Niedziela, 19.05.2024, Imieniny: Mikolaj, Piotr, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Spotkanie opłatkowe Dowództwa Wielonarodowej Dywizji w Elblągu."Rok 2018 był dla nas trudny"

15.12.2018, 10:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
Spotkanie opłatkowe Dowództwa Wielonarodowej Dywizji w Elblągu."Rok 2018 był dla nas trudny"
Zdjęcia: mjr Krzysztof Olkowski
Żołnierze Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód (DWDP-W) zebrali się na spotkaniu opłatkowym.

- W zeszłym roku spotkaliśmy się w tym samym miejscu. Mówiłem wtedy, że rok 2018 będzie dla nas trudny. I był. Ale w tym czasie osiągnęliśmy bardzo wiele - powiedział dowódca dywizji gen. dyw. Krzysztof Motacki podczas spotkania opłatkowego, które odbyło się 14 grudnia w Klubie Pułku Wsparcia Dowodzenia DWDP-W w Elblągu. W spotkaniu brali udział żołnierze dowództwa dywizji oraz żołnierze i pracownicy wojska Pułku Wsparcia Dowodzenia. Część liturgiczną prowadził proboszcz Parafii Wojskowej pw. Miłosierdzia Bożego w Elblągu ks. mjr dr Sebastian Piekarski.
 
- Teraz jest czas na odpoczynek, na spotkania i spędzanie czasu z bliskimi i przyjaciółmi. W czasie świąt zapominajmy również, że jesteśmy częścią NATO i częścią wzmocnionej Wysuniętej Obecności (enhanced Forward Presence – eFP) (…) Nie zapominajmy o naszych przyjaciołach służących w grupach bojowych w Estonii, na Litwie, Łotwie i w Polsce. Szanowani Państwo – Wesołych świąt – dodał generał Motacki zwracając się do obecnych na sali. Spotkanie zakończyło łamanie się opłatkiem, składanie życzeń oraz tradycyjna wieczerza wigilijna.
 
Spotkanie opłatkowe żołnierzy Dowództwa Wielonarodowej Dywizji poprzedziła Wigilia Garnizonu Elbląg, która odbyła się w tym samym miejscu dzień wcześniej. Jej organizatorami byli Dowódca DWDP-W gen. dyw. Krzysztof Motacki oraz Dowódca Garnizonu Elbląg płk Krzysztof Klin.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele administracji samorządowej, byli dowódcy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, organizacji pozarządowych i stowarzyszeń, kombatanci, a także dowódcy jednostek i szefowie instytucji wojskowych oraz służb mundurowych. Części liturgicznej spotkania przewodził biskup elbląski dr Jacek Jezierski.
 
 
mjr Dariusz Guzenda
Wielonarodowa Dywizja Północny-Wschód

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +19
  ~ Głos Ludu
  Sobota, 15.12

  Zastanawiam się tylko, jak to jest, ze niemal cała dywizja Wielonarodowa mieszka w Trojmiescie, jak polski rząd negocjował, ze się na to zgodził. Po pierwsze Elblag nic z tego nie ma - nie wydają tu pieniędzy na mieszkanie, jedzenie, etc. Z drugiej strony wyobraźmy sobie, ze jest konflikt zbrojny, a oni maja się szybko zebrać w sztabie w Egu. W Trojmiescie chaos, 7-Ka zakorkowana, może zbombardowana, a oni mają jechać do Ega? Pewnie nie, na lotnisko Wałęsy pojadą i pierwszym samolotem do domu. Czy nie można było rozkazem dowództwa krajów z których pochodzą zmusic ich do mieszkania w Egu?

 2. 2
  --12
  ~ O2
  Sobota, 15.12

  Panie ludowiec, a jak by wybuchła wojna np w święta? Przecież cześć żołnierzy ma rodziny poza miejscem służby, to co mają nie jechać? Argument który Pan przedstawił jest denny.

 3. 3
  --5
  ~ niemowa
  Sobota, 15.12

  Głosie ludu, należy ich jeszcze zmusić do apeli smoleńskich?

 4. 4
  --1
  Robert Koliński
  Sobota, 15.12

  Okupanci w mundurkach celebrują rytuał okupanta watykańskiego, wszystko za pieniądze polskiego podatnika w tzw. "świeckim państwie" - farsa.

 5. 5
  +8
  ~ hhh
  Sobota, 15.12

  To prawda że wojska USA najchętniej rozlokowują się tam gdzie znajdują się największe złoża tytanu w Polsce? Nie mamy złóż ropy ale już zacierają ręce na tytan.

 6. 6
  +14
  ~ Gustaw .
  Sobota, 15.12

  Imprezy , imprezy a kasa polskiego podatnika .

 7. 7
  +11
  ~ bnnnnm
  Niedziela, 16.12

  i kolejna imprezka i świętowanie trepów, dwa razy w miesiącu tylko imprezują wstyd!!!

 8. 8
  +10
  ~ assxx
  Niedziela, 16.12

  i imprezki za kase podatników

 9. 9
  +4
  ~ :(
  Niedziela, 16.12

  Szkoda tylko, panie majorze, że nie wszystkich zaprosiliście.

 10. 10
  --4
  ~ bezrobotny
  Niedziela, 16.12

  Jesteście nie poważni stale piszecie , że z Waszych pieniędzy , czyli z pieniędzy podatnika państwo urządza imprezy , Na całym świecie państwa utrzymują się z podatków .Cała administracja jest opłacana właśnie z podatków , a ilu jest darmozjadów w sejmie, cała opozycja nic nie robi tylko opowiada bzdury i bierze miesięcznie ponad 20 tysięcy złotych . Tu należy się zastanowić , Opozycja PARLAMENTARNA powinna być opłacana jak ten bezrobotny

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1134040355682