Niedziela, 9.08.2020, Imieniny: Klara, Roman, Romuald
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Alarm bombowy w Urzędzie Miejskim. Kolejny w ciągu ostatnich kilku dni [aktualizacja]

25.02.2019, 12:16:00 Rozmiar tekstu: A A A
Alarm bombowy w Urzędzie Miejskim. Kolejny w ciągu ostatnich kilku dni [aktualizacja]
Fot. Ryszard Biel

Minęło zaledwie kilka dni, a w Urzędzie Miejskim w Elblągu znów ogłoszono alarm bombowy. Nieznany sprawca po raz kolejny wysłał do Ratusza maila, w którym poinformował, że w budynku przy ul. Łączności znajduje się bomba. Ma ona zostać zdetonowana o godzinie 13. Na miejscu działają służby. Jeszcze nie zapadła decyzja o ewakuacji, do urzędu nie są jednak wpuszczane osoby z zewnątrz.

Służby sukcesywnie sprawdzają budynek. W tej chwili jeszcze czekamy na wynik ich działań. Jeśli zajdzie taka potrzeba o 12.35 ogłoszona zostanie ewakuacja Ratusza

- mówi Joanna Urbaniak.

Scenariusz jest podobny do tego ze środy (20 lutego). Tak jak wtedy na skrzynkę Ratusza nieznany sprawca (bądź sprawy) wysłał maila z informacją, że w budynku został podłożony ładunek wybuchowy, który zostanie zdetonowany o godz. 13.

Tym razem informacja jest w języku angielskim. To jedyna różnica. Schemat jest podobny. Sprawa została przekazana również do CBŚ

- dodaje Joanna Urbaniak.

Około godz. 11 na miejscu pojawiły się służby, które przeczesują budynek. Na razie nie zapadła decyzja o ewakuacji pracowników. Ze względów bezpieczeństwa, do budynku nie są wpuszczane osoby z zewnątrz.
 

AKTUALIZACJA


Do godziny 13.30 Urząd Miejski w Elblągu będzie zamknięty dla osób z zewnątrz. Nie podjęto jednak decyzji o ewakuacji pracowników. CBŚ zdecydowało o niskim stopniu zagrożenia.

Otrzymaliśmy informację z CBŚ, że wiarygodność maila jest mała. Takie same informacje zostały wysłane do wielu instytucji w całej Polsce. Budynek jednak został sprawdzony, nic podejrzanego nie znaleziono. Jednak jeszcze do godz. 13 obowiązuje zakaz wchodzenia dla osób z zewnątrz

- informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Wszystko wskazuje więc na to, że informacja o podłożeniu ładunku wybuchowego, to kolejny głupi żart. Do podobnego zdarzenia doszło w minioną środę (20 lutego). Wtedy również na skrzynkę mailową Urzędu wpłynęła wiadomość o tym, że w budynku jest bomba, która zostanie zdetonowana. Zarządzono ewakuację. Alarm był fałszywy.

Jeszcze nie udało się ustalić sprawców poprzedniego alarmu. Postępowanie w tej sprawie cały czas trwa. To poważne przestępstwo. Za fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu grozi nawet 8 lat pozbawienia wolności

- mówi kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.
  

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +14
  ~ Obserwując
  Poniedziałek, 25.02

  Służby bezradne a namierzyć gnoja złapać i konkretnie ukarać.

 2. 2
  --2
  ~ nie dajmy się uśpić
  Poniedziałek, 25.02

  Żadnego takiego sygnału nie należy lekceważyć - "niskie zagrożenia". W taki sposób , za szóstym razem ... . Sądzę, że straszyciele obserwują w internecie "ewakuację" i ponawiają głupotę aby znowu zobaczyć jak wygląda urzędnik po dwóch godzinach na mrozie, 20 lutego. Taki "list" może przybywać z peruwiańskiego lub innego serwera trudnego do ostatecznego wykrycia. Pozostają procedury ewakuacyjne i dbałość o ludzi. Ktoś w UM ma mocne sumienie skoro podejmuje decyzję "siedzieć".

 3. 3
  +3
  ~ BEZ SCIEM proszę
  Poniedziałek, 25.02

  Jak zawsze w stan alarmowy są w jednakowym czasie postawione urzędy miasta w Olsztynie i w Elblągu. I to już po raz trzeci. Tak trudno jest namierzyć tego co to robi?

 4. 4
  --3
  ~ Źródło jest w Moskwie
  Poniedziałek, 25.02

  Podejrzewam, że jak nie Ruskie to jakaś Alkaida testuje służby w Polsce, ich szybką reakcję. Szykuje się pewnie coś poważnego.

 5. 5
  --1
  ~ odważni czy ignoranci?
  Poniedziałek, 25.02

  Ja tam mam zaufanie tylko do edka - on mnie zaimponował ubieganiem się o to stanowisko. On, edek, imponuje mnie też z tego względu, że ma znajomości i kolegów którymi może takiego żartownisia postraszyć , namierzyć ( bez nakazu) i kazać, tak kazać, ukarać. Dlatego tylko edek innowacją może w takich uderzyć i on to zrobi. Ma wprawdzie przydzielone trzy obowiązki , ale dla miasta to on złapie tego straszącego. A urzędnicy mogą spokojnie siedzieć nawet na rzeczywistej (oby nie) bombie - armia czerwona wraca. Zaimponowali mnie ci z kierownictwa UM swoim spokojem - ciekawe, czy w czasie zagrożenia całe 3 piętro "pracowało" w gabinetach.

 6. 6
  +2
  ~ dares
  Wtorek, 26.02

  i znów pełno wozów straży, czy oni przestaną w końcu marnotrawić paliwo, rozumiem że mają dodatkowo płacone od każdego wyjazdu, ale to już jest nagminne zjawisko, czy nie ma komu się tym zająć.??

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.