Poniedziałek, 13.07.2020, Imieniny: Malgorzata, Ernest, Henryk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

W okolicy Lazarusa jest niebezpiecznie?

12.03.2019, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
W okolicy Lazarusa jest niebezpiecznie?
Fot. Ryszard Biel
- Pracownicy i opiekunowie podopiecznych Elbląskiego Stowarzyszenia Pomocy Humanitarnej im. Św. Łazarza Lazarus zasygnalizowali problem bezpieczeństwa pieszych w okolicach ośrodka – informuje radny Marek Osik, który złożył w tej sprawie interpelacje do Prezydenta Elbląga.
 
Na czym polega problem? - Aktualnie w ciągu ul. Skrzydlatej na wysokości ośrodka bezpieczne dojście pieszych możliwe jest tylko poprzez chodnik usytuowany po prawej stronie jezdni idąc ul. Skrzydlatą w kierunku trasy S7 – tłumaczy Marek Osik. - Na wysokości bramy wjazdowej do ośrodka należy przejść jednak przez jezdnię w miejscy nieoznakowanym, z ograniczoną widocznością dla kierujących pojazdami z kierunku przeciwnego z uwagi na łuk drogi.
 
 
Po przeciwległej stronie brak jest chodnika biegnącego bezpośrednio do wejścia ośrodka, gdyż na ostatnim odcinku znajduje się parking, który zmusza pieszych do przejścia odcinka poboczem jezdni, co niewątpliwie stwarza bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia pieszych, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że znaczna ilość osób korzystających z tej drogi to osoby niepełnosprawne
 
– zaznaczył Marek Osik.
 
Radny zwraca uwagę na ilość osób poruszających się wokół ośrodka. - Z uwagi na remont i utwardzenie drogi biegnącej od ul. Skrzydlatej do kompleksu Parku Rozrywki Nowa Holandia, jak również do trasy S7 w kierunku Warszawy w opisanym miejscu szczególnie w okresie letnim nastąpił wzrost natężenia ruchu samochodowego – zaznaczył. - W tym okresie ruch nie jest już tam marginalny i zasadnym jest wypracowanie rozwiązań dotyczących poprawy bezpieczeństwa poprzez korekty oznakowań, wytyczenie przejścia dla pieszych lub ułożenie brakujących części chodnika zgodnie z prośbą i oczekiwaniami zainteresowanych.
 
Marek Osik zwrócił się do Witolda Wróblewskiego o spowodowanie podjęcia prac mających na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych na ul. Skrzydlatej.
 
Jakie w tej sprawie stanowisko przedstawił Prezydent Elbląga?
 
Z uwagi na brak środków nie ma obecnie możliwości przebudowy chodnika i zatoki postojowej utrudniającej poruszanie się pieszym. Można jednak zapewnić bezpieczeństwo przez rezygnację z zatoki i przekazanie jej na komunikację dla pieszych. W tym celu w okresie wiosennym zostaną ustawione słupki oddzielające zatokę od jezdni oraz na tym odcinku ul. Skrzydlatej zostaną ustawione znaki B-35 „zakaz postoju”
 
- informuje Witold Wróblewski.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ bbb
  Wtorek, 12.03

  i znów Osik.? nie no to już jakaś paranoja, niedługo to i w lodowce będzie

 2. 2
  +7
  ~ Maz
  Wtorek, 12.03

  Tylko spowalniacz na łuku zapobiegnie tragedii

 3. 3
  +10
  ~ kazik
  Wtorek, 12.03

  ok wszystko zrozumiem tylko GDZIE BYŁ PAN RADNY JAK PIASTOWAŁ STANOWISKO KOMENDANTA POLICJI , może interesowały go wyłącznie sprawy tzw ilości wypisanych mandatów przez funkcjonariuszy ...., ?

 4. 4
  +10
  ~ TWÓJ Kumpel
  Wtorek, 12.03

  Do - kazika - To jest prawda co piszesz o Osiku Komendancie Policji, gdy pracował w Komendzie Miejskiej to nie widział żadnych problemów naszego miasta, jak też jego mieszkańców. Nie pochylał się nad sprawami ludzi pokrzywdzonych. Jego osobistość daje wiele do myślenia. Nie chciałbym aby tego typu Komendant pracował w naszej Komendzie Miejskiej.

 5. 5
  --7
  ~ prawieelblążanka
  Wtorek, 12.03

  Skąd tyle zajadłości ? Przecież pan Osik jest radnym tego okręgu,więc chyba dobrze,że porusza sprawy na jego terenie !! Innni radni w swoich okręgach też powinni działać ale widać że nie są zbyt aktywni. Dlatego prośba : przestańcie ciągle podjudzać ludzi. Sami jesteście osobami,którzy nic nie robią,a sieją ferment !! A tak na marginesie : czy lepiej nic nie robić i nażekać ,że brak zainteresowania czy jednak podnosić kwestie znaczące dla judzi!! Wszystkim malkontentom i nie tylko życzę miłego dnia.

 6. 6
  +5
  ~ Anonimek1
  Wtorek, 12.03

  Dawny komendant to powinien w ogóle się nie udzielać w sprawach bezpieczeństwa !! Gdzie on był przez tyle lat ? Chyba tylko w statystykach siedział... A teraz, żeby zgarnąć troche poparcia politycznego to wszędzie się pcha i niby wszystko chce załatwić. Wg mnie wystarczy tam zrobić przejście dla pieszych oraz ograniczenie prędkości do 40 km/h od strony łuku drogi ul. Skrzydlatej (garaży).

 7. 7
  +2
  ~ bbb
  Wtorek, 12.03

  do prawieelblążanka, może weź wazelinkę, i jak będziesz elblążanką bez prawie, to wtedy będziesz miała głos

 8. 8
  --4
  ~ prawieelblążanka
  Wtorek, 12.03

  do bbb- wazeliny mi nie potrzeba,a piszę prawie bo nie urodziłam się w Elblągu a mieszkam tu od dłuższego czasu / wcześniej w dużym wojewódzkim mieście /. Pytanie do tych co minusują : co takiego niewłaściwego w moim komentarzu?

 9. 9
  --6
  ~ abcAK
  Wtorek, 12.03

  Co za uwagi do radnego Osika. Został wybrany, wyborcy mu zaufali. Najgorzej jest z tymi którzy nie mieszkają w obrębie niedogodności i w głupi sposób jeszcze zwracają uwagę. Każdy radny otrzymuje sygnały od swoich wyborców i wówczas reagują poprzez interpelacje. A jeśli ktoś nie wie co to jest interpelacja to niech wejrzy do słownika języka polskiego. Człowiek stara sie pomóc społeczeństwu bo przecież prezydent Wróblewski nie jest Świętym Duchem, aby wiedzieć co nie tak jest w mieście. Ludziom nikt nigdy nie dogodził i nie dogodzi. Ci co tak narzekają to są malkontentami i w niedorozwoju społecznym. Sami nic nie robią pożytecznego a jeszcze przeszkadzają. Tu nie chodzi o politykę, czy ktoś kimś był - owszem p. Osik był komendantem Policji, ale nie wiele miał do powiedzenia. On tylko wyko

 10. 10
  +3
  ~ żenujące
  Wtorek, 12.03

  Są komisje RM, jest RM. Decyzja i uchwała do wykonania przez administratora miasta. Jest też konkretny departament od konkretnej sprawy. Radni zabierzcie się za rozwój miasta i zniknijcie ze szpalt nawet takiej "gazety". Słupowaty kww przynosi efekty - jak chłopcy w piaskownicy- "plose pani, to ja powiedziałem". Ktoś ich wybrał i niech się wstydzi, bo oni się nie zawstydzą. Mentalność dzielnicowego.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.