Czwartek, 4.06.2020, Imieniny: Helga, Karol, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"Chcieliśmy pokazać, że w XXI wieku mamy kompletnie inne spojrzenie na kobiety"

09.03.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Chcieliśmy pokazać, że w XXI wieku mamy kompletnie inne spojrzenie na kobiety"
fot. Patryk Mamczyński

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet studenci z Koła Naukowego Administracji Bezpieczeństwa Publicznego "Public Safety" PWSZ zorganizowali wczoraj (8 marca) seminarium poświęcone wyłącznie tematyce kobiet.

Konferencja pt. "Kobieta XXI wieku" zawierała 6 tematów, które opracowywali zarówno studenci jak i grono profesorskie. Całe wydarzenie w pełni zorganizowali studenci z koła "Public Safety". Jak podkreślają organizatorzy, wydarzenie te pierwotnie miało odbyć się w listopadzie lub grudniu ubiegłego roku ze względu na przypadające wtedy stulecie praw wyborczych w Polsce.
 

Głównym celem seminariów było zwrócenie uwagi na kobiety. Chcieliśmy pokazać, że w XXI wieku mamy kompletnie inne spojrzenie na kobiety, które kiedyś traktowane były jako słabsze, stały na uboczu. Dziś często kobiety zajmują najwyższe stanowiska i stoją na czele władzy

- mówił Łukasz Chojna, przewodniczący koła "Public Safety"

Uczestnicy wykładów dowiedzieli się m.in jak kształtowały się pozycje kobiet na przestrzeni wieków i dlaczego wizerunek kobiet nie widnieje na banknotach. Jak również czym jest przedsiębiorczość i co o niej wiedzą uczniowie.

- Staraliśmy się w naukowym, ale jednocześnie lekkim ujęciu przedstawić tematykę bliską kobietom. Związaną z historią praw wyborczych, ale też z aktualnymi tematami, które są żywe. Studenci z koła naukowego zaprosili do współpracy wykładowców, w tym mnie, jak również uczniów ze szkoły ZSEiO dzięki czemu powstało całkiem ciekawe i sympatyczne wydarzenie - wyjaśniała dr Olga Filaszkiewicz prelegentka i opiekun koła naukowego Public Safety.

Elblążanie tłumnie odpowiedzieli na zaproszenie PWSZ. Wśród uczestników spotkania były m.in. członkinie elbląskiego Stowarzyszenia Amazonek. - Zawsze interesujemy się takimi wydarzeniami. Dzisiejsze seminarium bardzo nam się podobało. Naprawdę było bardzo ciekawie - mówiły.

Nie zabrakło także słuchaczek Uniwersytetu III wieku.

Naprawdę dowiedziałam się rzeczy, o których nie miałam pojęcia. Ciekawiły mnie wątki związane z prawami kobiet, z historią ich ról w społeczeństwie

- mówiła pani Maria. 

W wykładzie uczestniczyły również studentki PWSZ, które zaciekawione tematem postanowiły wziąć udział w wykładzie. - Były to aktualne i bardzo ważne tematy, których dobór zdecydowanie był trafny - mówiły Aneta i Natalia.

Celem seminarium było też wzbudzenie refleksji w uczestnikach. - Chcieliśmy, aby coś z wykładów pozostało na dłużej w głowach słuchaczy. By mogli odnieść przedstawione tematy do swojego życia. Wydarzenie te warte jest kontynuowania w przyszłości - wyjaśniał dr Wojciech Zieliński.

Na koniec seminarium wszystkie uczestniczki otrzymały symbolicznego tulipana. Wszyscy słuchacze zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, który samodzielnie wykonali studenci PWSZ.

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Galeria / PWSZ ( zdjęć 28 )
Dodano: 2019-03-09 | _INFO_ELBLAG_PL
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Dede
  Sobota, 09.03

  Dlatego tylu samotnych ?

 2. 2
  0
  ~ wer
  Sobota, 09.03

  kobiety mi się podobały w XX w w XXI w też mi się podobają tak samo a może nawet bardziej

 3. 3
  +2
  ~ BigBalbina
  Sobota, 09.03

  Bez przesady z "tłumną odpowiedzią na zaproszenie PWSZ". Wolnych miejsc było naprawdę sporo. A poziom wystąpień... SZACUN, ŻE STUDENCI TAK SPRAWNIE POTRAFIĄ KORZYSTAĆ Z WIKIPEDII, SZKODA TYLKO, ŻE TEGO NIE PODAJĄ I NIE CZYTAJĄ KSIĄŻEK!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.