Sobota, 25.09.2021, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"Panuje tutaj rodzinna atmosfera". Za nami Festyn Lotniczy - zobacz zdjęcia

10.09.2018, 12:30:15 Rozmiar tekstu: A A A
"Panuje tutaj rodzinna atmosfera". Za nami Festyn Lotniczy - zobacz zdjęcia
Fot. Ryszard Biel
W sobotę, 9 września, odbył się Piknik Lotniczy połączony ze Zlotem Fanów BMW. Wydarzenie miało miejsce na elbląskim lotnisku. 
 
Piknik lotniczy po raz dziesiąty został zorganizowany w naszym mieście.
 
Podczas takiego wydarzenia mamy okazję zaprezentować tematy związane z lotniskiem oraz przedstawić oferty szkoleń, loty rekreacyjne i zapoznawcze, a także zapoznać elblążan i okolicznych gości. Celem festynu jest pokazanie, że lotnisko jest ogólnodostępnym miejscem dla ludzi i każdy może skorzystać z naszych usług
 
- podkreśla Jacek Sobolewski, Dyrektor elbląskiego Aeroklubu.
 
Aeroklub elbląski powstał w 1957 roku. - Początkowo działał jako filia aeroklubu gdańskiego, później usamodzielnił się i od tamtej pory już przez 61 lat działa jako Stowarzyszenie Kultury Fizycznej. Od tego roku dodatkowo posiada status organizacji pożytku publicznego. Jesteśmy więc stowarzyszeniem łączącym ludzi zajmujących się lotnictwem – tłumaczy Jacek Sobolewski.
 
Sobotnie wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. - Brakowało miejsc parkingowych. Wszystko zostało porządnie zorganizowane i dopisała nam pogoda, która aż do ostatniej chwili była niepewna – dodał Jacek Sobolewski.
 
Atrakcji dla elblążan było sporo. - W tym roku na wystawie statycznej gościliśmy samolot z 49. Bazy Lotniczej z Pruszcza Gdańskiego. Zorganizowaliśmy też przeloty samolotami czy szybowcami po atrakcyjniej cenie – wymieniał dyrektor Elbląskiego Aeroklubu. - Gościmy u nas także Gdański Klub Balonowy, który oferował loty balonem. Myślę, że taki piknik to dobry powód do tego, żeby rozwijać i wypromować klub. Ponadto odbył się niski przelot samolotu PZL M-2 czy pokazy sokolnicze i modelarskie. Myślę, że przynajmniej raz w roku taki festyn będzie organizowany, gdyż jest doskonałą okazją do wypromowania Elbląskiego Aeroklubu. Mam nadzieję, że z roku na rok zapotrzebowanie na tego typu wydarzenia będzie coraz większe, bo coraz intensywniej działamy na elbląskim lotnisku.
 
Elblążanie pozytywnie oceniali wydarzenie.
 
Panuje tutaj rodzinna atmosfera, jest dość sporo ludzi i jest naprawdę sympatycznie. Zdecydowałem się przyjść na piknik razem ze swoją rodziną
 
– mówił Mariusz Somczyński.


-  Kolejny festyn odbędzie się 31 sierpnia 2019 roku - zapowiedział dyrektor Elbląskiego Aeroklubu.
 

 

Daria Pilarska

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Festyn Lotniczy ( zdjęć 104 )
Dodano: 2018-09-10 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ laik
  Poniedziałek, 10.09

  Sobota to był 8 września. Na coś trzeba się zdecydować, albo 9 września albo sobota. Pani Dariu wypadałoby zajrzeć do kalendarza jeżeli przywołuje się daty. Wychodzi niechlujstwo i lekceważenie czytelników.

 2. 2
  --1
  ~ 100 zł od osoby....
  Poniedziałek, 10.09

  ..fakt,stówę to se komfortowo do Niemiec, Francji czy Anglii z dzieckiem polecenea zakupy rodzinnie. 15 minut lotu za 100 zł od osoby, brak ulgi dla dziecka. Za s

 3. 3
  --2
  ~ Lotnisko za miasto
  Poniedziałek, 10.09

  Lotnisko za miasto a nie turkot nad miastem bo pany sobie latają. Weekend w tym miescie to porazka. Czlowiek chce odpoczac w tyg pracy a ci swoje.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.