Niedziela, 18.11.2018, Imieniny: Aniela, Klaudyna, Roman
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Co dalej z ciepłem w Elblągu?

12.07.2018, 09:05:56 Rozmiar tekstu: A A A
Co dalej z ciepłem w Elblągu?
W poniedziałek 16 lipca 2018 r. o godz. 12.00 trójmiejski oddział Stowarzyszenia Młodzi dla Polski organizuje panel dyskusyjny pn. „Co dalej z ciepłem?” w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej.

Paneliści omówią kwestie bieżącej dostawy ciepła oraz zabezpieczenia dostaw ciepła dla mieszkańców Elbląga po 2020 r. Nie zabraknie również pytania o alternatywny model dostaw ciepła, który zapowiadają władze Elbląga. Zapytamy jak miałby wyglądać nowy model dostaw ciepła i czy jest to w ogóle wykonalne rozwiązanie? Ponadto, przyjrzymy się wypowiedziom i pomysłom zaprezentowanym w trakcie przepychanki medialnej między władzami miasta, EPECem i Energa Kogeneracja.
 
Dlaczego postanowiliśmy zorganizować niniejszy panel?
 
Jeden z naszych kolegów jest z Elbląga i powiedział nam o tzw. "przepychance" w lokalnych mediach między obecnym producentem energii cieplnej - Grupa Energa, a władzami miasta. Sprawa wzbudziła spory niepokój mieszkańców Elbląga gdyż niepodpisanie wieloletniej umowy na dostawy ciepła między Energą, a miastem do końca lipca 2018 r. może spowodować zaprzestanie produkcji energii cieplnej po 2020 roku. To sytuacja bardzo niepokojąca.
 
To sprawa bardzo ważna dla mieszkańców. Stąd postanowiliśmy zrobić coś co robiliśmy wielokrotnie i umiemy zrobić dobrze jako Młodzi dla Polski. Postanowiliśmy zaprosić do wspólnego stołu zarówno naukowców, lokalnych polityków oraz przedstawicieli elbląskich przedsiębiorstw ciepłowniczych i wspólnie porozmawiać w obecności mieszkańców.
 
Z wielką przykrością i niezrozumieniem przyjęliśmy odmowę ze strony przedstawicieli EPEC i brak odpowiedzi ze strony miasta. Bardzo nam przykro, że miasto i EPEC nie chce wytłumaczyć mieszkańcom Elbląga tak ważnej dla nich kwestii dostaw ciepła.
 
Chcieliśmy poznać jakieś konkretne informacje dot. nowego modelu ciepła firmowanego przez Prezydenta. Strona miasta rezygnuje również z możliwości konfrontacji swoich tez i argumentów z argumentami drugiej strony. Jest to zachowanie zupełnie niezrozumiałe, bo wszystko przygotowaliśmy, a wystarczyło tylko przyjść i spokojnie porozmawiać.
 
Jesteśmy bardzo wdzięczni Grupie Energa za objęcie mecenatem naszego wydarzenia, a także wojewodzie Warmińsko-Mazurskiemu za patronat honorowy nad wydzarzeniem – mówią Młodzi dla Polski.
 
Na początku przybliżymy słuchaczom jak dziś dostarczane jest ciepło w Elblągu
 
Na dzień dzisiejszy ciepło produkowane jest przez elektrociepłownię należącą do Energi Kogeneracja oraz ciepłownię miejskiej spółki EPEC (Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej). Osiemdziesiąt procent ciepła produkowane jest przez zakład Energi, natomiast reszta przez EPEC.
 
Elektrociepłownia przy ul. Elektrycznej produkuje ciepło w kotłach parowych zasilanych węglem, a także przy użyciu bloku napędzanego biomasą. Produkcja ciepła w blokach biomasowych jest uznawana powszechnie za rozwiązanie zarówno innowacyjne, jak również ekologiczne.
 
Później przybliżymy mieszkańcom co jest źródłem sporu? Dlaczego Energa alarmuje?
 
Należy pamiętać, że w 2020 roku wejdą w życie nowe przepisy środowiskowe. Nakładają one surowe kary za produkcję energii w przestarzałej, niekorzystnej dla środowiska technologii. Także miasto zobligowane jest już dzisiaj to podjęcia decyzji i odpowiedzieć mieszkańcom: jak produkować ciepło, aby nie zanieczyszczać środowiska?
 
Na łamach doniesień prasowych można zobaczyć, że ostatnim działaniem podjętym przez prezydenta jest organizacja seminarium pn. „Gmina samowystarczalna energetycznie”. Jednakże tu rodzi się pytanie czy sama dyskusja wystarczy, aby zapewnić mieszkańcom ciepło i czyste powietrze w następnych latach?
 
Same debaty niestety nie zbliżają mieszkańców do poprawy stanu powietrza w mieście. Rodzi się więc następne: co zrobić? Jakie są dzisiaj alternatywy? Czym będzie skutkował brak natychmiastowej decyzji ws. zapewnienia dostaw ciepła po 2020 r.?
 
W trakcie ostatniej sesji przyjrzymy się bliżej możliwym alternatywom zaopatrzenia Elbląga w ciepło
 
Po wspomnianym wyżej seminarium można stwierdzić, że miasto ma co najmniej dwie alternatywy na zapewnienie dostaw ciepła w przyszłości.
 
Pierwszym rozwiązaniem jest kontynuowanie dotychczasowej współpracy z elektrociepłownią grupy Energa. Aby Energa mogła w dalszym ciągu produkować ciepło musi ponieść spory koszt – 150 mln zł. w celu przystosowania starych kotłów zasilanych węglem do nowych wymogów ustawowych, które będą obowiązywać od 2020 roku. Aby poniesienie tak sporych nakładów było zasadne obecny dostawca wymaga podpisania umowy z góry na produkcję ciepła przez okres min. 17 lat.
 
Drugi zestaw rozwiązań pojawił się na wspomnianym seminarium. Prezentowane rozwiązanie to wyłącznie koncepcja własnej ciepłowni. Jej potencjalną budową miałby się zająć wątpliwy podmiot Pawła Olechnowicza – spółka Most Advanced Power Unit – spółka działająca od pół roku, bez jakiegokolwiek doświadczenia czy portfolio inwestycyjnego. Co więcej, pozostaje jeszcze kwestia nakładów finansowych.
 
Trzeba nadmienić, że fundusze norweskie, o których mówił Olechnowicz w trakcie seminarium opłacą wyłącznie pewne analizy, ekspertyzy i to też częściowo, czyli krótko mówiąc: dokumentację. Całą resztę będzie musiało sfinansować miasto, czyli koszt budowy całej ciepłowni: tj. ok kilkuset milionów zł. To oznacza brak środków na potrzeby mieszkańców – drogi, place zabaw, szkoły, rewitalizacje (proszę o podanie konkretnych przykładów, aby każdy mieszkaniec wiedział co to oznacza w praktyce).
 
Podsumowanie
 
Panel dyskusyjny pn. „Co dalej z ciepłem?” będzie niewątpliwie cenną wartością dodaną w debacie publicznej wśród elbląskiej społeczności. Niestety nie rozwiąże zagrożenia braku dostarczania ciepła po 2020 roku. Chcemy wspólnie uzyskać odpowiedź na pytanie: czy tego typu odsuwanie realnego zagrożenia i spychanie na inne tory nie zakończy się energetyczną katastrofą? Jak na razie oprócz pomysłów oraz wątpliwych deklaracji mieszkańcy nie usłyszeli nic, co mogłoby zapewnić im spokój. Miejmy nadzieję, że nasz panel zbliży nas do rozwiązania tej patowej sytuacji.
 
Grupa Energa w ramach działalności CSR objęła mecenatem panel dyskusyjny: „Co dalej z ciepłem?”. Natomiast patronat honorowy nad wydarzeniem przyznał wojewoda Warmińsko-Mazurski – Artur Chojecki
 
 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (57)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ ?????????
  Czwartek, 12.07

  Ile można pisać w tym temacie?

 2. 2
  +17
  ~ Znudzony
  Czwartek, 12.07

  Po to by niektórzy mogli dac upust swojemu prostactwu, chamstwu, prymitywu jak zawsze ,gdzies i na cos i na kogoś trzeba wylać gów.........o własne

 3. 3
  +17
  ~ Stefan Rembelski
  Czwartek, 12.07

  Nie chcę przesądzać ale scenariusz tego panelu będzie następujący. Zorganizowana grupa lobbystyczna PiS będzie wciskać jedynie słuszne rozwiązanie nie pozwalając zabrać głosu nikomu z sali. Więc nie dziwi brak udziału w spotkaniu drugiej stromy. Tak zmasowany atak ocierający się o szantaż służy reanimacji trupa za pieniądze elblążan. Wszyscy biorący udział w tym panelu są nominatami PiS-u i nie ma tu w żaden sposób mowy o wolnym rynku tylko przymusie państwa pod pistoletem wyłączenia ciepła. To prymitywny, prostacki dialog. Jeżeli rząd stać na wykopanie nikomu nie potrzebnej dziury w ziemi za miliard a nie stać na udzielenie miastu Elbląg gwarancji kredytowej na budowę nowoczesnego źródła ciepła to ten rząd jest wrogi Elblągowi.

 4. 4
  +15
  ~ Hihihi
  Czwartek, 12.07

  Czy manager / mistrz w dziedzinie ciepla lub kandydat wyglosi prelekcje jak na zjeździe partii ?ale tylko w temacie jak w 2 lata stracić władzę bo PO ma doswiadczenie w tym względzie

 5. 5
  +4
  ~ PIS tolet
  Czwartek, 12.07

  stawiać miasto pod ścianą ?

 6. 6
  +13
  ~ Prorok Igor
  Czwartek, 12.07

  Dyskusja na temat sprawy, która dotyczy większej ilości mieszkańców w godzinach kiedy wszyscy są w pracy oprócz działaczy partyjnych i związkowych którzy żyją z budżetu państwa?! Świetny pomysł brawo organizatorzy mam wrażenie, że boicie się frekwencji suwerena zmęczonego sytuacją ?!

 7. 7
  +21
  ~ elblązanka
  Czwartek, 12.07

  Jeszcze raz powtarzam, nie można dopuścić do takiej sytuacji, że dostawcą ciepła będzie tylko jeden monopolista. Miasto musi dokonać takiego wyboru, że właścicielem dostawy energii cieplnej będzie tylko i wyłącznie spółka miejska - nasza.Podpisanie wieloletniej umowy z Energa , gdzie jak piszą,"nie jesteśmy w stanie zrealizować inwestycji za takie pieniądze 120-140ml i nie mieć gwarancji, że to ciepło będzie odbierane" - za czyje pieniądze, za kredyt na te inwestycję, żeby dostosować maszyny do norm środowiskowych?. To taki kredyt będzie musiał stanowić o stawce za ciepło. Nie trafiona byłaby decyzja, żebyśmy my odbiorcy ciepła finansowali działalność państwowej spółce Energa, wiadomo jak wysokie wynagrodzenia są w tych spółkach..Za wszelką cenę musimy budować swoje własne kotły.

 8. 8
  +23
  ~ elblążanka
  Czwartek, 12.07

  I jeszcze pytanie do prezydenta Wróblewskiego, czy to jest mowa o tych samych funduszach norweskich. o których tu piszą?są do podziału, ale jeszcze może być tak, ze nikt nie dostanie https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/fundusze-norweskie,53,0,2410805.html panie prezydencie proszę informować odbiorców ciepła jaka jest sytuacja i nie odkładać na wrzesień. Ja w tej chwili płacę za ogrzewanie i podgrzanie wody 3,5 tys. rocznie. przy pow. 59 m, 4 pomieszczenia w tym 2 wyłączone.To jest tak bardzo ważne dla odbiorców ciepła, stąd taka determinacja.

 9. 9
  +4
  ~ Żyga emeryt
  Czwartek, 12.07

  No to dowiemy się o bloku biomasowym i remoncie WR na Dojazdowej.

 10. 10
  +4
  ~ niszcza wszystko
  Czwartek, 12.07

  Funduszy norweskich nie będzie przez pazerność piesów.

 11. 11
  --34
  ~ Do młodzi
  Czwartek, 12.07

  Tak trzymac .tylko merytoryczna dyskusja wyjaśni mieszkańcom wszystko. To co od lat próbuje nagłaśniać radny klim przy udziale Nowaka oraz kilku dawnych towarzyszy to kpiny, odgrzewanie kotleta i lobbowanie w kierunku ich prywatnych firm.

 12. 12
  +25
  ~ Aramis
  Czwartek, 12.07

  Stary śmierdzący kotlet to epec i jego zarządzającą ekipa pseudo managerów wyciągniętych z pełowskiego bagna ktorzy utoneli w referendum ktore wywalilo ich na zbity pyskk a dzis w swojej bezczelności znowu chcą odgrzewać się jak stare zepsute mięcho, bo mięchem rzucają

 13. 13
  +10
  ~ Elblazanin
  Czwartek, 12.07

  Elblazanko,zadłużenie miasta na 150mln?W życiu!!!!Nie zgadzam się. Wysokie ceny to wina EPEC. Sprzedać tą dojną spółkę .W Gdańsku jest w prywatnych rękach i jest taniej.

 14. 14
  --1
  ~ elblążanka
  Czwartek, 12.07

  Tak, tak, jak będziemy budowali to i ludzie w Epec będą mieli pracę, bo inaczej to zostaną same rury.

 15. 15
  --2
  ~ Jsg
  Czwartek, 12.07

  Rozmawiają źle,nie rozmawiają źle. Czego w ludzie chcecie,uważam,że lepiej jak ryzyko inwestycji bierze na siebie Energa niż miasto czyli MY!!!!

 16. 16
  --2
  ~ Do elblazanka
  Czwartek, 12.07

  Coś mi się wydaje,że jesteś pracownikiem EPEC. Zamiast pisać komentarze weź się za pracę,chyba że nie masz co robić.

 17. 17
  +4
  ~ Elblążanin
  Czwartek, 12.07

  1. PiS chce położyć łapę na dysponowaniu funduszami norweskimi, na co nie zgadzają się jego fundatorzy. Nie wiadomo zatem, czy fundusze bedą dostępne. 2. Jeśli jest prawdą, że miasto ma umowę na czas nieokreślony z EKO, to modernizacja kotłów to problem EKO. 3. Blok na biomasę jest wykorzystywany w ok. 30%, dlaczego!!! 4. Nowa ciepłownia może kosztować 150-200MPLN, a nie kilkaset, jak to wspomniano w artykule. 5. Jeśli jest prawdą, że P. Olechnowicz chciałby realizować inwestycję za pomocą firmy MAPU (0= zero doświadczenia w temacie), to chyba komuś rządza pieniądza odebrała zdolność logicznego myślenia, jeśli nie rozumu. 6. Prezydent ma przedstawić propozycje rozwiązania we wrześniu (pewnie blok gazowy, czemu nie)-poczekajmy. ...Ale warto posłuchać panelu, może dowiemy się czego nowego

 18. 18
  0
  ~ do Elblązanin
  Czwartek, 12.07

  ale to nawet więcej tak z 400 milionów, ale to się rozkłada w czasie i to się amortyzuje tak na ok. 20 lat. Dlaczego nie było protestu ja EPEWiK podwyższył nam stawki za oczyszczanie, żeby mieli na nowa inwestycję,to chyba ok. 160 milionów-część dopłata unijna. Tak uważam bo to są spółki nasze miejskie, są nasza własnością- chociaż zarządzanie nie takie jakbyśmy chcieli, ale to zależy od organu założycielskiego.Ale powinniśmy się tego domagać prawidłowego zarządzania/w EPEWIK 20 kilka lat temu budowano oczyszczalnie - czy są odpowiedzialni za nietrafioną inwestycję, że teraz trzeba na nowo budować?. Co mamy z tego, że MPO pozostało w szczątkach? - wysokie stawki. Budować i nadzorować prawidłowo nasze spółki.

 19. 19
  --39
  ~ Michał Missan
  Czwartek, 12.07

  Szkoda, że taka godzina i nie moge być, bo bardzo ciekawi mnie zdanie z zewnatrz i do tego Mlodych. Super inicjatywa.

 20. 20
  +21
  ~ Kicha
  Czwartek, 12.07

  Do Młodych i prężnie ciągnących kasę, tu racja i jaka szkoda , ps z PO nalezy wykluczyc babcie

 21. 21
  +25
  ~ papa
  Czwartek, 12.07

  no kandydat błysnął inteligencją sezonową, brawo ale taki klimat pełowskiego odłamu zwolenników ciepłowników

 22. 22
  +40
  ~ Ryszard Klim
  Czwartek, 12.07

  Tutaj panel, tam jakieś koncerny , zmyłkowe seminarium z prezesem i profesorem . I umowa "nie do odrzucenia" . I kandydat dał głos. I jeszcze Klim, według idioty, lobbujący do prywatnych firm ??? Gdzie byliście?- patrioci elbląskiego ciepła przez 4 lata; w tym 2 lata zażartej obrony przez uzależnioną pajęczynę tych, którzy was uzależnili. Czy ktoś powie: "Nasza wina, nasza bardzo wielka wina". Bezhołowie ma bowiem swoich odpowiedzialnych. Dla nich natomiast odpowiedzialnym jest Klim, szeregowy radny, bo przewidział to wszystko. Czy mają poczucie wstydu za inspirowany i tolerowany hejt, pomówienie sądowe, i nie tylko. A gdzie machina właścicielska i nadzorcza? Spółka 35% droższa od średniej i nic się nie stało, elblążanie; nie obniżymy więc cen ciepła. Pozdrawiam.

 23. 23
  +15
  ~ pełen nadziei
  Czwartek, 12.07

  Młodym Pisowcom z trójmiasta na pewno zalezy na elblażanach nawet patronat mają odpowiedni i wsparcie odpowiedniego wojewody. Już oni nam pomogą jestem pewien. Tekst jest tak tendencyjny że nie mam wątpliwości

 24. 24
  +10
  ~ wer
  Czwartek, 12.07

  Juz tu na info wszystko zostało napisane po ch... to odgrzewać ponownie dla spóźnialskich. Będą odgrywać własną szopkę. Oni nie są z zewnątrz są z PIS partyjnej kliki która obsadziła stołki w Enerdze miała prezydenta Elbląga i wiekszośc radnych

 25. 25
  +31
  ~ wer
  Czwartek, 12.07

  z drugiej strony oportunista z ratusza robi wszystko lub dokładniej nie robi nic, by wpier..... nas na minę i by g.... się rozlało

 26. 26
  +3
  ~ gdzie jest granica
  Czwartek, 12.07

  W Polsce są dwa obozy są obywatele i jest władza Czasami władza się kłóci ze soba kto zeżre większy kawałek obywatelskiego tortu ale nigdy nie jest tak że władza ma piec tort razem z obywatelami to nie uchodzi

 27. 27
  +39
  ~ Wyborcy rozlicza
  Czwartek, 12.07

  Historia. Nowaczyk stworzył ten chory układ i układ go zniszczył. Zabawa, samochód,biesiady, remont WR. Wilk układ pielęgnować aby trwał. Czemu służyło wywalenie z RN to z to utrzymanie Bizancjum. A obecny zakładnik niby koalicji i w dodatku nie decyzyjny dopuścił do sytuacji umeblowania radnego bo jak inaczej określić pozywaniego do sądu.Grosz marnotrawiono na kancelarie prawne i plakaty nr prezesa. Kolejni prezesi składy RN i kolejne porażki. I dalej. Vice w RN - pełna kontrola najlepszy prezes i nic. Teraz konferencję i nic. A Klim mówi krzyczy tylko czy ktoś to słyszy. Kolejni włodarze Wam to jest wygodndmacie elblazanw D....e. Ale ludzie popierają Klima i niebawem wam podziękuj.

 28. 28
  +20
  ~ Henryk S
  Czwartek, 12.07

  radnych PIS całą kadencję ciepło nie interesowało bo wszystko było w najlepszym porządku

 29. 29
  +35
  ~ Amatorzy
  Czwartek, 12.07

  P. Missan, P. naprawdę kandyduje. I popiera tą super inicjatywę? Znowu chyba brylantyna i lukaszek podpuścili, bo mają deal z pisem. tak na wszelki wypadek, b0 zawsze grają na każdy front. Wiadomo że panel ma zmusić do podpisania niekorzystnej umowy. Mają Wróblewskiego i Nowaka w pułapce. Podpiszą , mieszkańcy ugotowani. Nie podpiszą, o budowie nowej ciepłowni nie ma mowy, to instalacje trzeba będzie wyłączać. . I tu już może wejść prawo, za niedopełnienie obowiązków z ustawy. Będzie się działo.

 30. 30
  +19
  ~ Jako Komisja Panu Zabraniam
  Czwartek, 12.07

  wypiją i zakąszą na koszt podatników, trochę pogadają, a problem pozostanie nietknięty, za to kilku typków będzie się lansować przed wyborami.

 31. 31
  +4
  ~ zablokowane
  Czwartek, 12.07

  fundusze norweskie Wróblewski szybko ic nie dostanie https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/fundusze-norweskie,53,0,2410805.html

 32. 32
  +7
  ~ Paladyn
  Czwartek, 12.07

  Dodał bym do panelu dyskusyjnego kilka zagadnień: 1. Wybudowany blok na biomasę przez EKO - "żadna" efektywność inwestycji i wpływ na wzrost obciążeń odbiorców ciepła. 2. Ceny produkcji ciepła przez EKO są wyższe o 50 % od ceny produkcji ciepła w Ciepłowni Dojazdowa - dlaczego tak "doji" się mieszkańców miasta. 3. Wpływ planowanych inwesycji EKO na dalszy wzrost cen ciepła w Elblągu. Szkoda, że nie będę mógł uczestniczyć w tym "żałosnym" panelu.

 33. 33
  +18
  ~ okropne
  Czwartek, 12.07

  Okazuje się że konferencję robią młode chamy atakujące radnego osobiście bez argumentów merytorycznych

 34. 34
  +26
  ~ Plugawy poeta
  Czwartek, 12.07

  Oj jak mlode i utopione zaplecze kandydata z pianą na wściekłej mordzie ujada wlasnym syfem No trzeba przyznać ze chyba chu...... Strzelił przegranych pajaców,alez to dno

 35. 35
  +25
  ~ Do okropne
  Czwartek, 12.07

  Bo to tzw chyba młode fiuty tylko czy aktywne jeszcze jako fiuty😝a niech atakują i tak wszystko idzie na poczet kandydata Więc to jego problem

 36. 36
  +23
  ~ Krwawy sport
  Czwartek, 12.07

  Ale wszyscy mowią ze to male fiutki są , tylko ze czasami stają się parówami , ale to juz wiemy

 37. 37
  +23
  ~ Leopoldo
  Czwartek, 12.07

  A przepraszam bo nie łapie, kto organizuję konferencję?? Mlodzi gniewni managerowie? A temat? Jak łupić elblązan na cieple? Czy jak pisać komentarze w dość kwiecistym polsk8m jezyku? O to trzeba byc obowiazkowo! Zawsze powtarzam ze czuwamy i panujemy nad sytuacją panowie

 38. 38
  +16
  ~ Do prostactwa
  Piątek, 13.07

  Muszę koniecznie byc na panelu aby popatrzeć z bliska na mordy tych pajaców, gdyby ktos nawet chcial glosowac na kandydata to przez tych debili nie bedzie to mozliwe, kandydat reprezentuje znienawidzony odlam PO a teraz niestety ***olnię ........ch pajaców, trochę za duzo syfu wokół

 39. 39
  +13
  ~ Gorąco
  Piątek, 13.07

  Paladynie , już wszystko wiadomo . Jak Elbląg jest nabijany. Droga produkcja w EKO i drogi przesył w EPEC. notabli z ratusza to nie obchodziło.a teraz, byleby znowu się załapać.

 40. 40
  +5
  ~ nie zapomnijcie
  Piątek, 13.07

  jeżeli koszt wytwarzania ciepła w Energa jest o 50% większy od kosztów wytwarzania na Dojazdowej z Epec. To prosty wniosek, po co ta bez dyskusja?, wystąpić do ministra Morawieckiego o likwidację Energa.

 41. 41
  --20
  ~ Do do piszacych
  Piątek, 13.07

  Tak dokładnie ten. Uwazaj bo to stara parowa . Podobno iSync piekarza pijak i złodzieja co pieczywo kradł i matkę Tadka lał jak chlał.

 42. 42
  +19
  ~ do moderatora
  Piątek, 13.07

  Panie moderatorze, to co się ciągle odbywa na tej stronie jest to niezgodne z regulaminem, nikt normalny nie pisze o kimś głupek, pijak, złodziej. Co to jest pytam się, nie ma żadnej reakcji z waszej strony. Czy uważacie , że jest to zabawne?? dla odbiorców ciepła jest to temat naprawdę bardzo ważny i jak się czyta takie komentarze, w których występuje zacyt. słownictwo to człowieka coś trafia, co to w ogóle jest i jakim prawem ??????????????????????????????????????????????????????

 43. 43
  +14
  ~ Kotas
  Piątek, 13.07

  No fakt jest żenujący obraz zaplecza kandydata, ale tez jest to na plus , ze wyborcy wiedzą z kim mają do czynienia więc nie ma tego złego co by na dobre nie wyszlo

 44. 44
  +15
  ~ Dex
  Piątek, 13.07

  W temacie ciepła najbardziej przegrane jest SLD. Po 4 latach mataczenia Wróblewki nimi się wytarl(z wyjątkiem Klima). Dał im pełnię władzy w EPEC. Wiceprezydent , członek rady nadzorczej jego prezes(już na urlopie bodaj). Efekt pełna akceptacja stanu istniejącego i zmiana narracji. Gdzie tu miejsce dla Klima. Narcyzm, laser i nikt- od i cały skład. Jak przegrać wybory .

 45. 45
  +19
  ~ Cenzor
  Piątek, 13.07

  SLD dalo przyslowiowej dup.........y (oprocz Klima) ale to juz rozliczą i ocenią wyborcy niebawem , ktoś musi tkwić w układzie, a ktos ma ten komfort że nie i za stolek lizać nie musi nikomu

 46. 46
  +7
  ~ alien
  Piątek, 13.07

  Elektrociepłownia zbudowała kocioł na słomę za ponad 200 mln złotych który robi do tej pory za gołębnik. Nie róbcie żadnych nowych inwestycji tylko sprzedawajcie ciepło odpadowe z turbin, bo podobno produkujecie ciepło w skojarzeniu z en elektryczną i doprowadźcie do stanu używalności jako kocioł gołębnik z którego odpisy obciążają taryfę dla produkcji ciepła. Więcej nie potrzeba, resztę epec wyprodukuje u siebie.

 47. 47
  +16
  ~ Trol
  Piątek, 13.07

  Największy dupoliz to?

 48. 48
  +13
  ~ Mix33
  Piątek, 13.07

  Cycu

 49. 49
  +14
  ~ Sutek
  Piątek, 13.07

  CYCU WAZELINA

 50. 50
  --12
  ~ Do browarczyk
  Piątek, 13.07

  Tadek ktoś napisał ze jestes parówa😀 dla mnie jestes dureń a i moze tez parówa😊

 51. 51
  --12
  ~ Mlody
  Piątek, 13.07

  Nowak tak kręcił z browarczykiem i klimem ze sam sie zakręcił i prY okazji wrobla. Trzeba uważać żeby epec nie zniknął bo jak był w radzie jednej z firm developerskich to ludziom mieszkania znikły bo to stary komuch jest

 52. 52
  +13
  ~ Hihi
  Piątek, 13.07

  A ci dalej Al Aktywni ? Tylko te slabe teksty juz raczej nudzą a nawet smieszą, zaplecze kandydata, same durnie marzące o powrocie ale za parę miesiecy popatrzymy na minę epecowskich , przegranych debili , choć może zawsze pozostanie kariera w internecie , milego chlanka weekendowego, 🍷😝

 53. 53
  --10
  ~ Do Browarczyk
  Sobota, 14.07

  Śmiej sie głupku śmiej . Choć widzenie bolą cie wpisy aż sie gotujesz durnowaty czubku. Czy wszyscy wiedza jak zostałeś inżynierem? W ZSMP działało sie i pod ***zielalo kolegów ze studiów ale za to indeks błyszcząc. Pasujesz do ryska politruka dwa durnie.

 54. 54
  --11
  ~ Do Browarczyk
  Sobota, 14.07

  Śmiej sie głupku śmiej . Choć widzenie bolą cie wpisy aż sie gotujesz durnowaty czubku. Czy wszyscy wiedza jak zostałeś inżynierem? W ZSMP działało sie i pod ***zielalo kolegów ze studiów ale za to indeks błyszcząc. Pasujesz do ryska politruka dwa durnie.

 55. 55
  +9
  ~ Hahaha
  Sobota, 14.07

  Ale cieplowniki kipią z wlasnej bezradności, osmieszenia i głupoty, wasza era nabijania kabzy minęła tak jak era Grzesia i jestescie juz skompromitowanym towarzystwem na ktorym kandydat i babcie oparly chęć powrotu, ale to wielki błąd, by by i zakasac rękawy i do prawdziwej roboty , może będziecie wtedy facetami a nie pajacami , ale rozbawiac mozecie dalej , a na resztę przyjdzie pora

 56. 56
  +7
  ~ Do głupków epecowskich
  Sobota, 14.07

  👆😝

 57. 57
  +8
  ~ Maximus
  Sobota, 14.07

  Orzełku , dzwonniku z katedry , Brylantynku i reszta pomniejszego zwierzyńca wiecie że picie w weekendy od rana jest oznaką poważnych kłopotów ze zdrowiem psychicznym ???? Jak nie wiecie to najwyższa pora podać się leczeniu przeca macie wsparcie w Szpitalu . Ja rozumiem praca w stanie nie upojenia alkoholowego może byc dla was stresująca (tyle szczegółów dookoła i taka masa obrazów) ale naprawdę się o was mocno miasto martwi . Ja wiem wy nas (znaczy mieszkańców) nie kochacie ale powinniście nas pokochać w końcu z nas doicie grubą kasę za to że siedzicie i nic nie robicie. To bardzo odpowiedzialne zajęcie. Poddajcie się leczeniu w ośrodku zamkniętym - powinno pomóc :)))

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.