Wtorek, 20.02.2018, Imieniny: Leon, Ludmila, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Dwie osoby są chętne objąć stanowisko i zarobki po Pawle Lulewiczu. Są kandydaci na dyrektora EPT

19.05.2017, 13:00:35 Rozmiar tekstu: A A A
Dwie osoby są chętne objąć stanowisko i zarobki po Pawle Lulewiczu. Są kandydaci na dyrektora EPT
Fot. Ryszard Biel

Dwóch chętnych zgłosiło swoje kandydatury na stanowisko dyrektora Elbląskiego Parku Technologicznego. Jest o co się starać. Poprzedni szef EPT w ubiegłym roku, z tytułu pełnionej funkcji, zarobił ponad 100 tysięcy złotych.

Z końcem marca, po sześciu latach, ze stanowiskiem dyrektora Elbląskiego Parku Technologicznego pożegnał się Paweł Lulewicz. Na początku maja miasto ogłosiło nabór na kierownicze stanowisko urzędnicze - dyrektor EPT w Elblągu. Na oferty chętnych czekano do tego tygodnia.

Wpłynęły do nas oferty dwóch kandydatów, które teraz zostaną poddane ocenie formalnej

– mówi Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

W tej chwili trudno powiedzieć, czy wśród tych kandydatur jest przyszły dyrektor EPT. Najpierw miasto sprawdzi, czy obie spełniają postawione w naborze warunki, między innymi: wykształcenie wyższe magisterskie lub inżynierskie o profilu technicznym, 5-letni staż pracy, w tym, co najmniej 2 lata stażu pracy na stanowisku kierowniczym, dobra znajomość języka angielskiego. Dobrze byłoby, aby kandydaci mieli również studia podyplomowe lub odbyte szkolenia z zakresu pozyskiwania środków z Unii Europejskiej w celu realizacji projektów unijnych, doświadczenie we współpracy z jednostką naukową lub sektorem przedsiębiorczości.

le będzie zarabiał przyszły dyrektor, tego miasto na razie nie zdradza. Wiadomo jednak, że podstawowe wynagrodzenie nie może wynieść więcej niż 4,5 tysiąca na rękę.

To wynika z przepisów obowiązujących w Elblągu już od 2009 roku, które określają maksymalne wynagrodzenie zasadnicze kierowników jednostek budżetowych na 6 tysięcy złotych

- przypomina rzeczniczka prezydenta.

Ostateczna kwota, wraz z wszelkimi dodatkami, może być jednak dużo wyższa. Tak przynajmniej można wnioskować z faktu, że Paweł Lulewicz, jak podaje w oświadczeniu majątkowym za 2016 roku, z tytułu umowy o pracę na stanowisku dyrektora EPT, uzyskał roczny dochód w wysokości blisko 102 tysiące złotych.

Elbląski Park Technologiczny powstał w 2010 roku jako pierwszy park technologiczny na Warmii i Mazurach. To 67,7 ha terenów inwestycyjnych znajdujących się w północnej części miasta na obszarze Modrzewin. Park ma być pomostem pomiędzy nauką a gospodarką, miejscem, w którym następuje koncentracja podmiotów obu wspomnianych sfer umożliwiająca dynamiczny rozwój współpracy pomiędzy nimi. Podstawowym zadaniem EPT jest stworzenie sprzyjających warunków do podejmowania działalności gospodarczej, inwestycyjnej i badawczej.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Kat Na Idiotów
  Piątek, 19.05

  Albo ktoś z PSL lub PO w Olsztynie albo z PO i SLD w Elblągu?!

 2. 2
  0
  ~ Marcin
  Piątek, 19.05

  Tylko Aga

 3. 3
  0
  ~ misio
  Piątek, 19.05

  no i fajnie

 4. 4
  +1
  ~ wist
  Sobota, 20.05

  A ja myślałem że najważniejszy warunek to znajomość języka rosyjskiego /poprzednik był po filologii rosyjskiej/? Ci z PiS-u teraz zostają powołani na stanowiska zależne od rządu, jak w tym przypadku.

 5. 5
  +1
  ~ Wyborca Świadomy
  Sobota, 20.05

  .....ktoś kto startował z listy KWW okręg 5 ?!

 6. 6
  --1
  ~ Znajomy
  Sobota, 20.05

  Wygra Bartosz.

 7. 7
  0
  ~ Wyborca Świadomy
  Niedziela, 21.05

  Nie! Marcin!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.