanie), Adrian Wielgat (olimpijczyk z Pjongczang), Sebastian Kłosiński (olimpijczyk z Pjongczang), Adrian Durma (Elbląski Klub Karate), Agnieszka Banaś (trener ZKS Olimpia Elbląg), Wojciech Załuski (trener Olimpia Elbląg) oraz Grzegorz Rajkowski (trener podnoszenia ciężarów, LUKS Mayer)

Nagrody zawodnikom wręczył prezydent Elbląga w towarzystwie gościa specjalnego - Tadeusza Wróblewskiego, prezesa Polskiego Związku Kajakowego.

Uroczystość uświetniły występy dzieci i młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury, a także zaproszonych gości. Artyści wykonali utwory m.in. z filmów "Vaiana", "Dzwonnik z Notre Dame", czy "Hercules".


 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Elbląskie Święto Sportu ( zdjęć 96 )
Dodano: 2019-03-22 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ fertyk
  Piątek, 22.03

  czy Karaś przybył do Elbląga.??

 2. 2
  +5
  ~ kimn
  Piątek, 22.03

  a olimpii to za co te nagrody, żenada

 3. 3
  +3
  ~ Widz
  Piątek, 22.03

  Jak zwykle brak jasnych kryteriów w nagradzaniu lub wyróżnianiu zawodników i trenerów. Piłkarzy ręcznych MKS "Truso" Elbląg, medalistów MP Juniorów, w ogóle nie zaproszono na scenę (?!). Wśród zawodników z nagrodami (czyli teoretycznie najlepszych z najlepszych) był brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów, a z tej samej dyscypliny troje innych, którzy na tej samej rangi zawodach stanęli na wyższym stopniu podium (1 x złoto, 2 x srebro) byli ledwo wyróżnieni. Byli z "niesłusznych" klubów, nie mają układów z ludźmi, którzy o takich wyborach decydują?!

 4. 4
  +1
  ~ Tylkom
  Piątek, 22.03

  Zapominajcie włodarze o budowie nowych obiektów sportowych.

 5. 5
  +1
  ~ Bienias
  Piątek, 22.03

  Olimpii nagrody za kajaki - za medale ma Mistrzostwach Polski

 6. 6
  0
  ~ jaki
  Piątek, 22.03

  do Widz - wnioski o wyróżnienia składają kluby, jeżeli klub nie złożył wniosku to znaczy że mu nie zależy - co do TRUSO to klub z tego co wiem złożył wniosek tylko dla trenera. Na zawodników nie składał.

 7. 7
  +6
  ~ kolo
  Piątek, 22.03

  I czym to się chwalisz panie prezydencie, nawet sport elbląski jest w stagnacji. A "wyróżnienie" "dyrektora z zawodu dyrektor" to nie jest kpiną?

 8. 8
  +2
  ~ wicia
  Piątek, 22.03

  I co już nie wypada być spikerem, gdy zostało się zamiennikiem w RM / po rezygnacji pana ze spółdzielni mieszkaniowej /? A może pryncypał szykuje inne stanowisko?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.