Czwartek, 21.11.2019, Imieniny: Albert, Janusz, Konrad
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

„Służba w Policji to wciąż atrakcyjna profesja.” W Elblągu jest 15 wolnych etatów

09.10.2017, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Służba w Policji to wciąż atrakcyjna profesja.” W Elblągu jest 15 wolnych etatów
Fot. Archiwum redakcji

W Komendzie Miejski Policji w Elblągu czeka 15 wolnych miejsc pracy. - Dla tych, którzy posiadają predyspozycję i chcą nieść pomoc innym, Komendant Miejski Policji w Elblągu ma bardzo dobrą propozycję – zapewnia Jakub Sawicki z Zespołu Prasowego KMP w Elblągu.

Służba w Policji to wciąż atrakcyjna profesja. Policjanci z Elbląga zapraszają do wstąpienia w swe szeregi. Aktualnie jest 15 wolnych etatów policyjnych. Dla tych, którzy posiadają predyspozycję i chcą nieść pomoc innym, Komendant Miejski Policji w Elblągu ma bardzo dobrą propozycję – możesz zostać policjantem

– zaznaczył Jakub Sawicki.

Kto może starać się o przyjęcie do służby? - Mogą starać się obywatele Polski, nie skazani prawomocnym wyrokiem, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie i mający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych – wymienia Jakub Sawicki.

Ci, którzy są zainteresowani pracą w Policji muszę liczyć się z długą listą wymogów. - Wszyscy ubiegający się o przyjęcie do służby, w trakcie kwalifikacji są oceniani systemem punktowym. Punkty przyznawane są m.in. za testy wiedzy, sprawności fizycznej i psychicznej oraz poziom wykształcenia i dodatkowe umiejętności. - wyjaśnia Jakub Sawicki. - Dokładne informacje dotyczące kwalifikacji i wymogów, dostępne są na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Najwyżej punktowane są: test sprawności fizycznej (60 pkt), test psychologiczny (60 pkt) i rozmowa kwalifikacyjna (60 pkt). Mniej punktowany można uzyskać za test wiedzy (40 pkt).

 

Wszystkich, którzy są zainteresowani wstąpieniem do policji, a także tych, którzy dopiero się nad tym zastanawiają, zapraszamy do Sekcji Doboru i Rezerwy Kadrowej Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, która mieści się przy Al. Piłsudskiego 5 w Olsztynie

– informuje insp. Robert Muraszko, Komendant Miejski Policji w Elblągu.

O przyjęciu kandydatów decyduje Komendant Wojewódzki w Olsztynie. Każda z komend miejskich i powiatowych posiada jednak limity miejsc, których nie można przekroczyć.


 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ misia ce
  Poniedziałek, 09.10

  Ad. "Mniej punktów można uzyskać za test wiedzy". Policjant to w oczekiwaniu społecznym, ktoś kto prezentuje wysoką moralność i pewną klasę. Jak się porówna to jak się prezentują angielscy, niemieccy, etc. policjanci to jedno spojrzenie jak się noszą nasi stróżowie prawa coś mówi. Gdyby policja pozbyła się pokutujących ciągle wzorców przywodzących na myśl MO, to by opłaciło się jej w podniesieniu jej prestiżu w oczach społeczeństwa, a i zapewne też ułatwiło pracę, szczególnie wtedy gdy muszą interweniować. Dla kandydatów chyba też nie jest obojętne w jakie środowisko wchodzą i jakie relacje tam panują. Pewna klasa bierze się z wiedzy.

 2. 2
  +3
  ~ śledź
  Poniedziałek, 09.10

  jak będę pracował jak te detektywy w "Gliniarzach" to mogę iść. Jak nie to spadajcie.

 3. 3
  +11
  ~ hmmmmm
  Poniedziałek, 09.10

  Chyba w obecnych czasach to raczej nie nobilitacja. Afera za aferą, wcześniejsza emerytura już nie obowiązuje, no i biorą chyba jak popadnie jak sie spojrzy na tych wymoczków po 160cm i 50 kg wagi.

 4. 4
  +3
  ~ Trybun
  Poniedziałek, 09.10

  Ha ha a po przejściu na emeryturę po paru latach emeryturę ci zabiorą, mają już w tym wprawę wg tzw sprawiedliwości sppleu

 5. 5
  0
  ~ piesula
  Poniedziałek, 09.10

  Hau hau hau !!

 6. 6
  +3
  ~ Loki
  Wtorek, 10.10

  Iść i pracować 25 lat za 2.500, to ja wolę dłużej pracować i więcej zarobić,a przy okazji mam sobotę, niedzielę i święta wolne. Wolę spędzić je z rodziną

 7. 7
  +3
  ~ Zenek
  Wtorek, 10.10

  Z testu wiedzy dostaje się najmniej punktów, a później są tego skutki. Jeden umie pisać, a drugi czytać. Poziom intelektualny policjantów jest później żenujący.

 8. 8
  +1
  ~ adas
  Wtorek, 10.10

  Widać tych specjalistów elbląskiej drogówi, łapówkarze i cwaniacy na czele z tym imbecylem

 9. 9
  0
  ~ ja
  Wtorek, 10.10

  tak garnijcie sie do tej roboty za30 lat zabiora emeryture bo pracowaliscie dla be kacz. totaliyaryzmu

 10. 10
  0
  ~ zuzia
  Piątek, 13.10

  w policji powinni pracowac ludzie inteligentni, odwazni, odpowiedzialni, wyksztalceni do pracy w spoleczeństwie. Obecnie to tragedia, zenada i wstyd

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.