Sobota, 28.01.2023, Imieniny: Walery, Radomir, Karol
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Serca dla Owsiaka. Elbląg solidarny z dyrygentem WOŚP

27.01.2019, 22:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Serca dla Owsiaka. Elbląg solidarny z dyrygentem WOŚP
Fot. Ryszard Biel

Dziesiątki czerwonych balonów poszybowały w niebo. W ten sposób elblążanie pokazali, że stoją murem za Jerzym Owsiakiem i Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. - Chcieliśmy podziękować Jurkowi za to, że nie zostawił nas i nadal gra z Orkiestrą - mówi Natalia Dobies, współorganizatorka akcji.

W niedzielę (27 stycznia) tłum elblążan wypełnił plac przed Ratuszem Staromiejskim. Z czerwonymi balonikami w rękach i serduszkami WOŚP na piersiach mieszkańcy okazali solidarność z Jurkiem Owsiakiem i jego Orkiestrą.

Po tragedii, która 13 stycznia wydarzyła się w Gdańsku, podczas 27. Finału WOŚP i w efekcie śmierci Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, Jerzy Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa Fundacji WOŚP. Z tą decyzją nie chciało się jednak pogodzić wielu Polaków. Z całego kraju płynęły głosy poparcia dla dyrygenta WOŚP, które ostatecznie nakłoniły go do powrotu.

Wiec poparcia w Elblągu początkowo również był planowany, jako akcja poparcia, ale po decyzji Jerzego Owsiaka, że pozostanie szefem WOŚP, zmieniła się w akcję podziękowania.

Fundacja WOŚP i Jurek Owsiak to jedno ciało. Bez niego nie byłoby już to samo. To on jest twarzą, która potrafi przyciągnąć miliony ludzi w kraju i na świecie. To osoba o pozytywnej energii, która przyciąga starszych i młodszych bez względu na wiek. Tego dnia, kiedy ogłosił rezygnację. Wielu ludziom pękło serce. Moje również. Wtedy postanowiłam, że również u nas w Elblągu musimy pomóc Jurkowi odwołać tę decyzję. Gdy pokarzemy, że zależy nam na nim, że wspieramy go na dobre i na złe to odwoła swoją decyzję. Na szczęście Jurek przemyślał swoją decyzję i odwołał ją w dniu pogrzebu prezydenta Gdańska. Wielu ludzi zadawało mi wówczas pytanie: Czy jest sens organizować to, skoro Jurek wrócił? Moja odpowiedź była prosta: Oczywiście, że jest

- mówiła Natalia.

Dziesiątki elblążan zdecydowało się okazać solidarność z Jurkiem Owsiakiem i WOŚP. W symbolicznym geście wysłali do nieba czerwone baloniki w kształcie serduszek.

Bardzo się cieszę, że jesteśmy tu dziś tak dużą grupą. Przez 27 lat Jurek Owsiak grał dla całej Polski, dla nas wszystkich. Dzisiaj w Elblągu my zagramy dla Niego. Od 27 lat Orkiestra gra, jednocząc wszystkich Polaków, młodszych i starszych, z małych wiosek i dużych miast, gra, by czynić dobro, pomagać małym dzieciom i osobom starszym. Zbieramy się dziś, by solidaryzować się z ruchem poparcia dla Jerzego Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziękuję Jurku za to, że będziesz dalej grał razem z nami

- mówił Bogusław Milusz, szef sztabu WOŚP w Elblągu.

Akcja #muremzaowsiakiem ma zasięg ogólnopolski. Podobne manifestacje odbyły się już m. in. w Krakowie, Toruniu, Bydgoszczy czy w Poznaniu. Elbląg jest kolejnym miastem, które podziękowało Jurkowi i WOŚP.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Galeria / Murem za Owsiakiem ( zdjęć 40 )
Dodano: 2019-01-27 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ wstyd
  Niedziela, 27.01

  panie Milusz wasza aukcja która kończyła się 14 stycznia o godzinie 10 to wielka ściema, wszystko wysiadło 15 minut przed końcem, wstyd i czuję że to było celowe, już nigdy więcej nie będziemy brać udziału, a sprawę zgłaszam do WOŚP do Warszawy

 2. 2
  --1
  ~ porażka
  Niedziela, 27.01

  Też mialem wielkie problemy z logowaniem i licytowaniem przed końcem licytacji. Coś było nie tak!!! Można było więcej uzbierać pieniążków, gdyby nie te problemy (celowe?) Na następny raz proszę coś z tym zrobić, bo takie dzialanie zniechęca!!!

 3. 3
  +3
  ~ Miko
  Poniedziałek, 28.01

  nie musicie czekać na zaproszenie każdego dnia możecie przesyłać pieniążki dla Pana Owsiaka .Konto jest ciągle aktywne i na wasze wpłaty czeka .

 4. 4
  +1
  ~ wstyd
  Poniedziałek, 28.01

  do porażka, czyli widać że więcej osób miało problem z tą aukcją, dziwne że organizator milczy i chowa głowę w piasek, wstyd panie Milusz

 5. 5
  +10
  ~ Obciach
  Poniedziałek, 28.01

  Ale obciach garstka emerytow i ludzi z liceum

 6. 6
  +11
  ~ zniesmaczona
  Poniedziałek, 28.01

  A czy wiecie, że w statucie Fundacji Owsiaka jest zapis, że dziedziczą Jego dzieci, to przywództwo .Czy w ogóle zarząd Fundacji przyjął Jego rezygnacje, nic takiego chyba nie wpłynęło do Zarządu , było tylko medialne nagłośnienie o rezygnacji.Szybko się widać połapał co może stracić i jeszcze w dzień pogrzeby zmienił zdanie . Stracił u mnie wszystko , a najważniejsze to zaufanie, dosyć.Ileś tam mam nazbieranych serduszek, ale na tym koniec.

 7. 7
  --13
  ~ prawda
  Poniedziałek, 28.01

  Jurek Owsiak jesteśmy dla ciebie i będziemy każdego roku więcej ci kasy przynosić .

 8. 8
  --2
  ~ Zawsze coś
  Poniedziałek, 28.01

  A gdzie reszta wiernych ludzi pana Owsiaka się podziała .Ta garstka to mniej niz wolontariuszy w dzień powszechnej dorocznej zbiórki .To lekarzy i pielęgniarek w naszych szpitalach pracuje więcej ,a przecież to dla ich szpitali kupowany jest sprzęt .Dobrze ze chociaż ci nieliczni przyszli

 9. 9
  --9
  ~ Elbląg 2019
  Poniedziałek, 28.01

  Gratuluję organizatorom- Brawo Natalia !!!

 10. 10
  +7
  ~ janos
  Poniedziałek, 28.01

  Ta garstka ludzi to nie cały Elbląg. Proszę nie przypisywać mi swoich poglądów.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2080140113831