Sobota, 15.12.2018, Imieniny: Nina, Celina, Walerian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Tramwajarze dostaną dodatek w wysokości 10-15 zł do każdej godziny pracy w niedzielę i święta?

20.02.2018, 16:30:03 Rozmiar tekstu: A A A
Tramwajarze dostaną dodatek w wysokości 10-15 zł do każdej godziny pracy w niedzielę i święta?

1 października ubr. podpisano porozumienie między spółką Tramwaje Elbląskie a Związkami Zawodowym Pracowników Komunikacji Miejskiej. Nie uwzględniała ona jednak m.in. dodatku do pracy w niedzielę i święta, której domagali się tramwajarze. Dlaczego?


Dziś, 20 lutego, podczas Komisji Gospodarki Miasta radni dopytywali o rozmowy, jakie spółka Tramwaje Elbląskie nadal prowadzi ze Związkiem Zawodowym Pracowników Komunikacji Miejskiej.


Przypomnijmy, że tramwajarze chcieli m.in. podwyższenia stawki zaszeregowania o złotówkę od 1 stycznia 2018 r.

Jeśli chodzi o podwyżki w 2018 roku to jestem w trakcie analizowania planu techniczno - ekonomicznego  i analizuje wprowadzenie takiej podwyżki zaszeregowania, ale będzie to uzależnione od planu ekonomiczno- technicznego oraz przyjęcia tego planu przez Radę Nadzorczą Spółki Tramwaje Elbląskie

– mówił Andrzej Sawicki dyrektor TE.


Tramwajarze chcieli również wprowadzenia dodatku za prace w niedziele i święta (10 zł więcej do stawki godzinowej), a także za pracę w pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia oraz Święta Wielkanocne (15 zł więcej do każdej godziny).

 

Załodze i Związkom Zawodowym mówiłem od początku, że nie zgadzam się z wprowadzeniem takich dodatków z uwagi na to, że każda z osób podejmująca prace w spółce  jest  świadoma charakteru zatrudnienia oraz jest informowana o organizacji pracy na tym stanowisku. Specyfika pracy w komunikacji miejskiej zakłada obsługę mieszkańców w ciągu siedmiu dni w tygodniu, czyli nie wykluczając niedziel oraz świąt. Dodatki za prace, które wynikają z prawa pracy są przez spółkę respektowane i wypłacane zgodnie z regulaminem wynagradzania

– zaznaczył dyrektor TE.


Kwestią sporną jest jeszcze zapis o corocznym przyroście wynagrodzenia w wysokości nie mniejszej niż 1,5 proc. średniej krajowej, który tramwajarze chcieli wprowadzić do regulaminu wynagradzania. - Nie mogę podjąć tego zobowiązania – dodał dyrektor TE. - Koszt wozokilometra corocznie jest negocjowana, a ostateczna stawka negocjowana jest po ustaleniu przez Radę Miejską podstawowej wielkości kształtowania dochodów komunikacji miejskiej.


Czas pokaże, czy brak porozumienia w tych kwestiach zaowocuje kolejnym strajkiem tramwajarzy.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Asdf
  Wtorek, 20.02

  A co z kierowcami autobusów w prywatnych firmach obsługujących miejskie linie? Zero socjalu, nic.

 2. 2
  +16
  ~ ciekawski
  Wtorek, 20.02

  Dlaczego miasto dopuszcza do wykonywania usług na rzecz miasta firmy które nie respektują podstawowych praw pracowniczych chodzi o firmę W. która wykonuje transport autobusowy w Elblągu a nie wypłaca terminowo wynagrodzenia za prace , firma ta również nie wypłaca wynikających z kodeksu pracy dodatków za nadgodziny oraz pracę w niedzielę i święta.

 3. 3
  +12
  ~ Zapytujemy
  Wtorek, 20.02

  Dlaczego nadal jeżdżą te złomy nie tramwaje. Nam pasażerom należy się szkodliwe za jazdę tym złomem. Są tzw nowe wagony stoją w zajezdni bo się rozkraczaja - przykład ten jasno zielony.

 4. 4
  +5
  ~ biletowy
  Wtorek, 20.02

  jeżeli dostana kasę to pasażerów czekają podwyżki cen biletów

 5. 5
  +5
  ~ Antonina
  Wtorek, 20.02

  Co za wstyd, żeby ludziom żałować paru groszy za pracę w niedzielę i jazdę tymi gruchotami, kiedy w końcu zacznie się wymiana zdezelowanego taboru, bo to co jeżdzi woła o pomstę do nieba.

 6. 6
  +7
  ~ Jasiuu
  Wtorek, 20.02

  I bardzo dobrze, niech każdy walczy o należną kasę. Bo tu w Pl bywa tak, że prezesi zarabjają miliony jeżdźą "furami" w leasingu, a na pracowniku oszczędzają kombinują z nadgodzinami etc.

 7. 7
  +6
  ~ Maczeta.
  Wtorek, 20.02

  Wizytówką miasta są tramwaje, tylko nie w Elblągu , patologia jaka otacza tą firme i brak wsparcia ze strony miasta czyli niby właściciela , jest tak karygodna że te urzędowe półgłówki już dawno powinny grzać cele za doprowadzenie naszego miasta do upadku ekonomicznego, moralnego, społecznego opisała to ładnie Polska Akademia Nauk.

 8. 8
  +7
  ~ elblążanka
  Środa, 21.02

  Tramwajarze tylko? , a co z kierowcami autobusów, czy stawka za wozokilometr będzie podwyższona, tam pracują tez ludzie. Prywatne firmy autobusowe obsługują Nas mieszkańców. Nie może być tak, że w "autobusowych" będą zarabiali grosze, bo to nie problem Miasta. To Zarząd Komunikacji Miejskiej zawiera umowy i to Zarząd Komunikacji Miejskiej powinien sprawdzić czy zachowane są warunki umowy z przetargu i czy pracownicy otrzymują tyle ile im się należy. W autobusach musi być bezpiecznie , przewożą Nas mieszkańców, a kierowcy powinni być należycie opłacani. Nie może być tak, że to prywatne Spółki to niech sobie radzą, ich autobusy jeżdżą po naszych ulicach i obsługują mieszkańców Elbląga.

 9. 9
  +1
  ~ zibi
  Środa, 21.02

  dodatek za pracę w niedziele i święta.a pracownicy stacji benzynowych, pracownicy marketów, lekarze , pielęgniarki,piekarze to co? też złotówki nie widzą.

 10. 10
  0
  ~ gru
  Piątek, 23.02

  Di zibi Akurat pracownicy marketów święta mają wolne i już niedługo i każdą niedzielę. Lekarze w większości tez mają wolne w tych dniach. A rozbicie komunikacji na tramwaje i autobusy trzeba dziękować śp j. Gburzyńskiemu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.