Piątek, 23.02.2018, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Wysłużona hala sportowa straszy przy nowiuśkim torze. Czy miasto planuje remont "staruszki"?

13.10.2017, 07:00:24 Rozmiar tekstu: A A A
Wysłużona hala sportowa straszy przy nowiuśkim torze. Czy miasto planuje remont "staruszki"?
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Stan tego obiektu jest przerażający. Teraz szczególnie jest to widoczne, bo w sąsiedztwie znajduje się nowy tor wrotkarsko-łyżwiarski - radny Wojciech Karpiński zwraca uwagę na stan hali sportowej przy ul. Kościuszki. Czy miasto planuje remont "staruszki"?

Hala sportowa przy ul. Kościuszki powstała w latach 70. i do czasu budowy Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej była najważniejszym tego typu obiektem w Elblągu. Obecnie zarządza nim Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, jednak nie korzystają z niej tylko sportowcy. Organizowane są tam między innymi bale studniówkowe. Jednak wysłużona hala od dawna już domaga się generalnego remontu. Niecałe trzy lata temu wymieniono tam zdewastowaną nawierzchnię boiska. Te prace kosztowały blisko milion złotych, a do zrobienia zostało jeszcze bardzo dużo.

Uwagę na to zwrócił elbląski radny podczas wczorajszej (12 października) komisji oświaty, kultury, sportu i turystyki.

Pojawiłem się tam niedawno i byłem przerażony stanem tego obiektu. To niedopuszczalne, aby szczególnie mając sąsiedztwo tego pięknego toru, hala była tak zdewastowana. Czy w najbliższym czasie przewidywany jest remont, przynajmniej elewacji, obiektu przy ul. Kościuszki

- pytał radny Wojciech Karpiński.

Urzędnicy zdają sobie sprawę z ogromu prac, które w hali należy wykonać. Jednak wszystko rozbija się o pieniądze.

Doskonale znamy stan techniczny tego obiektu. Co jakiś czas staramy się tam remontować kolejne elementy jego infrastruktury. Ostatni wymieniano podłogę. Przed nami cały komplet robót: ocieplenie tej hali, wymiana dużej części systemu grzewczego, remont balustrad, elewacji. W najbliższym czasie nie przewidujemy tam żadnych prac remontowych. Natomiast będziemy się starali doprowadzić do ujęcia w roku 2018 jakichkolwiek prac w tym obiekcie, aby kontynuować to. co zostało zrobione

- mówi Andrzej Budzelewski, kierownik Referatu Edukacji UM w Elblągu.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ asd
  Piątek, 13.10

  Co radny taki zdziwiony? To wstyd ze bedac radnym nie zna sytuacji nie bedac tam na miejscu.

 2. 2
  +12
  ~ Rrr
  Piątek, 13.10

  Powinno się pozyskać jakieś fundusze na remont hali

 3. 3
  +9
  ~ jhe
  Piątek, 13.10

  stop hala powinna zarabiać na remont

 4. 4
  +10
  ~ wist
  Piątek, 13.10

  Co się pan dziwi, że tak to /ze sportem/ wygląda. referat sportu pracuje w oparciu o ... " 14 punktowy program ". Proszę wejść na stronę DEiS i wszystko jasne. A swoją drogą to i dyrektor MOS-u powinien więcej energii poświęcić na pozyskiwanie środków. A czy p. Wróblewskiego to interesuje ? To już insza inszość.

 5. 5
  --8
  ~ !
  Piątek, 13.10

  Po co remontować ? Przenieść ją w inne miejsce. Przy hali jest bardzo malutki parking, a ludzie przyjeżdżają samochodami na tor i do hali. A teren po hali odżyłby wizerunkowo, przyrodniczo i rekreacyjnie.

 6. 6
  +8
  ~ halo
  Piątek, 13.10

  Hala? A stadion? To jest kicha dla tego miasta i włodarzy. To jest trup. Żeby Nowaczyk nie postawił tego blaszaka, to by wicepremier Gliński przyjechał i skansen otworzył. Wstyd. Tego radny Karpiński nie widzi?

 7. 7
  +3
  ~ Elblazanin
  Piątek, 13.10

  A HOTEL NA BRZESKIEJ STADION TEZ NISZCZEJE ZAMKNIETY BO NIE RENTOWNY? CO Z NIM DALEJ KTOS WIE? BO JAKAS PANI TAM PRACU. WYPLATE BIERZE. TYLKO CZYM SIE ZAJMUJE. SKORO HOTEL ZAMKNIETY I ZLIKWIDOWANY. A MIAŁY BYC TAKIE PIEKNE OBIEKTY SPORTOWE DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH. BEDE WDZIĘCZNY JAK INFO COS NA TEN TEMAT NAPISZ I ZAINTERESUJE SIE TĄ SPRAWA.

 8. 8
  +3
  ~ Młody
  Sobota, 14.10

  Hala sportowa stara ale jara. Tor nowy ale czy odpali, czy będzie funkcjonalny? Zobaczymy. Na razie słyszymy, że jest kolizja pomiędzy osobami korzystającymi z boisk i z toru jednocześnie. Co jeszcze wyjdzie. A no się okaże.

 9. 9
  +1
  ~ @ELBLĄŻANIN
  Sobota, 14.10

  Hotel zamknięty bo nie był rentowny. Proponuję co by tu jeszcze zamknąć...mmm... a już wiem pływalnię na robotniczej bo nie jest rentowna. W ogóle zamknijmy najlepiej wszystko. W Elblągu najpierw się buduje, a potem dopiero myśli czy dany obiekt jest potrzebny, czy trafia w gusta ludzi, czy spełnia wymogi i standardy czasowe. Zamyka się natomiast po krótkich analizach ludzi, którzy często są laikami w danych dziedzinach. O taki akceptowalny przez mieszkańców zaścianek.

 10. 10
  +1
  ~ j23
  Sobota, 14.10

  hala była kiedyś ZWP - MOŻE TERAZ MEBLE WÓJCIK SYPNĄ GROSZEM NA REMONT w zamian za niepłacenie podatków ... i inne przywileje....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.