Wtorek, 5.07.2022, Imieniny: Karolina, Antoni, Filomena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Za nami elbląskie obchody 76. rocznicy utworzenia Armii Krajowej

14.02.2018, 14:00:21 Rozmiar tekstu: A A A
Za nami elbląskie obchody 76. rocznicy utworzenia Armii Krajowej
Fot. Ryszard Biel

Dziś, 14 lutego, pod Pomnikiem Podziemnego Państwa Polskiego Żołnierzy Armii Krajowej odbyły się elbląskie uroczystości rocznicowe upamiętniające powstanie największej wśród organizacji wojskowych II wojny światowej - Armii Krajowej.
 
Dnia 14 lutego 1942 r. na mocy rozkazu gen. Władysława Sikorskiego, Naczelnego Wodza Sił Zbrojnych Związek Walki Zbrojnej przekształcono w Armię Krajową. ZWZ była początkowo krajową organizacją konspiracyjną podległą rządowi polskiemu w Paryżu.
 
Wszystkie podstawowe struktury ZWZ-AK powstały w okresie zetwuzetowskim. Kolejnymi dowódcami AK byli: gen. Stefan Rowecki „Grot”, gen. Tadeusz Komorowski „Bór”, gen. Leopold Okulicki „Niedźwiadek” - ostatni dowódca Armii Krajowej, która ostatecznie rozwiązano 19 stycznia 1945 roku.
 
Podczas uroczystości upamiętniającej 76 rocznicę powstania AK pod Pomnikiem Podziemnego Państwa Polskiego w Elblągu obecni byli m.in. samorządowcy, parlamentarzyści, przedstawiciele organizacji kombatanckich oraz uczniowie. Odbył się również apel pamięci, pod pomnikiem złożono kwiaty i wieńce, oddano salwę honorową. 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Galeria / 76 rocznica utworzenia AK ( zdjęć 64 )
Dodano: 2018-02-14 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ odfajkowany "patriotyzm"
  Środa, 14.02

  Wspaniały, prawdomówny, uczciwy , należycie i obiektywnie traktujący obywateli i ich problemy, towarzysz przewodniczący w otoczeniu patriotycznego tłumu . Jaki towarzysz przewodniczący i jego metody, takie manifestacje "patriotyczne" . Z tego "tłumu" manifestantów 99% nie wie i nie rozumie kim byli beneficjenci manifestacji organizowanych i finansowanych z podatków bogatych mieszkańców miasta przez towarzysza przewodniczącego. Zmiana czapki nie zmienia jej nosiciela - z twarzy towarzysza przewodniczącego i jego wzroku wyziera narcyzm i "troska" o lud ( czyli o korytko). Żadna manifestacja w Elblągu nie była przygotowana i zawsze była organizowana w godzinach pracy i na odwalonego. Kwiatek w celofanie to piękny pokaz pochodzenia tej "tradycji. Pozdrowienia dla towarzysza przewodniczącego.

 2. 2
  +6
  ~ Uczestnik
  Środa, 14.02

  policzek dla Antoniego-nie było apelu smoleńskiego. I znowu przemówień bez liku.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1239919662476