Sobota, 6.06.2020, Imieniny: Dominika, Laura, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Trwa festyn służb mundurowych – zobacz zdjęcia

11.05.2018, 17:00:22 Rozmiar tekstu: A A A
Trwa festyn służb mundurowych – zobacz zdjęcia
Fot. Ryszard Biel

Dziś, 11 maja, w godz. między 12.00 a 18.00, na teren jednostki wojskowej przy ul. Królewieckiej 169 służby mundurowe zaprosiły elblążan na festyn. Atrakcje zapewniono zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.


Organizatorem przedsięwzięcia jest Pułk Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód. W festynie czynnie od lat bierze udział Policja, Straż Pożarna, Służba Więzienna, Żandarmeria Wojskowa i Nadleśnictwo Elbląg.

 

Zaplanowano pokazy wyszkolenia psów służbowych, walki wręcz, sprzętu bojowego.  Można wsiąść do wojskowego transportera, zajrzeć do więziennej celi, wspiąć się po strażackiej drabinie lub zostawić ślad daktyloskopijny. Można również posilić się żołnierską grochówką 

- informował kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.


Elblążanie mogli na własne oczy zobaczyć wyposażenie, jakim dysponują poszczególne służby. - Pogoda dopisała aż za bardzo – śmiała się p. Katarzyna. - Jest gorąco, ale nie mogliśmy tu nie przyjść. Byłam z synkiem w zeszłym roku na takim festynie i była świetna zabawa, więc i tym razem się wybraliśmy.


–  Fajnie to wszystko jest zorganizowane. Wszystkie służby w jednym miejscu to ciekawe wydarzenie. Oby tak dalej – dodał p. Sebastian.


Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z tego wydarzenia. 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Festyn służb mundurowych ( zdjęć 132 )
Dodano: 2018-05-11 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Patriota Polski.
  Piątek, 11.05

  Brawo dla organizatorów Festynu Sużb Mndurowych, dla wszystkich służb biorących udział oraz nieobecnych z przyczyn zadań służbowych. Zadaniem Państwa RP, ale też każdego Polaka to pamięć i historia , jest rzeczą świętą. Powtarzane przez wieki jako kredo Polskości i każdego Narodu słowa - BEZ PAMIĘCI NIE MA HISTORII, BEZ HISTORII NIE MA TOŻSAMOŚCI, BEZ TOŻSAMOŚCI NIE MA NARODU, doprowadziły Nas do Wolności.. Bez przynależności i tożsamości Narodowej jest zagłada Narodu. Brawo kadra nauczycielska, brawo przedszkolaki, uczniowie, mieszkańcy. To jest podstawa edukacji - co zawdzięczamy Służbom Mundurowym dnia codziennego i w sytuacji zagrożeń. Wielkie podziękowania dla Pani Żołnierz z Żandarmerii Wojskowej za profesjonalizm pedagogiczny i zaangażowanie społeczne. Zdjęcie nr 126. Pozr

 2. 2
  +1
  ~ Emeryt
  Sobota, 12.05

  Zdjęcie nr 1 - widać, że dobre towary, ale wredne z twarzy..

 3. 3
  0
  ~ rezerwista .
  Sobota, 12.05

  Tak , gdyby na tym festynie co róż nie włączali ..kogutów . Bo ogłupiali kierowców na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Królewiecka , powodując wielkie korki . Tak było . A co do pokazów , normalne . Zawsze się odbywały. Z tym , że za " komuny " z większym rozmachem .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.