Środa, 21.08.2019, Imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Radość z nowego Podwórka przy SP12 nie trwała długo. "Zniszczenia dokonywane są systematycznie"

13.11.2018, 16:30:33 Rozmiar tekstu: A A A
Radość z nowego Podwórka przy SP12 nie trwała długo. "Zniszczenia dokonywane są systematycznie"
Fot. Ryszard Biel
Kilka miesięcy temu Szkoła Podstawowa nr 12 walczyła o głosy, by w konkursie Nivea wygrać kreatywny plac zabaw. Szczęście z wygranej nie trwało długo. Podwórko po raz kolejny odwiedzili... wandale.
 
Oficjalne otwarcie „Podwórka Talentów Nivea” odbyło się 17 października br. Plac zabaw przy SP 12 został wyposażony w urządzenia mające na celu rozwijać dzieci pod kątem artystycznym, sportowym i naukowym.
 
Okazuje się, że nie tylko dzieci aktywnie korzystają z nowych atrakcji. Podwórko odwiedzają wandale, którzy niszczą urządzenia.
 
 
Zniszczenia dokonywane są systematycznie. 17 października było oficjalne otwarcie, a 25 października nie było już jednego z trójkąta ze strefy muzycznej Podwórka, pozostałe zniknęły w niedzielę 11 listopada. Do otwarcia nie wytrzymały dzwonki z tej samej strefy , na której dzieci mogły wygrać Gamę...
 
– mówi Alina Dudzik, wicedyrektor SP nr 12.
 
Dyrekcja szkoły obawia się, że akty wandalizmu będą się powtarzać. - Na razie wandale wyżywają się na mniejszych i "ruchomych" elementach, ale reguralnie odbywaja się tam "spotkania towarzyskie”, jak chyba na większości placów zabaw o czym świadczą pozostawiane dla nas do uprzątnięcia butelki – zaznaczyła Alina Dudzik.
 
Niestety szkoła nie ma funduszy na naprawy uszkodzonych sprzętów. - Kradzież dzwonków była zgłoszona na policję. Sprawę skradzionych trójkątów zgłosiliśmy dziś, ale to takie "szukanie wiatru w polu". Komplet dzwonków to koszt ok 150 zł – precyzuje Alina Dudzik. - A cena trójkątów, bo też trzeba będzie kupić komplet, to koszt ok. 300 zł.
 
Jak można rozwiązać ten problem?
 
Widzimy konieczność objęcia placu monitoringiem. Poprosiliśmy już o to na etapie powstawania Podwórka Prezydenta. Mamy jego przychylność, ale dostaliśmy odpowiedź, że realizacja będzie możliwa na przyszły rok budżetowy
 
– dodała wicedyrektor SP 12.

W piątek, 9 listopada,  SP 12 otrzymała odpowiedź z Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego. Co z niej wynika? - Nasz wniosek jest analizowany od strony technicznej, montażu kamery monitoringu. Jeżeli uzyska akceptację Skarbnika Miasta realizowany będzie w roku przyszłym – dodała Alina Dudzik.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --53
  ~ kwadrat
  Wtorek, 13.11

  macie w tej szkole pracownika gospodarczego? Kiedyś nazywał się "wozny szkolny"? Telefon wszyscy dziś mają, szkoła pewnie też. Zobowiążcie pana/panią do wzywania Policji kiedy takie imprezy się odbywają i po sprawie. Piwko na swieżym powietrzu za 100 złoty przestaje smakować. Monitoring jest zdaje się w pobliskich sklepach i na Traugutta i Kwiatowej. Jak Policja ustali sprawcę dołóżcie powództwo cywilne w ramach sprawy karnej o zwrot kosztów naprawy. Koniec konców to teren prywatny prawda?

 2. 2
  +71
  ~ szczery
  Wtorek, 13.11

  Każdy taki obiekt w plenerze powinin mieć monitoring, Niestety w naszym społeczeństwie jest coraz więcej przedstawicieli "chamstwa+" i będzie tego coraz więcej:(

 3. 3
  --75
  ~ Ewa 7
  Wtorek, 13.11

  Cóż dzieci nie nauczone po sobie sprzątać. Będzie ciszej na dzielnicy.

 4. 4
  +21
  ~ Gall Anonim
  Wtorek, 13.11

  To wcale nie muszą być amatorzy piwa na świeżym powietrzu, prędzej "zbieracze" złomu, którzy za 50 groszy w skupie są gotowi wszystko rozwalić.

 5. 5
  +33
  ~ Sun
  Wtorek, 13.11

  Tam cały czas zbiera się banda patologicznych nastolatków. Piją i ćpają na terenie szkoły... a policja oczywiście nic nie widzi.

 6. 6
  +53
  ~ trojkat
  Wtorek, 13.11

  panie kwadrat od kiedy woźny pracuje w godzinach nocnych?? ludzie niczego nie uszanuja...przykre

 7. 7
  +50
  ~ Nina
  Wtorek, 13.11

  Nawet jak ktoś przychodzi sobie pobiegać tam o 20 to siedzi na trybunach tego wandalizmu a przecież boisko jest do biegania a nie do picia piwa ...

 8. 8
  --78
  ~ kwadrat
  Wtorek, 13.11

  ~ trójkąt- fakt zapomniałem. Budżetówka. Tylko rano, od poniedziałku do piątku, święta koniecznie wolne...Dwa miesiące wakacji i ferie też wolne, trawę skosi firma zewnętrzna. Dwadzieścia pięć godzin tygodniowo zamiast czterdziestu....jak szaleć to szaleć. A co :) W końcu to etat dla rodzin albo znajomych "derekcji" .Dawniej wozny pracował głównie w nocy, w dzień pracowały sprzątaczki :) Wtedy tez bezrobocia nie było, fakt. Dodam, monitoring sam w sobie nikogo nie zatrzyma, nie wezwie i butelek nie posprząta.

 9. 9
  +6
  ~ ?
  Wtorek, 13.11

  To nie jest to na ogrodzonym terenie szkolnym?

 10. 10
  +68
  ~ Robak
  Wtorek, 13.11

  Durne polskie społeczeństwo. To wszystko z domu jest wynoszone. Gdyby rodzice bardziej interesowali się swoimi dziećmi to by tego nie było. Miną chyba jeszcze wieki zanim polacy nauczą się szanować cudze. W łeb się jeb..nij jeden z drugim i w domu sobie rób taki chlew. Powinny być tak wysokie kary za niszczenie mienia, żeby taki baran nawet bał się o tym pomyśleć.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.