Piątek, 24.05.2024, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Pierwsza sesja nowej Rady Miasta odbędzie się w przyszły czwartek

15.11.2018, 13:06:11 Rozmiar tekstu: A A A
Pierwsza sesja nowej Rady Miasta odbędzie się w przyszły czwartek
fot. Ryszard Biel/zdjęcie ilustruje tekst

22 listopada, w czwartek, odbędzie się pierwsza sesja Rady Miejskiej Elbląga kadencji VIII 2018 - 2023. Radni spotkają się w nowym składzie i złożą ślubowanie.

Obecna kadencja samorządowa kończy się 16 listopada. Kolejna, VIII będzie trwała już pięć lat. W nowej radzie Elbląga zasiadać będzie 25 osób. Po dziewięć mandatów zdobyły komitety: Koalicji Obywatelskiej Platforma Nowoczesna oraz Prawa i Sprawiedliwości. Sześciu swoich przedstawicieli w radzie będzie miał prezydent Witold Wróblewski. Tylko jeden mandat udało się wywalczyć komitetowi SLD Lewica Razem. Większość tego składu znana jest elblążanom z poprzednich kadencji. Nie brak również debiutantów. Wśród nich są: Cezary Balbuza, Iwona Mikulska, Krzysztof Konert, Piotr Opaczewski, Edward Pietrulewicz, Jacek Boruszka, Bogusław Tołwiński i Marek Osik. Pełną listę nowych radnych publikowaliśmy tutaj. Ten skład na pewno jednak jeszcze się zmieni. Na razie jednak czeka nas pierwsza, uroczysta sesja.

Pierwsza sesja Rady Miejskiej w Elblągu VIII kadencji (2018 -2023) odbędzie się w czwartek o godzinie 10 w Urzędzie Miejskim. Ważnym elementem programu obrad będzie ślubowanie, obok nowych radnych złoży je również prezydent Elbląga, wybranego na nową kadencję.

Pierwsza sesja to zazwyczaj sesja organizacyjna. W jej trakcie radni wybierają ze swego grona przewodniczącego, zastępcę, powoływane są komisje rady gminy, które będą wspomagać pracę rady, ustalane są diety dla radnych.


Pliki dołączone do informacji:


Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ POlitolog
  Czwartek, 15.11

  Tylu wspaniałych Radnych zapowiada się pasjonujące 5 lat rozwoju Elbląga;)

 2. 2
  +14
  ~ Wolontariusz
  Czwartek, 15.11

  Ale Tomczynski jako 1 z SLD jeszcze poki nie wchlonie go KWw bo w PIsie juz byl, zrzeka się uroczyscie diety i pracuje ciezko spolecznie

 3. 3
  +11
  ~ kolo
  Czwartek, 15.11

  No to jaki przykład swoim uczniom dadzą państwo dyrektorzy SP 18 i 19, kiedy zrezygnują z mandatu radnego? Czy tak ma wyglądać uczciwy i patriotyczny przekaz dla młodego pokolenia? Czy aż tak należy w sposób bezgraniczny podporządkować się swojemu zwierzchnikowi? A gdzie asertywność, która tak pieczołowicie jest wpajana dzieciom i młodzieży szkolnej?

 4. 4
  +5
  ~ Prezes
  Czwartek, 15.11

  Tez juz nie mogę doczekać się newsa o slubowaniu Dyrekcji z komitetu KWW

 5. 5
  +3
  ~ zgrywus
  Czwartek, 15.11

  Tak dla ścisłości to z KWWW będzie 3 dyrektorów...będzie ciekawie;)

 6. 6
  +12
  ~ wyborca
  Czwartek, 15.11

  No nie, chyba pan Tomczyński nie zostanie zaprzysiężony na radnego, to oczywiste jest i wynika to z wypowiedzi pana Nowaka. Bardzo dobrze postąpiłby pan prezydent wybierając na swoich zastępców ludzi nie związanych z polityką. Panie prezydencie takimi małymi kroczkami jak to pan przedstawiał w kampanii wyborczej - bez polityki, proszę dotrzymać słowa.Mieszkańcy maja już dosyć politykierstwa.

 7. 7
  --4
  ~ J-196
  Czwartek, 15.11

  Kolo - jeszcze ja. Pominąłeś mnie , bo pewnie nie zauważyłeś mojego wyniku z którym wprawdzie do podwórkowej drużyny ścigaczy kotów by mnie nie wzięli, ale skoro Witek "podjął decyzję" zostania prezydentem, to ja zostałam radną z odzysku i też będę musiała zrezygnować. Nie oszukam w ten sposób wyborców, bo tak mi nakazuje etyka i moralność których nie znam. Podobnie godnie zachowają się pozostali moi koledzy dyrektorzy. Naiwnym był elektorat który na nas głosował i to elektorat jest niemoralny. Komentujący, którzy jak twierdzi kol. dyrektor rzucają jadem i hejtują, nie są zorientowani i pomijają mnie a ja przecież też jestem radną - elektką i dla dobra miasta zrzeknę się tego wielkiego zaufania elektoratu. Zachęcam do głosowania na mnie we wszystkich plebiscytach, np. "Metamorfoza".

 8. 8
  +8
  ~ Fe
  Czwartek, 15.11

  Znowu te same twarze. Czy wy wyborcy macie mózgi. Wątpliwe.

 9. 9
  +7
  ~ Fan Gargamela
  Czwartek, 15.11

  Zastanawia mnie poco przyjeżdzał Protasik jeśli nie ma wpływu nad tym co dzieje się w Elblągu? Mam nadzieje, że zanim do parlamentarnych wyborów trochę przewietrzymy szeregi leni z Platformy Obywatelskiej co dla Elblaga nie zrobili NIC ?

 10. 10
  +3
  ~ Sjesta z kasy miejskiej .
  Czwartek, 15.11

  Co roczne wnioski z BO do imprez w parkach miejskich i PO będzie jeszcze bardziej lubiane . A ile samo zaoszczędzi ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.017914056778