Niedziela, 14.07.2024, Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

„Niech Wasze życie będzie różowe!”. Za nami 16-ty Marsz Zdrowia Elbląskich Amazonek

30.09.2017, 16:50:08 Rozmiar tekstu: A A A
 „Niech Wasze życie będzie różowe!”. Za nami 16-ty Marsz Zdrowia Elbląskich Amazonek
Fot. Ryszard Biel

Elbląskie Amazonki wraz z pomocą przyjaciół „od piersi” zorganizowały 16-ty Marsz Zdrowia. Zakończył się on przed Ratuszem Staromiejskim, gdzie na uczestniczki czekał mammobus. - Jest to okazja do skorzystania z możliwości zadbania o swoje zdrowie - mówiła Alicja Tomczyk, prezes Elbląskich Amazonek. - Cieszmy się naszym zdrowiem, manifestujmy naszą radość i pamiętajmy o badaniach i profilaktyce.

Dziś, 30 września, pod Urzędem Miejskim zebrała się grupa elblążan, by wspólnie przejść ulicami naszego miasta w Marszu Zdrowia. Jak co roku odbył się on pod hasłem „Kocham Cię życie”.

Tradycją stało się już, że Marsz rozpoczynany jest o godz. 12.00 od wystąpienia Alicji Tomczyk. Tradycją jest również kolor różowy, który pod różną postacią wyróżnia uczestników Marszu. - Witamy z rekwizytami, jak zwykle w kolorze różowym. Kolor różowy symbolizuje walkę z rakiem piersi. Mamy wstążeczki przypięte do piersi, baloniki i wszyscy patrzymy na świat różowo – śmiała się prezes Elbląskich Amazonek.

Jaki jest cel Marszu?

Dzisiejszy Marsz ma przypomnieć, że zdrowy styl życia, dbanie o własne zdrowie, zapobieganie chorobom to nasz obowiązek wobec siebie, naszych bliskich, naszej rodziny i społeczeństwa. Szczególnie zwracamy uwagę na profilaktykę raka piersi. Wczesne wykrycie raka piersi daje nam szansę na wyleczenie

– zaznaczyła Alicja Tomczyk.

Głos zabrali także elbląscy parlamentarzyści. - Nie ma nic piękniejszego niż życie. Nie da się dwa razy życia przeżyć. Jeżeli jest możliwość zbadania się (…) róbcie to! Badania są ważne, to wszyscy wiemy, ale najważniejsza jest własna profilaktyka - apelowała posłanka Elżbieta Gelert.

- Życzę Wam samych sukcesów, wytrwałości i przede wszystkim dużo zdrowia. Ponieważ jestem mężczyzną to tym bardziej dziękuję, że uczycie nas, jak dbać o zdrowie, jak mówić o tym, że zdrowie jest najważniejsze i że to tak  pięknie pokazujecie. Niech Wasze życie będzie różowe – dodał senator Jerzy Wcisła.

Wiceprezydent Elbląga Jacek Boruszka zaznaczył, jak ważne jest by badali się wszyscy, bez względu na płeć.

Cieszę się, że wskazujecie na to, jak ważna jest profilaktyka i to nie tylko kobiet. Mężczyźni też powinni się badać, ponieważ rak nie wybiera

– podkreślił.

Głównym sponsorem Marszu był Urząd Miasta. - Bardzo dziękujemy pracownikom Urzędu Miejskiego. Same w gąszczu załatwiania papierów nie dałybyśmy rady. Dodatkowo zorganizowali oprawę akustyczną – zaznaczyła Alicja Tomczyk.

Od kilku lat w Marsz bardzo zaangażowani są uczniowie elbląskich szkół. Szczególne podziękowania zostały skierowane do Zespołu Szkół Gospodarczych oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 1.

W poniedziałek, 2 października, na łamach info.elblag.pl opublikowane zostaną hasła przygotowane przez uczniów elbląskich szkół. Za pośrednictwem specjalnie stworzonej aplikacji na portalu społecznościowym facebook, odbędzie się głosowanie. To hasło, które zyska najwięcej głosów zostanie nagrodzone. Więcej o szczegółach konkursu w następnym materiale.

Marsz zakończył się pod Ratuszem Staromiejskim, gdzie na uczestniczki czekał mammobus. - To autobus, w który będzie możliwość wykonania za darmo mammografii – wyjaśniała Alicja Tomczyk. - Wiem, że w naszych szpitalach są mammografy i możemy to zrobić. Ale dzisiaj przy takim święcie i miłej atmosferze panie chętniej się na to zdecydują.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski oraz Starosta Elbląski Maciej Romanowski.Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 15

%100.0 %0.0


Galeria / Marsz Zdrowia 2017 ( zdjęć 64 )
Dodano: 2017-09-30 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ zachwycony
  Niedziela, 01.10

  pięknie, ile młodzieży szkolnej, dzieci. Miło,że tak chętnie przyszli w sobotę w wolnym dniu od szkoły. Gdyby nie oni, toby pochód wyglądał żałośnie..

 2. 2
  +1
  ~ zniesmaczony
  Niedziela, 01.10

  tomczykowa jeszcze niedawno wyplakiwala sie w mediach jako jest biedna i chora a tutaj baba sie zaokragila troche kilogramow przybylo i geba rozesmiana od ucha do ucha nie ma top jak media i robienie w trabe wszystkich po kolei

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0133559703827