Wtorek, 29.11.2022, Imieniny: Blazej, Walter, Fryderyk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Jurek Owsiak nadal będzie prezesem Fundacji WOŚP. „Bierzemy się za robotę”

19.01.2019, 22:48:06 Rozmiar tekstu: A A A
Jurek Owsiak nadal będzie prezesem Fundacji WOŚP. „Bierzemy się za robotę”
Kadr z filmiku
Podczas gdańskiego Finału 27. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (13.01.) został zamordowany Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Na scenę wtargnął nożownik, który zranił Prezydent trzy razy. W wyniku obrażeń Paweł Adamowicz zmarł następnego dnia. Jurek Owsiak zdecydował wtedy, że składa rezygnacje z pełnienia funkcji prezesa Zarządu Fundacji WOŚP. Przez tydzień miliony ludzi z różnych stron Polski prosiło, by tego nie robił. Dziś, 19 stycznia, tuż po pogrzebie Pawła Adamowicza Jurek Owsiak opublikował filmik, w którym mówi o swojej ostatecznej decyzji.
 
Tuż po pogrzebie Pawła Adamowicza Jurek Owsiak stanął przed kamerą i nagrał oświadczenie. Opublikował je na swoim profilu na portalu społecznościowym facebook.
 
Jurek Owsiak skierował swoje słowa do Pawła Adamowicza. Na początku oświadczenie przedstawił rozliczenie, według którego w puszce Pawła Adamowicza znajdowało się 5 tys. 613 zł 11 gr. - Ogromna kwota Paweł, ogromna kwota. Będziemy mogli za to dużo rzeczy kupić – mówił Jurek Owsiak.
 
Padły również słowa, na które czekała duża część Polaków – deklaracja, że Jurek Owsiak nadal będzie prezesem Zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Przez kilka dni wydarzyły się rzeczy niezwykłe. To, co zobaczyłem ja i to, co zobaczyli wszyscy Polacy... Jedno serce zgasło, ale z drugiej strony miliony serc się otworzyły. Mogliśmy tu u Ciebie w Gdańsku, w Twoim mieście, które tak kochasz zobaczyć największe serce świata – mówił dziś Jerzy Owsiak.
 
 
Kiedy usłyszałem, co mówi Twoja wspaniała, kochana  żona Magda, która była z Antoniną właśnie przy tych sercach, na placu przed stocznią, kiedy wzruszająco mówiąc o nas wszystkich, o Polakach, żeby to się broń Boże nie przekształciło w żadną nienawiść, powiedziała, żeby Wielka Orkiestra grała nadal tak, jak gra. (...) Pomyślałem sobie, że to życie odradza się na nowo. Tak chcę grać do końca świata i jeden dzień dłużej, bo ten świat znowu powstał, świat znowu się odrodził, ten świat jest znowu takim powiewem optymizmu (…) Powiem Ci Paweł krótko, bierzemy się za robotę, wracam do roboty. Biorę się jeszcze cztery razy mocniej, dziesięć razy mocniej... I to jest ten moment, w którym cała ta sytuacja, żeby nawet na milimetr nie poszła gdzieś w zaświaty. To pokazuje, że Twoje ideały wróciły z jeszcze większą mocą
 
– mówił na nagraniu Jurek Owsiak.
 
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 9

%44.4 %55.6


Komentarze do artykułu (24)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --11
  ~ pil
  Sobota, 19.01

  i qwa bardzo dobrze.... jestem z wami

 2. 2
  +8
  ~ Stefan Rembelski
  Sobota, 19.01

  I po co był ten teatr? Jerzy Owsiak robi piękne rzeczy niech przy tym pozostanie. Popełnił jeden błąd - opowiedział się po jednej stronie sporu politycznego. Ma oczywiście do tego prawo ale wtedy naraża fundację i swoją osobę na falę hejtu. Jeśli chce kontynuować swoje szlachetne dzieło niech będzie jak Matka Teresa - ponad to. Na orkiestrę łożą ludzie niezależnie od swoich poglądów politycznych. A hejt? - cóż wspierają go media pozwalając publikować anonimowe komentarze. Każdy kto podpisuje się z imienia i nazwiska już taki chamski i odważny nie jest.

 3. 3
  --3
  ~ pampi - ZAWADA
  Niedziela, 20.01

  Dobrze się stało .

 4. 4
  --5
  ~ wer
  Niedziela, 20.01

  prezes? to pajac raczej

 5. 5
  --3
  ~ freske
  Niedziela, 20.01

  Jurek brawo.nikt nie zrobił dla chorych tyle co WOŚP. patologiczny rząd tylko zabiera a nie daje.żeby nie Jurek połowa dzisiaj szpitali była by zamknięta.brawo.brawo

 6. 6
  +1
  ~ OERIbnpifjb
  Niedziela, 20.01

  Dobrze Jurek, służba decyzja ,nie możesz zaprzepaścić tyle lat pracy i ludzi,którzy ci ufają,nie damy sie !!!!! Zawsze będzie ktoś przeciw,ale patrz..ile jest za!!!!!! Gramy do końca świata i jednej dzień dłużej..

 7. 7
  --5
  ~ Gosc
  Niedziela, 20.01

  A kto to jest Jurek Owsiak?

 8. 8
  --19
  ~ adekss
  Niedziela, 20.01

  Bardzo dobrze, razem z WOŚP pokonamy PIS !!!

 9. 9
  +2
  ~ Dobra decyzja
  Niedziela, 20.01

  Bardzo dobrze! Czasami 1 reakacja jest manifestem , impulsem a nawet poddaniem się biegowi zdarzen! Ale po chwili i po slowach mądrych ludzi przychodzi siła i trzeźwość umyslu aby nie poddawać się temu do czego doprowadzają ludzie źli, mali, ograniczeni z wsciekłą pianą na pysku! Więc olac tłumoków i tych żyjących w nienawisci do drugiego czlowieka ! Takich nie brakuje wokół! Ale zostaną rowniez rozliczeni i ocenieni ! Warto o tym pamiętać! I przestać manipulować, mobbingowac , obrażać innych ! Brawo orkiestra!

 10. 10
  +4
  ~ Bubu
  Niedziela, 20.01

  „Róbta co chceta”

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1768159866333