Niedziela, 18.11.2018, Imieniny: Aniela, Klaudyna, Roman
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA LOKALNA

Na sesji, bez prezydenta, debata o cieple. Prezes Energi: Sprawa jest bardzo poważna

07.07.2018, 07:00:18 Rozmiar tekstu: A A A
Na sesji, bez prezydenta, debata o cieple. Prezes Energi: Sprawa jest bardzo poważna
Podczas wczorajszej sesji RM wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak zapewniał, że radni we wrześniu zostaną zapoznani ze szczegółową analizą ciepłownictwa w Elblągu. Co miał już do powiedzienia Prezes Energi?
 
Radni debatowali wczoraj na temat ciepłownictwa. - Jest wiele elementów tragicznych. Wspominałem już sprawę audytu, dzięki któremu wiedzielibyśmy wiele o merytorycznym działaniu spółki EPEC. Ale zakres audytu kontrolowanej spółki ustaliła kontrolowana spółka – mówił radny SLD Ryszard Klim.
 
- Mieszkańcy ponoszą olbrzymie koszty podgrzana ciepłej wody w budynkach. Ci wszyscy, którzy korzystają czy z EC czy z naszego EPEC-u to wiedzą, że są naprawdę duże koszty. Mowa, że nie ma na to możliwości, bo tak to nie odpowiedź. Chciałbym wiedzieć ile kosztuje JG wyprodukowany przez EC i jakie koszty ponosi za to społeczeństwo płacąc za m3 – mówił Andrzej Tomczyński, radny SLD.
 
Janusz Nowak zapewniał, że trwa przygotowywanie dokładnej analizy.
 
Jak słucham wystąpień niektórych radnych to mam wrażenie cytując Andrzeja Leppera, że jeśli chodzi o szczegóły to większość z nas ma wiedzę ogólna. Więc zostawmy to fachowcom. Niech oni się nad tym pochyla. Jak coś wypracują, to nam przedstawią. (…) Proponowałby, aby temat ciepła zostawić do września. My wspólnie z Elektrownią Kogeneracją i EPEC-em przygotowaliśmy kompleksową informację dla radnych
 
– mówił.
 
Wiceprezydent odniósł się do kwestii cen ciepła. - To nie jest tak, że hulaszczy tryb życia Energi czy EPEC-u powoduje, że wszyscy płacą duże ceny i tylko radnym zależy, żeby mieszkańcy mieli niskie opłaty, a reszta robi tak, żeby było jak najdrożej. (…) Poprosiłem o analizę kosztów ciepła mieszkań będących w zasobach naszego miasta. Bo to, kto ile płaci nie jest tylko zależne od ceny GJ. Mam informację, że w mieszkaniach ocieplonych za m2 miesięcznie płaci się 1,99, czyli mieszkanie 50 m2 to jest 100 zł miesięcznie razy 12 miesięcy to jest 1200 zł rocznie. Przykładem tego, są mieszkania np. na ul. Browarnej 29. Natomiast w budynkach nieocieplonych, np. przy Skwerze Spraw Elbląskich 1 to już 6,81 – zaznaczył Janusz Nowak.
 
Krzysztof Żochowski, Prezes Energi Kogeneracji odniósł się do kwestii cen ciepła. - Na koszty wytwarzania ciepła składa się moc zamówiona i koszt GJ. W roku 2018 r. wytwarzane przez nas ciepło będzie kosztować ok. 40,95 netto. W 2016 r. wynosiła 43,14, a 2017- 42,05 – mówił.
 
Podczas sesji Janusz Nowak stwierdził, że umowa z Energią jest na czas nieokreślony i nie ma niebezpieczeństwa jeśli chodzi o dostawę ciepła.
 
Prezydent stwierdził, że umowa z nami jest na czas nieokreślony i nie ma powodu, by ją wypowiadać. My swoje stanowisko przedstawiamy od roku 2012. Nie jesteśmy w stanie zrealizować inwestycji za takie pieniądze, a mówimy tu o kwocie 120-140 mln zł i nie mieć gwarancji, że to ciepło będzie odbierane. Naszym zdaniem Miasto miało wystarczająco dużo czasu, żeby podjąć działania i rozpoznać, co dla Miasta jest najlepsze. To należy do Prezydenta. To on odpowiada za zaopatrzenie miasta w ciepło. My jesteśmy firmą, która jest w stanie dostarczać ciepło, jeśli Prezydent się na to zdecyduje
 
– zaznaczył Krzysztof Żochowski.
 
Prezes Energi podkreślił, że czasu jest niewiele. - Mamy naprawdę niewiele czasu na dostosowanie naszych maszyn do norm środowiskowych. Podtrzymujemy swoją decyzję, że w tej sytuacji, kiedy dobrniemy do momentu, gdy nie będziemy w stanie wybudować instalacji oczyszczania spalin to będziemy musieli nie wypowiedzieć umowę, ale zmienić warunki dostawy ciepła, to znaczy będziemy deklarować dużo mniejszą moc niż obecnie. Obecnie jest to 150 megawatów, a będziemy mogli dać 30. Sprawa jest bardzo poważna. Graniczna data to czerwiec 2020 r. - dodał Krzysztof Żochowski.
 
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (80)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --46
  ~ Poinformowany
  Sobota, 07.07

  Oglądałem debatę i powiem,że to co zaprezentował p.Klim to porażka,żenada i absolutne dno.Wypowiadal się w sposób chaotyczny,niezrozumiały,czytał fragmenty z kartki absolutnie nie powiązane że sobą,po prostu ośmiesza się.Uwaza się za omnibus A wyszedł na debilu.Missan miał rację.

 2. 2
  +41
  ~ do Poinformowany
  Sobota, 07.07

  Pan Klim już tyle razy relacjonował w sprawie Epec, że powinni wszyscy już dokładnie się nauczyć z tego samego faktu, a widocznie radnym wcale nie zależało na wiedzy.Mógłbyś uszanować człowieku. który ma naprawdę fachową wiedzę, ale widać z góry, że Twoim nastawieniem jest wyeliminowanie pana Klima. Są ludzie którzy mają wiedzę i wiedzą jak trzeba ratować nasze ciepło. A o panu Missanie to lepiej nie pisz, skoro ten człowiek chce dzielić zyski i przekazywać na Fundusz Obywatelski, a nie na fundusze Spółki, żeby potem było na inwestycje.Tak jak mówi prawo, lepiej już nie ośmieszaj pana Missana, bo On już sam wystarczająco się ośmieszył.

 3. 3
  +33
  ~ Stefan Rembelski
  Sobota, 07.07

  Był taki program dla dzieci Piątek z Pankracym zaczynał się od piosenki „ już a chwileczką już za momencik piątek z Pankracym zacznie się kręcić” - w takiej konwencji sprawy ciepła się toczą w Elblagu. Już do końca czerwca nowy prezes miał złożyć wniosek o grant norweski, teraz trzeba czekać do września, później do gwiazdki na Mikołaja a potem może na zajączka na Wielkanoc. Z wypowiedzi wiceprezydenta widać że byłby znakomitym rzecznikiem wspólnym EPEC-u i Energi KO. Pieniądze miałby spore, robota lekka – sprawdził by się chłop w wyjaśnianiu Leperowemu ludowi trudne sprawy ciepłownictwa na których to się zna znakomicie co widać po rachunkach elblążan.

 4. 4
  --28
  ~ Poinformowany
  Sobota, 07.07

  Czy możesz chociaż jedno zdanie przytoczyć,które nawiązuje do fachowej wiedzy na temat ciepłownictwa? Nie kompromituj się.

 5. 5
  +44
  ~ Bezradni
  Sobota, 07.07

  Z tematem ciepla radni stali się bezradni, Klim po raz kolejny zostal sam w temacie , no poza Missanem , ktory jak widać w komentarzach nie zyskuje sympatii jako kandydat PO , trochę poplynął w marzeniach ale zdarza się no i Wice jako broniący ukladu chyba i stołka! Dlatego niech radni zajmą sie tematymi lżejszymi gdzie postawić znak drogowy, polatac dziury lub zbudować ławeczkę! To nie przekracza ich mozliwosci intelektualnych i dlatego wniosek o obniżenie diet jest uzasadniony , a temat ciepła niech będzie tylko gorącym tematem wyborczym i niech mieszkańcy płacą dalej

 6. 6
  +28
  ~ Stefan Rembelski
  Sobota, 07.07

  Trzeba przyznać - A wynika to z wypowiedzi wiceprezydenta - że prezydent Elbląga uczy się błyskawicznie. Kilkanaście lat jako wice i cztery lata jako prezydent i nagle przy współudziale wiceprezydenta Nowaka przebłysk geniuszu - trzeba zapytać koncerny, które zajmują się produkcją turbin ciepłowniczych o ofertę na budowę nowego źródła co podobno nowy prezes EPEC uczynił - może do września odpowiedzą. No cos niesamowitego - eureka na miarę nagrody prezydenta Elbląga którą mogą sobie przyznać na koniec roku. Mieliśmy dużo szczęścia ze nie złożyli zapytania u międzynarodowego producenta mebli - w ten sposób jesteśmy co najmniej pół roku do przodu. Przy waszej kreatywności panowie Mrożek i Kfka to krasnale.

 7. 7
  +4
  ~ Czytaj
  Sobota, 07.07

  Rembelski strasznie aktywny ostatnio w internecie- startujesz na prezydenta czy radnego????

 8. 8
  +23
  ~ Sponiewierany
  Sobota, 07.07

  Ja myślę ze najprościej i bez klopotu byloby przywrócić chłopców managerów na prezesów, wszyscy mieliby spokoj, chlopcy dalej by doili miasto, sponsorowali wszystkich i kazdy przymykal by oko i wszyscy oprócz mieszkańców byliby zadowoleni bo kto się przejmuje mieszkancami i miastem?

 9. 9
  +31
  ~ To juz jest koniec
  Sobota, 07.07

  Czas przestać podniecać się czymś co zostało już zaprzepaszczone, jest koniec kadencji i temat pozostanie w próżni , nic nie zrobiono , Klim nie zyskal wsparcia ani od swoich ani tzw wrogów bo teraz Polacy są na tym wlasnie etapie, ludziom odbiło totanie , opluwać się syfem to największe możliwości pchających się do stołka ! To osiągnięcie obecnej władzy którą niby zwalczają a jednak poddają się lansowaniu wrogości ale takie to polskie, a PO niech dalej w swoim ograniczeniu i pazerstwie pcha PIS ku wygranej , to tez ich najwieksze osiągnięcie

 10. 10
  +36
  ~ pytam się
  Sobota, 07.07

  Na ile milionów Epec Nas odbiorców ciepła zadłużył i kto na to wyraził zgodę? Dlaczego kredytami podnosi się nam stawkę za ciepło, a zyski rozdaje na darowizny? Nikt w imieniu mieszkańców tu nie wystąpił, dlaczego panie Vice prezydencie? o tych budynkach docieplonych to jakaś bajka?

 11. 11
  +22
  ~ bezwstydni praktykujący
  Sobota, 07.07

  Warunkiem istnienia "elit" w Elblągu jest kłamstwo, fałszerstwo, złodziejstwo, trędowata nietykalność, mafijność. Po co płacić koszt kolejnej "sesji", skoro merytoryki brak, a towarzysz przewodniczący i jego bolszewicy biją wyborczą pianę pod padre, który ma program dla miasta i ludu: "ja tam qrwa idę na 5 lat". wykonajcie taką próbę: rzućcie na oślep kamyk na ulicy elbląskiej. Zobaczycie kogo trafi. Pewien marszałek miał Kasztankę i rację gdy twierdził : "Polską rządzi qrwa i złodziej". Kto w tym bagnisku elbląskim może być autorytetem, skoro ci ze świecznika kłamią, fałszują, leniuchują i dostają "ciało..." w katedrze od biskupa. Gorszego wężowiska nie znam.

 12. 12
  +20
  ~ E tam
  Sobota, 07.07

  Pogonic i wszystkich do rabania zwalonych drzew na Pomorzu i będzie opał darmowy.

 13. 13
  +16
  ~ Czerwony
  Sobota, 07.07

  W mojej ocenie w tej poważnej sprawie prawo jest lekceważone od lat. Prawem dla EKO jest ich koncesja na wytwarzanie ciepła. Zgodnie z jej zapisami EKO jest obowiązane do przestrzegania obowiązujących przepisów w tym o ochronie środowiska i bezpieczeństwie ekologicznym. Jest obowiązane do realizacji czynności wynikających z aktów wykonawczych. Jest obowiązane do zapewnienia wysokiej jakości świadczonych usług, niezawodności zaopatrzenia w ciepło przy zachowaniu zasady najniższych możliwych kosztów. Umowa z EPEC obowiązuje od lat. Energa od lat powinna prowadzić prace zapewniające realizację postanowień koncesji. Brak inwestycji i uwarunkowanie jej rozpoczęcia podpisaniem nowej umowy uważam za łamanie prawa. Niepoważne propozycje - jak nie dacie pieniędzy to nie zrobimy

 14. 14
  +35
  ~ Wszystko jasne
  Sobota, 07.07

  Missan ośmieszył się z tym budżetem obywat. Może miałby mój głos, gdyby wspomniał o obniżeniu cen. Ani on, ani wice, i prezydent nic z tym nie zrobią. Kombinują z tymi koncernami, żeby odepchnąć od siebie,

 15. 15
  +36
  ~ Wszystko jasne
  Sobota, 07.07

  Umoczony Układ i lepiej niech bezradni jadą na wakacje, bo w sprawch miasta na koniec kadencji ponieśli totalną porażkę, kompromitację i wstyd !

 16. 16
  +12
  ~ Czerwony
  Sobota, 07.07

  Prawem dla samorządu są zapisy ustawy o samorządzie gminnym nakładające obowiązek zaspokajania potrzeb w zakresie zaopatrzenia w ciepło. Ustawa prawo energetyczne nakłada na samorządy w tym samorząd wojewódzki i przedsiębiorstwa energetyczne obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego. Przepisy precyzyjnie określają działania jakie należ podjąć i realizować. Przez lata nikt niczego nie realizował a działania typu plany z propozycjami w zakresie rozwoju i modernizacji systemów zaopatrzenia w ciepło może i były tylko co z tego. Teraz trwa wojna i wzajemne oskarżenia między tymi co przez lata nie zajmowali się poważnie poważnymi sprawami. Lokalna energetyka w rękach samorządu (EPEC) i Skarbu Państwa (EKO) to zagrożenie dla życia mieszkańców.

 17. 17
  +34
  ~ mieszkaniec
  Sobota, 07.07

  Reasumując, mamy obraz kompetencji i możliwości fachowych radnych i prezydenta. Owszem, pochylą się nad ławeczkami w parku, placem zabaw dla psów czy warzywnikiem, ale rozwiązanie strategicznego problemu miasta od lat przekracza możliwości w/w. Prezydent i wielu radnych na tej niemocy niedługo osiągną wiek emerytalny a owoce ich"pracy" pozostaną . Czy kolejne wybory zmienia coś w tym temacie. jeśli będzie w czym wybierać i wystarczy odpowiedzialności wyborcą być może.

 18. 18
  +28
  ~ lansik
  Sobota, 07.07

  proponuję dla dzielnych i odważnych radnych zdjęcia z wakacji na facebooka i instagrama, bo tam mogą lansować sie w tematach łatwych , prostych i przyjemnych w pędzie do swojego sukcesu wyborczego , w tym są naprawdę nieźli

 19. 19
  +25
  ~ Wstyd
  Sobota, 07.07

  Tym razem Stefan R. ocenił trafnie to co wyrabiają prezydenci, albo ich nie ma albo bieg do tyłu z przeszkodami. Elbląg ma pecha

 20. 20
  +31
  ~ Krzysztof Litkowski
  Sobota, 07.07

  Wychodzi na to, że działania ratusza ws ciepła są pozorowane a wszystko zmierza do podpisania umowy z Energą. Ewidentnie ważą się losy Dojazdowej, która na życzenie Energi ma być zamknięta. A może po prostu niech Energa przy modernizacji zamontuje mniejsze kotły? Zapotrzebowanie na ciepło będzie maleć z roku na rok. Budynki się dociepla, sieć modernizuje więc, panie Żochowski, może 120MW zamiast 150?

 21. 21
  +10
  ~ ?????????
  Sobota, 07.07

  Wystąpić do ministra Morawieckiego o likwidację Energa, chcą Nas doić , żeby dostosować produkcje ciepła do wymogów unijnych. To państwowy zakład ,nigdy na to się nie zgodzimy, nie może być tylko monopolista, bez żadnej konkurencji. Kto w końcu reprezentuje Nas odbiorców ciepła, co płacimy bajońskie sumy za ogrzewanie i podgrzanie wody .Panie prezydencie budować, nasze i nie zważać na Energa.Po co była ta Sesja??nic z niej nie wynika.

 22. 22
  +20
  ~ g
  Sobota, 07.07

  po pierwsze to pogonić tego nowego ciołka z epecu .leśny dziadek bez totalnej wiedzy,2 miesiące przepracował a już się wygrzewa na urlopie.

 23. 23
  +27
  ~ wer
  Sobota, 07.07

  Nowak FACHOWCY to już nas doprowadzili do sytuacji która jest obecnie

 24. 24
  +31
  ~ wer
  Sobota, 07.07

  Klim może i się gubi, jest chaotyczny, mało precyzyjny ale nie jest durniem czy łajdakiem jak większość zatroskanych

 25. 25
  +30
  ~ Jerzy W
  Sobota, 07.07

  Wszystkie kliki partyjne mówią jednym głosem potrzebni im fachowcy PIS nikogo nie potrzebuje bo on już wie co mu potrzeba. Tych ludzi należy spuścić w klozecie są nieefektywni, skodliwi, i totalnie załgani

 26. 26
  +25
  ~ Do wer
  Sobota, 07.07

  I nie uprawia wazeliniarstwa jak wspołkolesie

 27. 27
  +29
  ~ Jan K
  Sobota, 07.07

  Drodzy elblążanie mamy poważny problem z kliką głupków, oszustów , kłamców , i zwykłych egoistycznych kanalii które opanowały całą lokalną sferę władzy i tylko kombinują jak żyć naszym kosztem. Jest to nierzadko efekt waszych nieprzemyślanych wyborów i lekceważącego podejścia do kwestii wyboru kandydatów nie tyle popularnych co rzetelnych

 28. 28
  +35
  ~ Wyborca
  Sobota, 07.07

  Niestety ta kadencja obnażyla prawdziwe oblicza tych ktorych wybralismy lub przypadkowo się dostali! Zmarnowane 4 lata na glupotach, lansach i zwyklym pozerstwie! 2 moze 3 radnych cos robiło lub próbowało ale kliki , uklady i powiązania zablokowaly wszelką pracę na rzecz miasta i mieszkańców! Priorytem jest dbałość o wlasne tylki, posadę i kasę! Taki to obraz mamy po 4 latach wojny między klikami ! Ale to nasza wina , bo czas zmian warto wykorzystać i przemyśleć wlasne wybory!

 29. 29
  +39
  ~ Ryszard Klim
  Sobota, 07.07

  Sz. Państwo, sorry- nie będę dalej uczestniczył w komentarzowej wymianie poglądów. O prawie wszystkim było w ciągu 4 lat. Co do wystąpienia podczas tzw. sesji "ciepłowniczej". Z założenia. Uważając, że podstawą będą merytoryczne odpowiedzi na moje pytania z poprzednich sesji ( odsyłam obok: "Budżety domowe..."), miałem poszerzający konspekt . Byłyby przerywniki dyskusyjne.Nie było Gospodarza i Prezesa. Zaprezentowałem więc materiał w formie ciągłej. Nieco trzeba było improwizować. Odsłuchałem-nie było tak źle. Naturalnie, ma się "przyjaciół"- 1 komentarz. Co do precyzji ? Można zawrzeć w kilkunastu zdaniach. Na wejściu do Ratusza zawisłoby moje zdjęcie i "Tego pana tu nie wpuszczamy". Jak w kultowym filmie. Co dalej? Może zakłady :będzie obniżka cen? Co nam pozostało. Pozdrawiam

 30. 30
  +40
  ~ do Ryszard Klim
  Sobota, 07.07

  Współczuję panu, a pn Nowak to wielka porażka, nic merytorycznego.

 31. 31
  +40
  ~ szukam prezydenta Elbląga
  Sobota, 07.07

  Panie Klim a może chcesz Pan zostać prezydentem w zestawieniu z obecnymi pretendentami wypadasz całkiem różowo. Brakuje Panu pewnych cech szefa ale może się Pan "wyrobi" Jak mam głosować na głupków lawirantów i oportunistów to dlaczego miałbym nie zagłosować na człowieka który przejawia wiele cech człowieka uczciwego i racjonalnego

 32. 32
  +37
  ~ racjonalny
  Sobota, 07.07

  Elbląg potrzebuje swoich ludzi w tej klice cwanych i głupich chamów którzy nami rządzą

 33. 33
  +21
  ~ twój podpis
  Sobota, 07.07

  Żochowski, powiedz co naprawdę wiesz o Wróblewskim. Nie bój się ...

 34. 34
  +6
  ~ Do rembelski
  Sobota, 07.07

  Znajomy mówił ze ktoś donosił na kolegów z solidarności , moze pan wie kto?

 35. 35
  --15
  ~ Dobrany klim
  Sobota, 07.07

  Nareszczcie juzcdawno nie powinien Pan w niczym uczestniczyć!! Byłbym zapomniał proszeczajac sie durnym tadekiem to przypadek specjalny.

 36. 36
  +16
  ~ szanowny panie Rembelski
  Sobota, 07.07

  Panie Rembelski gratuluję trafionej oceny w sprawie ciepła. Liczymy na pana.

 37. 37
  --18
  ~ Obserwator
  Sobota, 07.07

  Miasto musi pozbyć sie wszystkich pseudocieplownikow powyżej 60 roku życia + durny tadek bo to wyjątkowy debil

 38. 38
  --22
  ~ Do obserwator
  Sobota, 07.07

  A co zrobic z dziadkami po 70 roku życia i nielegalnymi poborcami ciepła kazdyvwiwczectobt o kogo chodzi 😃😀😃 nawet ortopeda i partner toyoty halux😃

 39. 39
  --27
  ~ Do radny klim
  Sobota, 07.07

  Czym sie ogrzewały wojsko i zomo w stanie wojennym? Moze tamten sposób trzeba wdrożyć ?

 40. 40
  --19
  ~ Do Wojciech
  Sobota, 07.07

  Ehh szkoda ze sezon na truskawki minął

 41. 41
  --20
  ~ Albatros
  Sobota, 07.07

  A na imię miałaś właśnie beata😃😀😄 ***rowionka dla szwagrow

 42. 42
  --13
  ~ Albatros
  Sobota, 07.07

  A na imię miałaś właśnie beata😃😀😄 ***rowionka dla szwagrow

 43. 43
  --8
  ~ Albatros
  Sobota, 07.07

  A na imię miałaś właśnie beata😃😀😄 ***rowionka dla szwagrow

 44. 44
  +32
  ~ TO KONIEEC WRÓBLEWSKIEGO !
  Sobota, 07.07

  Sesja Rady Miasta i prezydent NIEOBECNY NIE USPRAWIEDLIWIONY> Znów zalał pałę ? Ludzie, zrozumcie, on ma problem alkoholowy, wszyscy wiedzą w UMi udają, że jest ok. Jego czas dobiegł końca. niech ustąpi jak nie umie rządzić. Komisarz na 4 miesiące niech zasiądzie. Wróblewski ma wyje...ne na Elbląg i jego mieszkańców, jeszcze tego nie widzicie?!

 45. 45
  +18
  ~ Wirwydąb
  Niedziela, 08.07

  I znowu biedny zelżony kandydat wypuścił swoje wściekłe pieski 👿😬😝ale i jest lek na wściekliznę w dzisiejszych czasach i rowniez na alkoholizm , ale z drugiej strony co wam zostalo więc dajcie upust swojej meskości😜😝i na zdrowie, wypijmy za blędy w naturze😀

 46. 46
  +21
  ~ Piluśkiewicz
  Niedziela, 08.07

  Żegnam was slowami piosenki skoro z was tacy melomani, ale to juz bylo i nie wróci wiecej 😜adijos

 47. 47
  --3
  ~ Filikiewicz
  Niedziela, 08.07

  Karma działa

 48. 48
  +21
  ~ Pislakiewicz
  Niedziela, 08.07

  Ale trzeba jedno chlopcom epecowcom oddać są naprawdę EL Aktywni

 49. 49
  +5
  ~ Elblążanin
  Niedziela, 08.07

  Sesja nt. zabezpieczenia miasta w ciepło tradycyjnie nie wniosła nic do sprawy, poza personalnymi wycieczkami radnych w kwestii kompetencji, wykształcenia itd. Do poważnego tematu potrzeba poważnych ludzi, tu takich wyraźnie brak. Radny Klim się może stara, ale jego uwagi tez na niewiele się zdają. Trzeba czekać, co pokaże AGH i prof. Nowak, chociaż ich doświadczenie w dużych (na skalę Elbląga) projektach ciepłowniczych jest podobno żadne. Prezes EK -dla osób rozumiejących problem - nie powiedział praktycznie niczego, brak było konkretnych pytań, to brak było konkretnych odpowiedzi. Taki chocholi taniec. Problem chyba przerasta i RM, i PM. Chociaż smutno słuchało się dyskusji na sesji. Potrzebne nowe otwarcie. Ponad partyjnymi podzialami, które biorą górę nad interesem miasta i mieszkańców

 50. 50
  +8
  ~ Wzory brać z innych miast
  Niedziela, 08.07

  Np.w Częstochowie. Wprawdzie rządzi tam SLD, ale już dawno zlikwidowano tam taki dziwny twór jak nasze ZBK. Skoro jest cyfryzacja, komputeryzacja, to mieszkania komunalne są skatalogowane cyfrowo w komputerze. Zajmyje się tym dosłownie tylko 5 osó na zmianę . W jednym pokoju w Urzędzie Miasta częstochowa. Można?Można. Tylko u nas nie, bo gdzie by ta rzesza kolesi ***zistołków poszła, skoro nic nie umią roić tylko ***zieć w stołek i świńskim pędem lecieć przed 15stą w piątek na zakupy do Biedronki. Z ciepłem też sobie poradzil. Mają jedą miejską elektrociepłownie, i nie potrzebują rozstzygać przetargów na firmy zewnętrzne. Kasa z rachunków za c.o.c.w. zostaje więc w kasie miasta częstochowa. Najlepsze rozwiązania są zawsze najorostrze.

 51. 51
  +19
  ~ Chała, że hej
  Niedziela, 08.07

  Elblążanin wczytujesz się w swoje słowa , pouczasz . A nie słuchasz. Profesor Nowak i AGH już zniknęli. To była zmyłka dla nas maluczkich . I tak będzie dalej, bo kolej na jakieś koncerny. Poczytaj Rembelskiego.

 52. 52
  +11
  ~ alien
  Niedziela, 08.07

  Panie eks epecowiec z energi, elektrociepłownia zbudowała kocioł na słonę za ponad 200 mln złotych który robi do tej pory za gołębnik. Nie róbcie żadnych nowych inwestycji tylko sprzedawajcie ciepło odpadowe z turbin, bo podobno produkujecie ciepło w skojarzeniu z en elektryczną i doprowadźcie do stanu używalności jako kocioł gołębnik z którego odpisy obciążają taryfę dla produkcji ciepła. Więcej nie potrzeba, resztę epec wyprodukuje u siebie. CO ROBIŁEŚ I ZA CO BRAŁEŚ LENIU PIENIĄDZE JAK BYŁEŚ TECHNICZNYM W EPEC. Obecna sytuacje to min twoje zasługa nieudaczniku.

 53. 53
  +10
  ~ pytam się
  Niedziela, 08.07

  Dlaczego? MPO doprowadziliście już do takiego stanu, że zostały" ochłapy" ,a Nam tylko podwyżki. Teraz chcecie do tego samego doprowadzić Epec, inni będą się dorabiali, a odbiorcy dalej płakali i płacili, dosyć tego.Czy pan prezydent nie słyszy głosów mieszkańców?

 54. 54
  +10
  ~ pracownik epec
  Niedziela, 08.07

  Energa ma umowę bezterminową i jej za sranym obowiązkiem jest dostarczać ciepło. Jak i z wykorzystaniem jakich urządzeń to ich zmartwienie. Biorą pieniądze min za utrzymanie gotowości, za co odbiorcy ciepła płacą opłatę stałą. Energa próbuje na bezczelnego wymusić dla siebie jeszcze lepsze warunki na odbiorcach ciepła i wymusić sfinansowanie inwestycji przez elblążan. A rudy i tak nie wstrzyma produkcji ciepła bo byłaby afera na cały kraj i poleciałyby łby w pisowskiej enerdze i nie tylko

 55. 55
  +2
  ~ Pracownik EC
  Niedziela, 08.07

  Zaspany to Ty jesteś i masz gó.....no zamiast mózgu.W ramach umowy dostarczy ale 30 MW.

 56. 56
  +5
  ~ pracownik epec
  Niedziela, 08.07

  umowa , dobry człowieku, nie jest na 30 MW tylko na trochę więcej. A skąd to ec weźmie to nie sprawa odbiorców tylko dostawcy. Widziały gały co brały jak podpisywały umowę bezterminową i brały kasę z tego tytułu. Teraz będzie mogła nawet natrzepać jak nie będzie mogła wyprodukować. Już widzę barana który wstrzymuje produkcję ciepła dla 100 tysięcznego miasta, następnego dnia jest nie tylko na bruku ale i zajmuje się nim CBS. Jak nie wierzysz to poczekamy do 2020 roku i się przekonamy, ja mam czas. Nie pomoże nawet pasierb krasula.

 57. 57
  +4
  ~ pracownik epec
  Niedziela, 08.07

  że o wpływie na opinię ( i wycenę ) spółki giełdowej nie wspomnę.

 58. 58
  --22
  ~ Do radny klim
  Niedziela, 08.07

  A moze tak koksowniki jak za komuny przy każdym osiedlu? Co towarzysz na to ?

 59. 59
  +22
  ~ Koksowniczek
  Niedziela, 08.07

  A czemu nie, koksownik super sprawa ale wtedy epecusie nie mogliby wydoic elblązan z kasy i niezle się przy tym zabawić jak bywalo

 60. 60
  +20
  ~ Ptasi mozdzek
  Niedziela, 08.07

  Lepiej byc towarzyszem niż łajdakiem, sprzedawczykiem, zlodziejem , wazeliniarzem i zwyklym tchórzem

 61. 61
  +7
  ~ SET
  Niedziela, 08.07

  Jak pisowska elektrociepłownia chce umowy na 17 lat i akceptuje to elbląski PiS to niech Hajdukowski, jako zarządca nieruchomości, podpisze na zarządzane zasoby taką umowę bezpośrednio z elektrociepłownią ( prawo energetyczne daje taką możliwość). Bedzie to dobra zmiana w której nie będzie musiała uczestniczyć spółka miejska. To samo mogą zrobić zarządcy budynków w których mieszkają ludzie z ec z preziem na czele, radni pislamowscy i karasul oraz jego rodzina. Epec prześle tylko ciepło i będzie gitara.

 62. 62
  --2
  ~ EC
  Niedziela, 08.07

  Wiesz dlaczego jest określony czas do 15 .08,wiesz co to okres wypowiedzenia .Taka spółka jak EC w grupie EN s.a. do tego przynosząc straty nic nie znaczy. Więc czekamy do 2020??????

 63. 63
  +6
  ~ pracownik epec
  Niedziela, 08.07

  czekamy, ciekaw jestem komunikatu na giełdzie kiedy energa ogłosi że zamyka zakład wstrzymuje produkcję i zwalnia ludzi. Czy na mordę wyleją zarząd przed czy po , ja stawiam ze przed, i to nie tylko w Elblągu.

 64. 64
  0
  ~ EC
  Niedziela, 08.07

  Nie martw się o akcje na giełdzie,uważaj żeby ciebie na mordę nie wylali.

 65. 65
  +6
  ~ pracownik epec
  Niedziela, 08.07

  Jeżeli chodzi o "..wylewanie na mordę.." jak piszesz to raczej ciebie to dotknie , 2020 tuż tuż. Ja jakoś się przebujam. A o energę się martwię bo mam trochę jej akcji, ale widzę ze niedługo trzeba będzie się ich pozbyć. Zbyt ryzykowne.

 66. 66
  +2
  ~ EC
  Niedziela, 08.07

  No właśnie "przebujam",świetnie podsumowaleś swoje zaangażowanie w pracę.Hahaha.

 67. 67
  0
  ~ olobolo
  Niedziela, 08.07

  czy prawdą jest , że w UM jest tak ,że jak ktoś podpisze lojalkę , ę odejdzie na emeryturę w wieku 6o lat to co miesiąc dostaje do wypłaty 500 zł. Jeżeli to prawda to przykład jak lekką ręką rozdaje się nasze podatki.

 68. 68
  +2
  ~ EC2
  Niedziela, 08.07

  Szkoda Twojego czasu .Już nie pisz do tego bu..raka i lenia.

 69. 69
  --21
  ~ Odpowiedz
  Niedziela, 08.07

  Ryszard to stary kimuch politruk

 70. 70
  +15
  ~ Piwlukiewicz
  Niedziela, 08.07

  Czy El Atywni jadą na dopingu?? Panowie jest super okazja na wystąpienie na panelu dyskusyjnym jako ekspertów w sprawie jak doic mieszkańców i robic intereski! Będzie tez okazja tak po męsku powiedzieć wprost tym o ktorych piszecie! Chociaz tu bądźcie mężczyznamii

 71. 71
  +34
  ~ jestem z epec
  Niedziela, 08.07

  Pan Ryszard to wspaniały człowiek. Zdecydowanie najlepszy i radny wsłuchujący się w potrzeby mieszkańców.

 72. 72
  +16
  ~ Antoś policmajster
  Niedziela, 08.07

  Nie rozumiem tej dyskusji, czy tu jacys naćpani debile wylewają żale? Czy jacys chorzy na głowę? Czy nie wstyd im tak nadszarpac dobrego imienia ledwo dołującej w sondażach PO? Po co jeszcze ciągnął ich w dol? Zwariowali chyba!

 73. 73
  +26
  ~ Do Antoś policmajster
  Niedziela, 08.07

  Bo to są z frustrowane parówy

 74. 74
  +19
  ~ Hihihi
  Niedziela, 08.07

  Tylko juz nie wiedzą komu mają lizać😜

 75. 75
  +24
  ~ ~do Hihihi
  Niedziela, 08.07

  Oni dla stołka wezmą każdemu tak powiada tow szafka

 76. 76
  +21
  ~ Maximus
  Niedziela, 08.07

  A wy tak pijecie i ćpacie synkowie z epecowa??? To pewnie od tego alkoholu brylantyna nie jest kruczoczarny (może byś użył DX2???) Nissan pisze że epec ma 2,5 bańki zysku to po odjęciu amortyzacji za rurki z kremem pewnie ma z 5 baniek. Oj chłopcy bawią się naszymi pieniążkami oj bawią się. Drogie alkohole , dobre pensje , premie , impreski itp itd. Oj żyć nie umierać!!! A to że ludzie w tym mieście koniec z końcem nie mogą związać a to mniejsza sprawa. Chodzi w Epecowie takie powiedzenie że jak kogoś nie stać na ciepło od nich może sobie ognisko rozpalić !!!!! To nie są tanie sprawy dla pospólstwa . Życzę wam dobrej nocy (możecie patrzeć w lustro ??)

 77. 77
  --15
  ~ Odbiorca
  Poniedziałek, 09.07

  Może by wujek dobra rada - R.Klim coś doradził.

 78. 78
  +13
  ~ Lansowanie
  Poniedziałek, 09.07

  Niektorzy za reklamę muszą płacić krocie, Klim ma za darmo i tak trzymać

 79. 79
  +7
  ~ koko
  Poniedziałek, 09.07

  Tylko własna inwestycja w ciepłownię zasilana gazem. Jeśli jesteśmy właścicielem sieci przesyłowej i jednocześnie jej dystrybutorem musimy zdobyć się jako miasto na własną ciepłownię . Tylko to zagwarantuje miastu i jego mieszkańcom wpływ na kształtowanie ceny ciepła . Przypominam że lepiej amortyzować własną inwestycje niż spłacać w cenie ciepła inwestycję Energi bez wpływu na kształtowanie poziomu cen za ciepło .

 80. 80
  +18
  ~ Zabawa trwa
  Poniedziałek, 09.07

  Ograniczyć rozdmuchane nic nie przynoszące inwestycje i pieniądze się znajdą. Jeżeli pieniądze są z UE to nie oznacza ,że można je marnotrawić A tak jest obecnie Co dotychczasowe inwestycje przyniosły. Tylko wysoką cenę. Za chwilę EPEC zaciągnie kolejny wysokii kredyt i co z tych inwestycji ,nic tylko pieniądze wydane. Ciekawe co na to vice prezydent. Przecież ma nadzór właścicielski. Przecież zasiada w RN. Ma jak mówi najlepszą RN ( którą najlepszą, Wróblewski mówił ze poprzednia też była najlepsza). JNa RM nie przygotowany, prezesa brak a zabawa dalej trwa. I co w tej sytuacji może jeden radny Klim. Prezes Energi straszy jakby już zapomniał jak wyglądała inwestycja remontu kotła na Dojazdowej. To jest jaskrawy przykład marnotrawienia . Chyba tylko prywatyzacja - bo niemoc nastała.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.