Niedziela, 26.05.2024, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2023/2024

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Siłacz z Elbląga na zawodach Pucharu Świata. "Czuję niedosyt"

22.11.2018, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Siłacz z Elbląga na zawodach Pucharu Świata. "Czuję niedosyt"

Mariusz Bojanowski wziął udział w zawodach Pucharu Świata w Złotoryi w martwym ciągu. Siłacz z Elbląga podniósł 305 kg i zajął piąte miejsce.

To były niezwykle ciężkie zawody. Czy jestem zadowolony ze swojego występu? Czuję niedosyt. Liczyłem na więcej. Okazało się jednak, że czołówka była poza moim zasięgiem

- mówi Mariusz Bojanowski.

Zawody Pucharu Świata dla siłaczy odbyły się w miniony weekend (17-18 listopada) w Złotoryi. Elblążanin wystartował w martwym ciągu, który polega na podnoszeniu z podłoża ciężaru do momentu, w którym zawodnik ma proste plecy oraz nogi w kolanach. To koronna dyscyplina Mariusza Bojanowskiego. W tym roku podczas Mistrzostw Europy Federacji WUAP w Trójboju Siłowym odbywały się w Pabianicach, zdobył zloty medal podnosząc 310 kg.

W Pucharze Świata w Złotoryi podniósł 305 kg i zajął piąte miejsce w kategorii do 125 kg. Pierwsze miejsce w tej kategorii należy do gdańszczanin Piotr Konkol (345 kg).

W kategorii open, w której sklasyfikowano wszystkich, blisko 70 zawodników zająłem 15 miejsce. Zawody w Złotoryi były ostatnimi i najważniejszymi zawodami w tym sezonie. Zanim zacznę myśleć o przyszłym sezonie, czeka mnie teraz trochę odpoczynku. Dziękuję trenerowi Grzegorzowi Rajkowskiemu, a także sponsorom: firmie CannabiGolld i siłowni Powerhous

- dodaje siłacz z Elbląga.

Mariusz Bojanowski sportami siłowymi zajmuje się od ponad 20 lat. Przez wiele lat był strongmanem, od niedawna zajmuje się trójbojem.

Debiutowałem w 2005 roku na zawodach strongmenów. Od tamtej pory to już jest chyba uzależnienie. Muszę rywalizować, wygrywać. Już nie jest tak, że pójdę na siłownię, pomacham ciężarkami i do domu. To jest za mało. Oczywiście wiem też, z czym wiążą się te zwody. Zawsze mogę ulec kontuzji. Mam tego świadomość. Jednak, gdy chce się startować, odnosić sukcesy trzeba się z tym liczyć

- mówił dla info.elblag.pl elblążanin w lipcu tego roku.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ obserwator
  Piątek, 23.11

  Brawo!!! ELblągowi należy się sukces a taki człowiek to duma sukces dla miasta....należy sie chyba spotkanie z Nowym Panem Prezydentem!

 2. 2
  +1
  ~ Ploterek
  Piątek, 23.11

  Spotkanie z Prezydentem za 5 miejsce? Żartujesz sobie?! Oczywiście gratuluje sukcesu, ale bez przesady, bo idąc tym tokiem myślenia to Prezydent powinien spotykać się każdym kto zajmie jakieś miejsce na zawodach. Poza tym, gdyby nie info.elblag.pl to pewnie nikt by nie usłyszał o tych zawodach i występie elblążanina

 3. 3
  +1
  ~ Marek
  Piątek, 23.11

  Mało!....;) A tak poważnie to graty!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.98674702644348