Sobota, 8.08.2020, Imieniny: Iza, Cyprian, Dominik
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Ogólnopolski Tydzień Kariery na Warmii i Mazurach

06.10.2017, 13:00:36 Rozmiar tekstu: A A A
Ogólnopolski Tydzień Kariery na Warmii i Mazurach

W dniach 16-22 października 2017 roku na terenie województwa warmińsko-mazurskiego odbywać się będą wydarzenia w ramach IX edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery na Warmii i Mazurach pod hasłem: „Ja na rynku pracy: moje kompetencje i moje talenty!”.

Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie jako inicjator wydzrzeń, jak co roku  do współdziałania zaprosił instytucje Warmińsko-Mazurskiego Paktu na Rzecz Rozwoju Poradnictwa Zawodowego, tj.: powiatowe urzędy pracy; poradnie psychologiczno-pedagogiczne; Warmińsko-Mazurską Wojewódzką Komendę OHP; Ośrodki Doskonalenia Nauczycieli; Kuratorium Oświaty; Wojskowy Ośrodek Aktywizacji Zawodowej; Areszt Śledczy w Olsztynie; szkoły i uczelnie wyższe; stowarzyszenia i agencje zatrudnienia – w sumie 80 instytucji z regionu Warmii i Mazur.

Celem tegorocznych wydarzeń jest m.in.: zwiększenie świadomości i wiedzy dotyczącej konsekwencji wynikających ze zmian na rynku pracy, jak również poznanie współczesnych trendów związanych z zapotrzebowaniem na nowe kompetencje i talenty.

Ogólnopolski Tydzień Kariery na Warmii i Mazurach zostanie zainaugurowany konferencją pn.  „Kompetencje i talenty młodych na rynku pracy”, która odbędzie  się 17 października 2017 r. w Elblągu.

Data i miejsce konferencji: 17 października 2017 r. godz.: 9.30 – 11.30, Elbląg, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu,  ul. Grunwaldzka 137

Organizatorzy: Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu, Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu oraz Centrum Edukacji i Pracy OHP w Elblągu. W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery na Warmii i Mazurach odbędą się również:

Elbląskie Targi Pracy z udziałem pracodawców, agencji zatrudnienia, instytucji wspierających mobilność zawodową i edukacyjną. Uczestnicy targów pracy będą mogli skorzystać z ofert pracy w kraju i za granicą.

Data i miejsce targów pracy
: 17 października 2017 r. godz.: 12.00 – 15.00, Elbląg, Hala Sportowo-Widowiskowa w Elblągu, ul. Grunwaldzka 135

Organizatorzy
:
Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu, Centrum Edukacji i Pracy OHP w Elblągu oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie.

Warsztaty:

  • „Jakie kompetencje są poszukiwane na rynku pracy?” - celem warsztatów będzie: uświadomienie uczestnikom konsekwencji wynikających ze zmian na rynku pracy – jak zmieniają się oczekiwania pracodawców? jakich kompetencji będą wymagać od kandydatów do pracy?
     
  •  „Na co zwracać uwagę czytając oferty pracy?”  - warsztaty z udziałem asystentów i doradców EURES. Celem warsztatów będzie: zaznajomienie uczestników z zasadami i sposobami interpretowania ofert pracy.
     
  •   „Poznaję kompetencje – odkrywam talenty”  - warsztaty z udziałem doradców zawodowych z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie. Celem warsztatów będzie wyposażenie uczestników w umiejętności odkrywania własnych talentów i uzdolnień w odniesieniu do planowania kariery zawodowej.


Data i miejsce warsztatów: 17 października 2017 r. godz.: 12.00-13.00, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu, ul. Grunwaldzka 137

Organizatorzy:
Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu, Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu oraz Centrum Edukacji i Pracy OHP w Elblągu.


Wydarzenia organizowane przez instytucje Warmińsko-Mazurskiego Paktu na Rzecz Rozwoju Poradnictwa ZawodowegoW ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery na Warmii i Mazurach odbędzie się również wiele ciekawych wydarzeń realizowanych przez blisko 80 instytucji zrzeszonych w partnerstwie z terenu całego województwa warmińsko-mazurskiego. Będą to konferencje, targi pracy, seminaria, spotkania, warsztaty, prezentacje, konkursy i inne przedsięwzięcia wpisujące się w ideę w/w Tygodnia. Wojewódzkie kalendarium wydarzeń zostało zamieszczone na stronach: www.wupolsztyn.praca.gov.pl oraz  www.doradca.up.gov.pl

Data i miejsce wydarzeń:
  16-22 października 2017, miasta i gminy województwa warmińsko-mazurskiego, siedziby instytucji.

Organizatorzy:
instytucje Warmińsko-Mazurskiego Paktu na Rzecz Rozwoju Poradnictwa Zawodowego.

Spotkania i prezentacje na terenie szkół ponadgimnazjalnych województwa warmińsko – mazurskiego

Z uwagi na fakt, iż dużym zainteresowaniem każdej edycji OTK cieszą się spotkania i warsztaty na terenie szkół, prowadzone przez zespoły doradców zawodowych z urzędów pracy, ochotniczych hufców pracy oraz poradni psychologiczno-pedagogicznych, w tym roku odbędą się one pod nazwą „Odkryj swój potencjał zawodowy”. 

Celem spotkań na terenie szkół będzie przekazanie uczestnikom wiedzy nt. odkrywania własnych kompetencji, talentów i uzdolnień oraz diagnozowania mocnych i słabych stron w odniesieniu do planowania kariery zawodowej. Doradcy zawodowi z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie przygotowali konspekt oraz prezentację multimedialną do wykorzystania podczas spotkań z młodzieżą.  

Data i miejsce wydarzeń:  16-22 października 2017; szkoły ponadgimnazjalne województwa warmińsko – mazurskiego.

Organizatorzy: instytucje Warmińsko-Mazurskiego Paktu na Rzecz Rozwoju Poradnictwa Zawodowego, w szczególności urzędy pracy, ochotnicze hufce pracy oraz poradnie psychologiczno-pedagogiczne.

Wszystkie wydarzenia organizowane podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery na Warmii i Mazurach skierowane są m.in. do osób bezrobotnych i poszukujących pracy, młodzieży szkolnej i akademickiej, pracodawców oraz osób zainteresowanych tematyką wydarzeń.

Osoba do kontaktu:
Kamila Gębica-Dolatowska – Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Elblągu, tel. 55 234-67-83, e-mail: k.gebica@up.gov.pl
 

 


..........................Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.