Wtorek, 11.08.2020, Imieniny: Luiza, Zuzanna, Wlodzimierz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Jerzy Wilk o przekopie Mierzei. "Wierzę, że nikt nie przeszkodzi w realizacji tej inwestycji, chociaż są takie próby"

27.02.2019, 13:50:54 Rozmiar tekstu: A A A
Jerzy Wilk o przekopie Mierzei. "Wierzę, że nikt nie przeszkodzi w realizacji tej inwestycji, chociaż są takie próby"
Fot. Ryszard Biel

Urząd Morski w Gdyni nie powinien mieć problemu z wyłonieniem wykonawcy pierwszego etapu przekopu Mierzei Wiślanej. Jak przekonuje Jerzy Wilk, zainteresowanie przetargiem jest ogromne. - Zadano ponad 1000 pytań Urzędowi Morskiemu. 15 kwietnia ma być otwarcie ofert. Wierzę w to, że jesteśmy na dobrej drodze, aby po 15 kwietnia na przygotowany już teren wjechały maszyny - dodaje poseł PiS.

Przeprowadzona w lutym, w ekspresowym tempie wycinka drzew i krzewów na terenie pod przekop Mierzei Wiślanej spotkała się z wieloma krytycznymi głosami, głównie ekologów. Zdaniem posła Jerzego Wilka (PiS), nie mają one racji bytu. Przekonywał o tym dziś (27 lutego) podczas konferencji prasowej.

My dbamy o ekologię. Ptaki w tej chwili dopiero tam przylatują i będą gniazdowały na okolicznych terenach. Chodziło właśnie o to, aby nie spowodować żadnego uszczerbku, aby żadne gniazdo ptasie nie zostało zniszczone. Dlatego prace przeprowadzono w lutym, w czasie, kiedy jeszcze można było to zrobić

- przekonuje poseł Jerzy Wilk.

I dodaje. Wydaje mi się, że wszystkie procedury zostały zachowane, ani Komisja Europejska, ani ekolodzy nie powinni mieć żadnych wątpliwości.

Zdaniem parlamentarzysty inwestycja jest na prostej drodze do realizacji i termin jej ukończenia, wyznaczony na 2022 rok, wydaje się niezagrożony. Obecnie trwa przetarg na wykonawcę pierwszego etapu "Budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską”. 15 kwietnia odbędzie się otwarcie ofert.

Wierzę w to, że w tym czasie zostanie wyłoniony wykonawca. Wierzę też, że nikt nie będzie nam przeszkadzał w realizacji tej inwestycji, chociaż takie próby są. Rosjanie nagle zaczęli dbać o ekologię Zalewu Wiślanego. Cieszymy się, że chcą stworzyć delfinarium po swojej stronie, są też głosy, że ma tam powstać SPA. Nasza inwestycja, na pewno nie przeszkodzi w realizacji planów Rosjan

- dodał Jerzy Wilk.

Poseł uspokaja również, że w trakcie realizacji inwestycji, w najbliższym sezonie wakacyjnym, będzie można bez przeszkód dotrzeć do Krynicy Morskiej. - Prace będą tak prowadzone, abyśmy swobodnie mogli dojechać do Krynicy Morskiej, przekonuje.

Budowa kanału potrwa do 2022 roku, a jej koszt wyniesie ok. 880 milionów złotych i w całości będzie pokryty z budżetu państwa.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%60.0 %40.0


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ hd
  Środa, 27.02

  Prewencyjnie puszkować pożytecznych zielonych idiotów,a tych z agenturalnym podejrzeniem puszkować nieprewencyjnie :)

 2. 2
  +12
  ~ Słusznie
  Środa, 27.02

  Kopać i tyle a ekolodzy niech jada na olsztyn zobacza jak tam niszczą przyrode w kolo olsztyna ile drzew wycieli i wycinaja. A ruscy u siebie nawet niech nawala do walichy to ich sprawa.

 3. 3
  +8
  ~ Najnowocześniejszy
  Środa, 27.02

  Spokojnie jak zobaczę w akcji koparki to uwierzę;)

 4. 4
  --2
  ~ ursus
  Środa, 27.02

  wcisła i jego oszołomy nie dadza rady! na nic protesty na nic blokady , nie dacie rady nie dacie rady zablokowac przekopu. !!! PIS wreszcie cos robi dla polski i polacy to widza. Mamy olbrzymi kontrast miedzy 8 latami zadow PO licnzych w afery,zlodziejstwo i w nierobstwo. Przyszedł PIS i mamy po 4 latach widoczne pozytywne efekty tej dobrej zmiany. Nigdy wiecej PO! nigdy!

 5. 5
  +10
  ~ zofia
  Środa, 27.02

  Wszyscy w Pis mówią o kwocie 1100 zł dla emerytów . Naprawdę to kwota 888 zł z której jeszcze państwo odzyska VAT jak za nią cos kupimy. Wyliczenie Trzynastka brutto 1100,00zł PIT stawka 18% PIT kwota 198,00 zł Składka zdrowotna nie odliczana z podatku PIT w % =9%-1,75% =1,25% Składka zdrowotna nie odliczana z podatku PIT w zł 13,75 zł Kwota trzynastki netto 1 100,00 zł - 198,00 zł - 13,75 zł = 888,25 zł A jak coś kupimy to dodatkowo minus 162 zł podatek VAT . Czyli budżet przeznaczy na emeryta po około 722 zł

 6. 6
  +9
  ~ nie dla pis
  Środa, 27.02

  Panie wilk ! A co z kwota wolna od podatku obiecana przez pis ?!!!! Co dla tych co was utrzymują czyli przedsiebiorcow ?! Rozdajecie pieniądze które my ciężko pracując oddajemy skarbówce !!!!!

 7. 7
  --9
  ~ Zaczęli
  Środa, 27.02

  Już krzyczą,piszą bzdury lecz większość widzi zmiany i poprą PiS.

 8. 8
  +5
  ~ wist
  Środa, 27.02

  panie Wilk czy pan wiesz co to jest SPA? bo co ma SPA do przekopu?

 9. 9
  --4
  ~ Sjesta w parku M.
  Środa, 27.02

  Zofia a ile to PO dało emerytom , podaj chociaż jeden przykład ? Jak Ci mało 700 zł to ich po prostu nie bierz , albo przelej na szlachetny cel . Podobnie jak wielu z PO , którzy krzyczeli , że nie da rady znaleźć 500 zł a sami teraz biorą . I jak będzie na każde dziecko , będą... brali . Opluwając PIs . Hipokryci ? Spytaj się radnych z PO w Elblągu , np :" Turleja . Czy korzysta z dobrodziejstw wprowadzonych przez PIs .

 10. 10
  --4
  ~ Marek do wist
  Środa, 27.02

  A co to jest SPA?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.