Poniedziałek, 4.03.2024, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Senator wnioskuje o środki na rozwój elbląskiego portu. „Bez realizacji tego zadania budowa Kanału nie ma sensu”

05.02.2019, 16:30:33 Rozmiar tekstu: A A A
Senator wnioskuje o środki na rozwój elbląskiego portu. „Bez realizacji tego zadania budowa Kanału nie ma sensu”
- Budżet Polski zakłada dochody w wysokości 387,6 mld zł, wydatki – 416,1 mld zł i deficyt nie większy niż 28,5 mld zł (co stanowi 1,7 proc. PKB). PKB ma wzrosnąć o 3,8%, a średnioroczna inflacja 2,3%. Senatorowie opozycji zgłosili 104 poprawki do budżetu. - Zgłosiłem wnioski, które dotyczą Elbląga i naszego subregionu. Wartość tych wniosków opiera na 281 milionów złotych – mówił senator PO Jerzy Wcisła podczas zwołanej dziś (5.02.) konferencji prasowej.
 
Jeden z wniosków złożonych przez Jerzego Wcisły dotyczył zwiększenia środków na Program „Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską” o kwotę 150 mln zł na przystosowanie Portu Morskiego w Elblągu (pogłębienie basenów portowych, powiększenie obrotnicy, nabrzeża) do parametrów kanału przez Mierzeję.
 
 
Bez realizacji tego zadania, wydawanie kwoty co najmniej 880 mln zł na budowę kanału przez Mierzeję nie ma sensu. Jeśli kanał ma dać efekt transportowy, musi kończyć się w porcie
 
- mówił senator. PO.
 
Zdaniem Jerzego Wcisły może okazać się, że elbląski port nie skorzysta na budowie Kanału przez Mierzeję Wiślaną. - Port jest dwa razy płytszy – gwarantuje obsługę jednostkom o zanurzeniu 2,3 m. Rozmawiałem z przewoźnikami, z Kaliningradu i z Kłajpedy, i pytałem, czy będą pływali po Bałtyku barkami o zanurzeniu 2 metrów i ładowności 700 ton. Odpowiadali, że nie, bo takie barki są barkami śródlądowymi, a nie morskimi. Będą pływali Zalewem Wiślanym. To pytam, dla kogo ma być ten kanał? - zaznaczył Jerzy Wcisła.
 
Co jeśli Rząd nie zwiększy środków na rozwój portu w Elblągu?
 
To oznacza zmarnotrawienie pieniędzy wydanych na budowę kanału. Jestem zwolennikiem budowy kanału, dlatego nie wnioskowałem o odrzucenie tej inwestycji, ale o zwiększenie środków na tą inwestycję o 150 mln zł, które pozwolą na wpłynięcie tym kanałem do portu. Tylko wtedy kanał będzie zamkniętą całością. Taki projekt realizował poprzedni Rząd – PO- PSL. W kuluarach wielu senatorów pytało mnie o tą kwestię, bo przecież mówimy o standardowej inwestycji tego Rządu i nie mogli uwierzyć, ale zagłosowali posłusznie, choć alogicznie
 
– zaznaczył Jerzy Wcisła.
 
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ kiki
  Wtorek, 05.02

  Hangar na żaglówki wykonano, czyli kanał dla żaglówek. A więc turystyka wodna będzie dźwignią rozwoju Elbląga.

 2. 2
  +18
  ~ Cyniczny pajac na zdjęciu
  Wtorek, 05.02

  najpierw bylłprzeciw i optował przeciw, słał donosy do Brukseli, a teraz jest za przekopem. czemu taki zwrot? A bo...kadencja sie kończy , drugi raz mogą nie wybrać . Wciskacz kitu dobry jest

 3. 3
  +6
  ~ mieszkaniec
  Wtorek, 05.02

  Co chodzi o pogłębianie kanału to jest sprawa zaplanowana .Kanał będzie pogłębiać opozycja , a Wcisła będzie liczył ile taczek ziemi poszło na lewo , .

 4. 4
  +1
  ~ filmik
  Wtorek, 05.02

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=228&v=WYtxZQhBaL8

 5. 5
  0
  ~ anonim
  Wtorek, 05.02

  A Energa Kogeneracja w Elblągu ma nowego Prezesa i jest nim były z MPO. Dobry bo specyfika firmy podobna MPO śmieci i tam tez

 6. 6
  +9
  ~ Posłuchaj
  Wtorek, 05.02

  Dlaczego nic nie mówił jak rządzili . P O i PSL, dlaczego kasa nie szła na port w Elblągu tylko na olsztyn i bzdurne inwestycje. Kto odpowie za to że powstał bankrut w szymanach lotnisko które przynosi straty co ? Nadal milczycie i bankrut jest finansowany z naszej kasy . Jak olsztyn chce mieć lotnisko w szymanach niech płaci z kasy olsztyna.

 7. 7
  +14
  ~ alakan
  Wtorek, 05.02

  Wcisła idź precz razem z Gelertową i Protasem. Mamy was dosyć, zrozumcie to w końcu

 8. 8
  +12
  ~ wstyd
  Wtorek, 05.02

  pani Gelert bierzesz kobieto 19 tysięcy miesięcznie może rusz swój tyłek i zobacz co się dzieje w szpitalu na pogotowiu, dorośli razem z dziećmi siedzą i czekają ponad 3 godziny. !!!

 9. 9
  +1
  ~ Elbląskie dno
  Wtorek, 05.02

  Kolo, kto jest drugim kandydatem na wiceprezydenta.

 10. 10
  +9
  ~ vbbbbb
  Wtorek, 05.02

  a ten nierób znowu się lansuje, wstyd, a było trochę spokoju od niego, chłopie weź się za konkretne zajęcia

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.9429349899292